Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytamy w weekend. 20 września 2024LubimyCzytać81
- Artykuły„Niektórzy chcą postępować właściwie, a inni nie” – rozmowa z autorką powieści „Prawda czy wyzwanie”BarbaraDorosz1
- ArtykułyUwaga, konkurs! Do wygrania książki „Śnieżka musi umrzeć“ Nele NeuhausLubimyCzytać15
- ArtykułyKonkurs: Wygraj bilety na film „Rzeczy niezbędne” z Katarzyną Warnke i Dagmarą DomińczykLubimyCzytać5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Mary F. Rogers
1
6,6/10
Pisze książki: popularnonaukowa
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,6/10średnia ocena książek autora
107 przeczytało książki autora
159 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Barbie jako ikona kultury Mary F. Rogers
6,6
Po przeczytaniu tej książki przekonałam się, że Barbie - tak jak człowiek - ma wiele różnych twarzy. Dla jednych jest ukochaną zabawką, przyjaciółką, wzorem do naśladowania, u innych zaś - wzbudza pogardę, wstręt czy wręcz nienawiść. Jest zbyt idealna, by istniała, a jednak pomimo tego cieszy się niesamowitą popularnością. Barbie ma fanki i fanów w każdym wieku - uwielbiają ją małe dziewczynki, jak i dojrzałe kobiety.
W erze konsumpcjonizmu lalka ta nabywa nowego znaczenia - staje się symbolem podążania za pięknem kobiecym, za idealną sylwetką i nienaganną fryzurą. I mimo tego, że autorka zwraca uwagę na to, że w prawdziwym świecie Barbie nie mogłaby przetrwać, ponieważ jej proporcje wykluczają nawet utrzymanie się na nogach i normalne funkcjonowanie, to i tak stała się niedoścignionym wzorem dla wielu kobiet na całym świecie. Po pojawieniu się Barbie rozpoczął się istny pościg w dorównywaniu jej. Operacje plastyczne modyfikujące ciało coraz częściej opierają się na proporcjach lalki, która ma niewyobrażalnie długie nogi, szczupłą jak osa talię i mocno zaakcentowane biodra i piersi. I żeby w tym wszystkim nie oszaleć, musimy pamiętać, że jednak jest to TYLKO lalka, coś nieistniejącego i nie warto stawać się jej kolejnym żywym egzemplarzem.
Barbie jako ikona kultury Mary F. Rogers
6,6
Doskonale przygotowana książka! Jeżeli interesują Cię zagadnienia z pogranicza psychologii obrazu ciała i socjologii, to będziesz zadowolony z tej lektury.
Barbie jest tu ujęta dosłownie jako symbol. Do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia co było pierwsze: Barbie jako efekt zmian obyczajowych, czy zmiana chociażby ideału ciała kobiety na skutek powstania Barbie? Zdanie trzeba wyrobić sobie samemu.