Ołowiany żołnierzyk

83-7118-295-3
typ
papier
Arek
6,75 (342 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Malowanka z tekstem na podstawie klasycznego utworu H. Ch. Andersena. Niezwykłe przygody niezwykłego żołnierza - opowieść, która fascynuje od dawna.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Danway | 2012-01-07
Przeczytana: 1990 rok

Wspaniała opowieść o sile wielkiej i prawdziwej miłości... Hans Christian Andersen opowiedział historię pewnego ołowianego żołnierzyka, który miał jedną nogę, gdyż zabrakło dla niego ołowiu...

Żołnierzyk nie przejął się tym i ciągle wpatrywał się w tancerkę... Lecz los ich rozdzielił, gdyż żołnierzyk został wysłany na "tułaczkę"... Najpierw wypadł przez okno, potem został zabrany przez uliczników, wrzucony do łódki w rynsztoku, połknięty przez rybę, by koniec końców wrócić, by nadal móc znów patrzeć w tancerkę...

Dzięki swojemu uporowi i wielkiej determinacji wrócił do swojej tancerki, a ta wynagrodziła odwzajemnieniem uczucia, które było silniejsze niż unicestwienie...

Jest to bardzo piękna historia... I warto się od tych zabawek nauczyć, jak kochać... Polecam...

Arek | 2010-12-31
Przeczytana: 10 lipca 2010

Każdy z nas ma jakąś ułomność, może nie brak mu nogi tak jak żołnierzykowi, ale jednak w czymś kuleje. Dlatego trzeba być dzielnym by przejść przez to życie i pokonać wiele trudności. A jakie będzie zakończenie, mam nadzieję że nie tak bardzo przygnębiające jak w Dzielnym ołowianym żołnierzyku.

Książkowo | 2011-10-13
Przeczytana: 1991 rok

Pewnego dnia mały lecz niezwykle odważny żołnierzyk wypadł z okna i tak właśnie rozpoczęła się jego przygoda.
Dzieciaki na pewno zechcą dowiedzieć się co też mu się przydarzyło, więc zapraszam do lektury :)

Kolejna piękna i wzruszająca baśń Andersena.

Klasyka.

Natalia | 2014-01-03

Oooooo, jeden z moich ulubionych utworów Hansa Christiana Andersena. Jako dziecko czytałam ją prawie codziennie. :)

Mimo iż jestem kobietą, niezwykle podobała mi się ta bajka, prezentuje twardy i szorstki romantyzm, polecam, bez względu na płeć dziecka.

| 2014-06-22
Przeczytana: 1993 rok

Czytałam tak dawno temu a sentyment do tej i innych bajek Andersena pozostał.

boska_bestia | 2011-03-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

To chyba jedna z moich ulubionych baśni Andersena. Pamiętam jak kazałam mamie czytać mi ją wieczorami, dopóki nie zapamiętałam wszystkich szczegółów :)

Aneta | 2011-03-27

Stara bajka z dzieciństwa...

pchelka3 | 2015-03-05

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Patrick Süskind
    66. rocznica
    urodzin
    Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.
  • Henri Loevenbruck
    43. rocznica
    urodzin
    Nie ma takiej góry, na którą nie dałoby się wejść
  • Viktor E. Frankl
    110. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek nie powinien osądzać innych, jeśli sam całkowicie szczerze nie odpowie w głębi serca na pytanie, czy w podobnych okolicznościach nie postąpiłby tak samo.
  • Erica Jong
    73. rocznica
    urodzin
    Zawsze podziwiałam twórców. Po skończonej lekturze miałam zwyczaj całować ich podobizny na obwolutach. Uważałam wszystko, co wydano drukiem za relikwię... Szybko nauczyłam się, że książka, starannie udrapowana przed nosem może stanowić tarczę kuloodporną, azbestową ścianę, działać jak czapka-niewidk... pokaż więcej
  • Tennessee Williams
    104. rocznica
    urodzin
    Pogrzeby są ciche. Jeśli nie było się tam, przy łóżku, kiedy wyją i jęczą -'nie daj mnie'-to człowiek w ogóle nie podejrzewa, że była jakaś krwawa walka ze śmiercią.
  • Brian Bolland
    64. rocznica
  • Thomas Archibald Barron
    63. rocznica
    urodzin
    Jesteś wszystkim, co się na ciebie składa.
  • Joseph Campbell
    111. rocznica
    urodzin
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Jerzy Pertek
    95. rocznica
  • Michał Gałek
    37. rocznica
  • Raymond Chandler
    56. rocznica
    śmierci
    Baby łżą na każdy temat...po prostu, żeby nie wyjść z wprawy.
  • Diana Wynne Jones
    4. rocznica
    śmierci
    Jako młoda dziewczyna Sophie spaliłaby się ze wstydu za swoje zachowanie. Jako staruszka nie przejmowała się niczym, co zrobiła czy powiedziała. Co za ulga.
  • Stanisław Stampf’l
    35. rocznica
  • John Kennedy Toole
    46. rocznica
    śmierci
    Seks jest lekarstwem na wszystko, od płaskostopia po depresję psychiczną.
  • Walt Whitman
    123. rocznica
    śmierci
    Nie przemówię do ciebie, lecz będę myślał
    o tobie, gdy usiądę samotny lub samotny zbudzę się w nocy,
    Będę czekał, bo nie wątpię, że spotkam cię znowu,
    I zadbam o to, aby cię nie utracić

Znajdź nas na Facebooku