Kult Amatora – Jak Internet niszczy Kulturę

Okładka książki Kult Amatora – Jak Internet niszczy Kulturę
Andrew Keen Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
198 str. 3 godz. 18 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tytuł oryginału:
The Cult of the Amateur. How Today's Internet Is Killing Our Culture
Wydawnictwo:
Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
198
Czas czytania
3 godz. 18 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-60807-25-5
Tłumacz:
Małgorzata Bernatowicz, Katarzyna Topolska-Ghariani
Tagi:
Internet kultura web 2.0
Średnia ocen

                5,6 5,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,6 / 10
81 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
621
289

Na półkach:

Autor tej książki jest jak pies, który szczeka na samochody. Nie może nic im zrobić ani tym bardziej ich zatrzymać, ale goni za nimi z uporem godnym lepszej sprawy.

Ogólnie rzecz biorąc, Andrew Keen jest człowiekiem, który współtworzył kulturę stron www, ale się nawrócił. Dostrzegł całe zło, które się za nią kryje, a które to zło wymienia w tej książce. Została ona wydana w 2007 roku i do tej chwili słyszeliśmy już wszystkie te argumenty - oszuści internetowi i boty, ułatwienie plagiatu, piractwo, ekshibicjonizm, uzależnienia, szpiegostwo i wycieki danych itd. itp. Jednak największym i najgorszym złem jest to, że Internet przyniósł demokratyzację... Że nagle wszyscy ludzie zyskali dostęp do wszystkich treści. I ci głupi ludzie nie chcieli siedzieć grzecznie i słuchać jego ukochanego Boba Dylana (Dylana szanuję, ale Keen naprawdę ma obsesję), tylko, o zgrozo!, zaczęli tworzyć własne rzeczy, dzielić się własnymi treściami i komunikować się między sobą. Internet wypełniły więc śmieci, wszyscy piszą i nikt nie czyta, a praworządne i tradycyjne media masowe i ich eksperci są skazani na zagładę. Jeśli ten człowiek stawia wyżej media masowe, to ja nie mam pytań. Oczywiście, rozumiem, o czym mówi w kwestii ilości treści - to rzeczywiście jest pewien problem, zwłaszcza teraz, gdy na dodatek doszliśmy do etapu postprawdy. Ale podstawowy błędy, które on czyni, a które niszczą tę książkę to: 1) niedocenianie tradycyjnych mediów, bo jednak wciąż to rzeczywiste fizyczne nośniki dominują i są wyznacznikami sukcesu; 2) patrzenie na Internet nie jak na narzędzie, lecz jak na całość dyskursu publicznego. Ujmując to zagadnienie inaczej: każdy znajdzie w Internecie to, czego szuka.

Anyway, 12 lat po wydaniu tej książki wiemy już, że nie grozi nam zagłada, a media, książki i płyty wciąż istnieją. Pytanie więc brzmi, dlaczego wciąż jest to lektura na moim kierunku? Odmeldowuję się, wysyłając kolejną bezsensowną notkę w świat, zaśmiecając Internet i zabierając pracę ludziom, którzy studiowali literaturoznawstwo i mogą się wypowiadać.

Autor tej książki jest jak pies, który szczeka na samochody. Nie może nic im zrobić ani tym bardziej ich zatrzymać, ale goni za nimi z uporem godnym lepszej sprawy.

Ogólnie rzecz biorąc, Andrew Keen jest człowiekiem, który współtworzył kulturę stron www, ale się nawrócił. Dostrzegł całe zło, które się za nią kryje, a które to zło wymienia w tej książce. Została ona wydana...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    102
  • Chcę przeczytać
    72
  • Posiadam
    12
  • 2012
    3
  • 2013
    2
  • 2018
    2
  • Porzucone
    2
  • Kultura
    1
  • Kultura/media/społeczeństwo
    1
  • Teraz czytam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kult Amatora – Jak Internet niszczy Kulturę


Podobne książki

Przeczytaj także