Lubimyczytać.pl to:

83-7118-295-3
typ
papier
Arek
6.76 (319 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Malowanka z tekstem na podstawie klasycznego utworu H. Ch. Andersena. Niezwykłe przygody niezwykłego żołnierza - opowieść, która fascynuje od dawna.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Danway | 2012-01-07
Przeczytana: 1990 rok

Wspaniała opowieść o sile wielkiej i prawdziwej miłości... Hans Christian Andersen opowiedział historię pewnego ołowianego żołnierzyka, który miał jedną nogę, gdyż zabrakło dla niego ołowiu...

Żołnierzyk nie przejął się tym i ciągle wpatrywał się w tancerkę... Lecz los ich rozdzielił, gdyż żołnierzyk został wysłany na "tułaczkę"... Najpierw wypadł przez okno, potem został zabrany przez uliczników, wrzucony do łódki w rynsztoku, połknięty przez rybę, by koniec końców wrócić, by nadal móc znów patrzeć w tancerkę...

Dzięki swojemu uporowi i wielkiej determinacji wrócił do swojej tancerki, a ta wynagrodziła odwzajemnieniem uczucia, które było silniejsze niż unicestwienie...

Jest to bardzo piękna historia... I warto się od tych zabawek nauczyć, jak kochać... Polecam...

Książkowo | 2011-10-13
Przeczytana: 1991 rok

Pewnego dnia mały lecz niezwykle odważny żołnierzyk wypadł z okna i tak właśnie rozpoczęła się jego przygoda.
Dzieciaki na pewno zechcą dowiedzieć się co też mu się przydarzyło, więc zapraszam do lektury :)

Mimo iż jestem kobietą, niezwykle podobała mi się ta bajka, prezentuje twardy i szorstki romantyzm, polecam, bez względu na płeć dziecka.

Natalia | 2014-01-03

Oooooo, jeden z moich ulubionych utworów Hansa Christiana Andersena. Jako dziecko czytałam ją prawie codziennie. :)

Kolejna piękna i wzruszająca baśń Andersena.

Klasyka.

Arek | 2010-12-31
Przeczytana: 10 lipca 2010

Każdy z nas ma jakąś ułomność, może nie brak mu nogi tak jak żołnierzykowi, ale jednak w czymś kuleje. Dlatego trzeba być dzielnym by przejść przez to życie i pokonać wiele trudności. A jakie będzie zakończenie, mam nadzieję że nie tak bardzo przygnębiające jak w Dzielnym ołowianym żołnierzyku.

boska_bestia | 2011-03-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

To chyba jedna z moich ulubionych baśni Andersena. Pamiętam jak kazałam mamie czytać mi ją wieczorami, dopóki nie zapamiętałam wszystkich szczegółów :)

Aneta | 2011-03-27

Stara bajka z dzieciństwa...

Piotrr | 2014-04-11

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica