Chude lata

Tłumaczenie: Magdalena Stankiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Wiatr Nadziei". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Harde tider
Elena

Rodzinie dobrze się mieszka w domku majstra. Pojawia się jednak groźba wojny. Emanuel zostaje zmobilizowany i wysłany na granicę ze Szwecją. Jak sobie poradzą bez jego zarobków? Czy będą musieli wyprowadzić się z domku? W poczekalni u lekarza Elise spotyka mężczyznę z zabandażowaną głową, poruszającego się o kulach. Niedługo potem spostrzega go na moście. Czyżby chciał odebrać sobie życie? Cały czas śledzi go wzrokiem. Po jakimś czasie mężczyzna powraca. Elise nie podoba się, że przygląda się ich domowi... i jej. Kim jest? Elise stała w pierwszym rzędzie i widziała Emanuela z bliska. W domu, zanim wyruszył, pożegnali się gorąco i kiedy teraz ich spojrzenia na chwilę się spotkały, poczuła dumę. Czuła w sobie miłość do niego. Chciała zawołać: "Wróć do mnie, Emanuelu!" I chociaż żaden dźwięk nie pojawił się na jej ustach, była pewna, że on o tym wie. Kochała go. Saga Wiatr nadziei to piękna opowieść o ludziach, którzy potrafią wziąć odpowiedzialność za życie swoje i swoich bliskich, o ludziach, którzy umieją kochać i nienawidzić, i nigdy się nie poddają.

Kamila Bednorz | 2016-03-02
Justyna | 2016-02-12