Krew Gileada

Tłumaczenie: Izabela Żebrowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czarna Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Gilead's Blood
83-86758-38-4
Warhammer, Czarna Biblioteka
Marek

Saga o zagładzie rodu wysokiego elfa, Gileada Lothain. Wraz z wiernym towarzyszem Fithvalem, Gilead, wojownik cienia i ostatni z rodu Tor Anrok, przemierza świat Warhammera, szukając zemsty na sługach ciemności.

Pierwszorzędna narracja... Dan Abnett snuje swoją powieść, zaskakując zwrotami akcji, wyrazistymi charakterami i barwnym tłem.

źródło opisu: www.literatura.gildia.pl

MaD | 2013-01-07

Jak cenię sobie Warhammera, jak lubię Duchy Gaunta, tak Krew Gileada to tragedia. Nie wiem co się stało Abnettowi, ale tym razem mu nie wyszło. "Gnijące kamienie", totalnie mętne opisy, przeciwnicy zachowujący się jak najgłupsze boty, pancerze, które raz są z tytanu, a raz z papieru, no i tysiąc osiemset trzydzieści trzy trupy z czterystu-osobowej kompanii. Nic się kupy nie trzyma. Do tego mrowie literówek i "bronie", ale to już tłumacz i edytor. Niemniej to warhammer, więc jakieś gwiazdki muszą być.

Longinus | 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013

Książka posiadana duży potencjał, który został zmarnowany przez tłumacza i redaktora. Ostatni rozdział jest dynamiczny i dość finezyjny, czyta się go z zapartym tchem do ostatniej strony, reszta jest dobra ale na wszystkie niedoróbki trzeba przymykać oko, tyle.

Illithiar | 2013-05-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardo dobra w swej goryczy i stopniowej deterioracji bohatera.

Go-ha | 2016-08-16
Podplomyk225 | 2016-08-11