Szybcy i mądrzy. Decyzja w 10 sekund.

Tłumaczenie: Robert Bartołd
Wydawnictwo: Rebis
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Ten-Second Internet Manager
biznes, finanse
Karol Cetlin

Zgodnie ze swoją dewizą - "Działaj szybko, działaj mądrze" - Mark Breier twierdzi, że gwarantem powodzenia w biznesie jest dzisiaj odpowiednie tempo pracy. Książka ta skierowana jest do tych wszystkich, dla których Internet i poczta elektroniczna nie są już tylko źródłem informacji, ale także istotnymi narzędziami handlowymi. To one, przy zachowaniu ośmiu podstawowych wytycznych, zapewnią sukces tak pracownikom, jak i przedsiębiorstwu. Breier kładzie w związku z tym nacisk na szybkie i sprawne działanie, odpowiednie korzystanie z e-maila, ustalanie list priorytetów, zacieśnianie współpracy z podwładnymi, budowanie marki i - wreszcie - pewną swobodę i radość z działania.
Fantastyczna literatura, po którą musi sięgnąć każdy, kto próbuje rywalizować w dzisiejszym świecie dotcomów. Solidne i praktyczne rady pokazują jak działać w stale zmieniającym się świecie handlu elektronicznego. Książka przedstawia sposoby zdobywania kapitału wysokiego ryzyka, a przede wszystkim pomoże znaleźć radość w pracy 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.
Mark Breier - współtwórca hiperwzrostu Amazon.com jako wiceprezes marketingu tej firmy, a następnie prezes Beyond.com. Wprowadził obie firmy do pierwszej dziesiątki światowych liderów handlu elektronicznego. Jako pionier na tym rynku jest jednym z najbardziej wziętych ekspertów w tej dziedzinie. Założyciel i partner zarządzający funduszu "Fast Angels Ventures", inwestującego w nowe przedsięwzięcia związane z nowymi technologiami.

Goldie | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Porady istotne dla osób decyzyjnych w firmach lub mających własne biznesy. Pisana jest mocno z amerykańskiego punktu widzenia (sporo luzu w relacjach pracownik-pracownik i pracownik-szef). Dużo też o roli e-maili w każdej porze dnia, zdobywaniu funduszy i sposobach rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Jest również cały rozdział o roli klienta dla firmy i jak bardzo jego opinia jest istota. Dla mnie akurat ciekawe były rozdziały dotyczące efektywnej korespondencji e-mailowej oraz prowadzenia zebrań, generalnie podsumowujące się jako: krótko, zwięźle i na temat; co w niektórych dużych korporacjach baaaardzo by się przydało wdrożyć ;). Język przystępny, porady konkretne, wskazówki bazujące na doświadczeniu autora jako szefa wysokiego szczebla, czyli generalnie warto!

ziombel | 2015-09-26
Przeczytana: 26 września 2015

Książka opisuje pracę w dużej internetowej firmie. Jest raczej przeznaczona dla kierowników i właścicieli internetowych firm, które chciałyby rozwinąć skrzydła. W obecnych czasach wiele porad jest według mnie oczywista.

Karol Cetlin | 2010-06-03
Na półkach: Teraz czytam