Płomień w Oklahomie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
przygodowa
Paweł

Doktor Jan, przyjaciel głównego bohatera, wyrusza wraz z nim do Oklahomy, na terytorium Indian nieprzychylnych "bladym twarzom". Bohaterowie chcą to jednak zmienić z pomocą wodza Czarnych Stóp. Okazuje się jednak, że na tym terytorium spotkają bandę oszustów zajmujących się wydobyciem ropy naftowej.

Il. Stanisław Rozwadowski.

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

Jacentol | 2012-12-25
Przeczytana: 1966 rok

Autor potrafił przytrzymać mnie przy kartkach swoich książek zarówno gdy liczyłem sobie lat 10, jak i 47 lat później... Czy był na prawdę polskim Karolem Mayem - trudno mi powiedzieć, ale w młodości z niecierpliwością oczekiwałem na ukazanie się kolejnych przygód Karola Gordona i dr Jana.

Galfryd | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Karon Gordon i Doktor Jan wybierają się na "wakacyjny" wyjazd do Oklahomy - terytorium we władaniu Komanczów. W Oklahomie działa grupa poszukiwaczy , którzy nielegalnie poszukują na indiańskiej ziemi ropy naftowej. Rośnie zagrożenie wojną, gdyż Indianie nie zamierzają pozwolić na dalsze prace.
Kolejny tom przygód bohaterów westernowego cyklu Wernica trzyma dobry poziom serii. Akcja ma odpowiednie tempo, suspens, sa ciekawi bohaterowie, dobrzy (jak zwykle) Indianie, złe i chciwe typy spod ciemnej gwiazdy. Dużo przygody.

kaczusia | 2017-04-08
Damian Becmer | 2017-03-26