Okładka książki Ołowiany żołnierzyk

83-7118-295-3
typ
papier
Arek
6,77 (333 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Malowanka z tekstem na podstawie klasycznego utworu H. Ch. Andersena. Niezwykłe przygody niezwykłego żołnierza - opowieść, która fascynuje od dawna.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Danway | 2012-01-07
Przeczytana: 1990 rok

Wspaniała opowieść o sile wielkiej i prawdziwej miłości... Hans Christian Andersen opowiedział historię pewnego ołowianego żołnierzyka, który miał jedną nogę, gdyż zabrakło dla niego ołowiu...

Żołnierzyk nie przejął się tym i ciągle wpatrywał się w tancerkę... Lecz los ich rozdzielił, gdyż żołnierzyk został wysłany na "tułaczkę"... Najpierw wypadł przez okno, potem został zabrany przez uliczników, wrzucony do łódki w rynsztoku, połknięty przez rybę, by koniec końców wrócić, by nadal móc znów patrzeć w tancerkę...

Dzięki swojemu uporowi i wielkiej determinacji wrócił do swojej tancerki, a ta wynagrodziła odwzajemnieniem uczucia, które było silniejsze niż unicestwienie...

Jest to bardzo piękna historia... I warto się od tych zabawek nauczyć, jak kochać... Polecam...

Arek | 2010-12-31
Przeczytana: 10 lipca 2010

Każdy z nas ma jakąś ułomność, może nie brak mu nogi tak jak żołnierzykowi, ale jednak w czymś kuleje. Dlatego trzeba być dzielnym by przejść przez to życie i pokonać wiele trudności. A jakie będzie zakończenie, mam nadzieję że nie tak bardzo przygnębiające jak w Dzielnym ołowianym żołnierzyku.

Książkowo | 2011-10-13
Przeczytana: 1991 rok

Pewnego dnia mały lecz niezwykle odważny żołnierzyk wypadł z okna i tak właśnie rozpoczęła się jego przygoda.
Dzieciaki na pewno zechcą dowiedzieć się co też mu się przydarzyło, więc zapraszam do lektury :)

Kolejna piękna i wzruszająca baśń Andersena.

Klasyka.

Natalia | 2014-01-03

Oooooo, jeden z moich ulubionych utworów Hansa Christiana Andersena. Jako dziecko czytałam ją prawie codziennie. :)

Mimo iż jestem kobietą, niezwykle podobała mi się ta bajka, prezentuje twardy i szorstki romantyzm, polecam, bez względu na płeć dziecka.

| 2014-06-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1993 rok

Czytałam tak dawno temu a sentyment do tej i innych bajek Andersena pozostał.

boska_bestia | 2011-03-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

To chyba jedna z moich ulubionych baśni Andersena. Pamiętam jak kazałam mamie czytać mi ją wieczorami, dopóki nie zapamiętałam wszystkich szczegółów :)

Aneta | 2011-03-27

Stara bajka z dzieciństwa...

Karmel | 2014-09-27

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku