Odkrycie grobowca Tutanchamona

Tłumaczenie: Bogdan Żurawski
Wydawnictwo: Amber
The discovery of tomb of Tutankhamen
Egipt
historia
Horesz

Książka autorstwa wybitnego archeologa, który w 1922 roku dokonał w Dolinie Królów w Egipcie sensacyjnego odkrycia. Fascynująca opowieść, która - jak napisała później siostra lorda Carnarvona - "zaczyna się jak w bajce o lampie Aladyna, a kończy jak grecki mit o Nemezis". Napisana bezpośrednio po odkryciu książka, przetłumaczona została na wiele języków i cieszyła się ogromnym powodzeniem. Odnalezienie nie okradzionego grobowca młodego faraona uznano za największe odkrycie archeologiczne XX wieku, a jego historia wciąż budzi niesłabnące zainteresowanie.

Greg Blackbird | 2016-03-29
iwanovna | 2015-07-16