Z dziejów kolejnictwa na Śląsku. W 70-lecie otwarcia linii kolejowej Rybnik-Żory-Pszczyna

Wydawnictwo: Drukarnia Oldprint, Muzeum Miejskie w Żorach
83-88415-84-0
historia, Żory, Pszczyna, Rybnik, kolej, Śląsk
historia
Wilczek

"Oddając w ręce Czytelnika tę książkę, wyrażam nadzieję, że jej lektura skłoni rodziny byłych i obecnych kolejarzy oraz starszych mieszkańców regionu do wspomnień i refleksji nad minionym czasem, w którym kolejarze tworzyli klimat i atmosferę dawnych lat, a w naszym młodym pokoleniu wzbudzi zamiłowanie do przeszłości i tradycji kolejarskiej oraz przybliży mu sylwetki członków środowiska kolejarzy."

książek: 2032
Basia Siedlecka | 2012-09-25