Mińsk Białoruski 1941

Seria: Historyczne Bitwy
Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Inwazja Hitlera na związek Radziecki w czerwcu 1941 roku była niewątpliwie ucieczką do przodu z sytuacji bez wyjścia, w jakiej znalazł się führer. Szans na jej polepszenie nie było. Hitler zdecydował się więc na ryzykowną wojnę na dwóch frontach. Początkowo przebieg wydarzeń zdawał się potwierdzać nadzieje führera na szybkie zwycięstwo nad Sowietami. Wojska niemieckie posuwały się błyskawicznie do przodu, a w potrzasku znalazły się całe armie nieprzyjaciela. Publikacja Sławomira Kosima opowiada o zwycięstwie wojsk inwazyjnych na Białorusi w początkowym etapie kampanii letniojesiennej 1941 r. na froncie wschodnim.

Watcher | 2016-07-29
Radosław | 2014-11-13