Czerwonoskóry generał

Ilustracje Stanisław Rozwadowski.

źródło opisu: opis autorski

Darek DTSG | 2013-07-03
Przeczytana: 1985 rok

książkę przeczytałem na koloni w 1985 roku :) Książka znakomita dla młodzieży. Po powrocie do domu natychmiast przeczytałem Tecumseha oraz Śladami Tecumseha POLECAM

Yrr | 2016-06-08

Po skończeniu pierwszego tomu, codziennie chodziłem do biblioteki zapytać, czy już ktoś ją oddał (od razu 2 kolejne części, youpi!). Gdy się w końcu doczekałem, nie spałem całą noc i dobrze, że była sobota, i nie musiałem udawać choroby, żeby nie iść do szkoły. Niesamowite, że po prawie 30 latach pamiętam takie szczegóły, ale pewnie dlatego, że książka tak bardzo mi się spodobała i mnie zauroczyła.

Poza tym nie ma tu wiele do dopowiedzenia, poza tym co zostało napisane o tomie pierwszym.

Kalina | 2010-10-25
Przeczytana: 2009 rok

Tej książki nie da się opisać słowami. Trzeba ją po prostu przeczytać.

Eliza | 2011-05-22

Równie dobra jak "Tecumsech" kontynuacja książki o losach słynnego wodza Indian i jego białym przyjacielu.

ROB | 2017-01-23

kolejny przykład bardzo dobrej polskiej powieści przygodowo historycznej dziejącej się w ameryce :) polecam cały cykl

hincol44 | 2016-04-28

Zaczytywałem się kiedyś w takich książkach. Ta była jedną z moich ulubionych.

Bulaj | 2014-07-07

Z serii o Tecumsehu ta książka podobała mnie się chyba najbardziej. Sceny bitew są fajne przedstawione.

mexcoy87 | 2013-11-16
Przeczytana: 04 listopada 2013

świetna książka ! polecam

biały_orzeł | 2017-02-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Karol May się chowa ...

Qxajo | 2017-02-23