Okładka książki Ołowiany żołnierzyk

83-7118-295-3
typ
papier
Arek
6.76 (330 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Malowanka z tekstem na podstawie klasycznego utworu H. Ch. Andersena. Niezwykłe przygody niezwykłego żołnierza - opowieść, która fascynuje od dawna.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Danway | 2012-01-07
Przeczytana: 1990 rok

Wspaniała opowieść o sile wielkiej i prawdziwej miłości... Hans Christian Andersen opowiedział historię pewnego ołowianego żołnierzyka, który miał jedną nogę, gdyż zabrakło dla niego ołowiu...

Żołnierzyk nie przejął się tym i ciągle wpatrywał się w tancerkę... Lecz los ich rozdzielił, gdyż żołnierzyk został wysłany na "tułaczkę"... Najpierw wypadł przez okno, potem został zabrany przez uliczników, wrzucony do łódki w rynsztoku, połknięty przez rybę, by koniec końców wrócić, by nadal móc znów patrzeć w tancerkę...

Dzięki swojemu uporowi i wielkiej determinacji wrócił do swojej tancerki, a ta wynagrodziła odwzajemnieniem uczucia, które było silniejsze niż unicestwienie...

Jest to bardzo piękna historia... I warto się od tych zabawek nauczyć, jak kochać... Polecam...

Książkowo | 2011-10-13
Przeczytana: 1991 rok

Pewnego dnia mały lecz niezwykle odważny żołnierzyk wypadł z okna i tak właśnie rozpoczęła się jego przygoda.
Dzieciaki na pewno zechcą dowiedzieć się co też mu się przydarzyło, więc zapraszam do lektury :)

Kolejna piękna i wzruszająca baśń Andersena.

Klasyka.

Natalia | 2014-01-03

Oooooo, jeden z moich ulubionych utworów Hansa Christiana Andersena. Jako dziecko czytałam ją prawie codziennie. :)

Arek | 2010-12-31
Przeczytana: 10 lipca 2010

Każdy z nas ma jakąś ułomność, może nie brak mu nogi tak jak żołnierzykowi, ale jednak w czymś kuleje. Dlatego trzeba być dzielnym by przejść przez to życie i pokonać wiele trudności. A jakie będzie zakończenie, mam nadzieję że nie tak bardzo przygnębiające jak w Dzielnym ołowianym żołnierzyku.

Mimo iż jestem kobietą, niezwykle podobała mi się ta bajka, prezentuje twardy i szorstki romantyzm, polecam, bez względu na płeć dziecka.

charu | 2014-06-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1993 rok

Czytałam tak dawno temu a sentyment do tej i innych bajek Andersena pozostał.

boska_bestia | 2011-03-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

To chyba jedna z moich ulubionych baśni Andersena. Pamiętam jak kazałam mamie czytać mi ją wieczorami, dopóki nie zapamiętałam wszystkich szczegółów :)

Aneta | 2011-03-27

Stara bajka z dzieciństwa...

Julia92 | 2014-07-29

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku