Jesteś wybrany. Jak Bóg powołuje tych, którzy się nie nadają

Okładka książki Jesteś wybrany. Jak Bóg powołuje tych, którzy się nie nadają Marcin Jakimowicz
Okładka książki Jesteś wybrany. Jak Bóg powołuje tych, którzy się nie nadają
Marcin Jakimowicz Wydawnictwo: RTCK religia
religia
RTCK
2023-01-01
2023-01-01
jesteś wybrany jakimowicz rtck

Okładka książki W ciemno za światłem, czyli jak nie stracić wiary Marcin Jakimowicz, Tomasz Nowak OP
W ciemno za św... Marcin Jakimowicz, ...
Okładka książki Zbudowane. To się dzieje naprawdę! Anna Bałchan, Marcin Jakimowicz
Zbudowane. To ... Anna Bałchan, Marci...

Także na blogu: www.pozalogika.pl oraz IG: @pozalogika

Jesteś wybrany. I chociaż nie nadajesz się, bo w porównaniu z wielkością Boga to każdy z nas nie nadaje się, to On sprawia, że dasz radę. Tak więc: nie nadajesz się, ale to dobrze, bo dzięki temu nadajesz się! I jesteś wybrany! Dziennikarz Marcin Jakimowicz postanowił to udowodnić. Najpierw przedstawił argumenty, które najczęściej padają w kontekście tego "nie nadawania się", by udowodnić, że każdy z nas, pokonując swoje słabości, ograniczenia, jest powołany i wybrany, by głosić Boga, by mieć z Nim relację. To lekcja pokory ale i silna motywacja. W końcu z tych, których Jezus wybrał jeden się Go zaparł, drugi zabił, kilku się sprzeczało o to, który będzie ważniejszy w Raju, a pod krzyżem był tylko Jan. Finał? Zwykli rybacy zbudowali Kościół i praktycznie każdy zginął męczeńsko. Dlaczego? Bo widząc, to co widzieli, byli gotowi umrzeć nie dlatego, że ktoś im opowiedział o Jezusie ale dlatego, że na własne oczy widzieli, że jest Synem Boga. Zbudowali Kościół, bo zostali wtedy nad brzegiem morza wybrani.

Także na blogu: www.pozalogika.pl oraz IG: @pozalogika

Taka sobie... dość chaotyczna, mnóstwo różnych przykładów z życia bohaterów biblijnych i współczesnych ludzi, które mają potwierdzić tezę autora - a jednak nie powaliła mnie na kolana. Czegoś zabrakło. Jakiegoś efektu zaskoczenia. Może dlatego, że niektóre historie słyszałam wcześniej na Youtube albo przeczytałam gdzie indziej.

• Religia, rozwój osobisty
  • 📋 2024
  • Wiara
  • Inne
  • Tesseris

Dodaj cytat z książki Jesteś wybrany. Jak Bóg powołuje tych, którzy się nie nadają