Heretyk i S-ka

Hérésiarque et c-ie
Heretyk, klasyka obca
klasyka
dona

Niniejszy zbiór opowiadań "Heretyk i S-ka", z których część drukowana już była przedtem w „Revue Blanche", ukazał się w r. 1910. Opowiadania zdradzają wpływ Hoffmana, Nervala, Barbey d'Aurevilly i Poego. Fantazja styka się w nich z rzeczywistością, poezja z groteską, zdrowy rozsądek z drwiną i pozorną niedorzecznością. "Heretyk i S-ka" świadczy o wielkim talencie narratorskim Apollinaire'a i stanowi urzekającą, pełną niespodzianek lekturę.

źródło opisu: PIW, 1958

źródło okładki: www.conrada11.pl