Przez dziki Kurdystan

Tłumaczenie: Małgorzata Łukasiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "cykl o Szucie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Durchs wilde Kurdistan
Kurdystan, walka, arabski
przygodowa
Paweł

Kara Ben Nemsi i jego oddany przyjaciel, Hadżi Halef Omar, stoczą walkę z nieporadnym dowódcą strażników twierdzy w Amadije Selim Aga i jego chciwym zwierzchnikiem Izmaił Bei.

| 2013-04-11

Przygody Old Shatterhanda jako Kary Ben Nemsi, wśród pustyni i egzotycznych arabskich krajów, są mi jeszcze bardziej bliskie niż przygody na Dzikim Zachodzie. Tak naprawdę przygodę z Mayem zaczęłam właśnie od tej książki, gdy buszowałam po bibliotece w poszukiwaniu ukrytych skarbów. Bezapelacyjnie ta książka takim skarbem była, zwłaszcza, że przedtem nie miałam styczności z literaturą przygodową. Czytanie jej było odkrywaniem całkiem nowego lądu.

Bardzo polubiłam nienachalny humor Maya oraz postać towarzysza Kary - Halefa. Ten malutki Arab zawsze miał coś do powiedzenia, nie zawsze mądrego, ale zawsze zabawnego, a i odwagi mu nie brakowało. Z takim duetem mogłabym zagłębić się w najbardziej mroczne zakamarki Mekki, wiedząc, że jestem bezpieczna ;)

Polecam jeszcze bardziej niż "Winnetou" - może jest to podyktowane sentymentem, jednak znajduję te książki o wiele lepiej od Dzikiego Zachodu.

3dana | 2016-10-26
developer | 2016-08-27