Kiedy Święty Mikołaj spadł z nieba

When Santa Fell to Earth
978-83-10-11399-3
Święty Mikołaj
Pistacia

Odkąd Wielka Rada Mikołajów zmieniła zasady rozdawania prezentów, na świecie pozostał tylko jeden prawdziwy Święty Mikołaj. I ten jeden prawdziwy Święty Mikołaj, Niklas Julebukk, ma zakaz wykonywania zawodu. Niespecjalnie się tym jednak przejmuje. Wraz z reniferem Gwiazdonosym, parą aniołów i bożonarodzeniowymi krasnalami od lat już stara się o to, aby spełnić prawdziwe życzenia przynajmniej kilkorga dzieci. Przynosi im prezenty, których nie można kupić za pieniądze.

Missy | 2015-02-25
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Wierzycie w Świętego Mikołaja? Ja bardzo,powiem mawet,że z roku na rok,kiedy to lat mi przybywa moje wyczekiwanie na gościa w czerwonym płaszczu staje się coraz bardziej niecierpliwe.Tylko,że ja wierzę w tego prawdziwego...Broń Boże nie tego co stoi pod sklepem i dzwoni dzwonkami rozdając cukierki.Nie wierzę też w tego,o którym opowiadają rodzice swym dzieciom,przedstawiając go jako Pana z dyżym brzuchem,rumianymi policzkami i brodą do pasa,a także donośnym Ho Ho Ho w powietrzu zwiastującym jego przybycie.Może tak było w czasach naszych rodziców,ale teraz prawda o Świętym ma się zgoła inaczej posłuchajcie:

Przede wszystkim Mikołaj,który opisany jest w książce "Kiedy Święty Mikołaj spadł z nieba" to nie żaden staruszek tylko miły młody pan nieopieżony w swoim zawodzie.Pewnej nocy,kiedy to szaleje burza potęgowana piorunami i błyskawicami,a Rudolf w tęgiej chwili nie ma ochoty być czerwononosym reniferem daje nogę.Tak zaczyna się niełatwa ziemska historia młodego świętego,jakby...

Zyrg | 2014-12-24
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Podobało się i tacie i synkowi. Historia nieco nie z naszego kręgu (czuć Niemcami), ale bardzo świąteczna i uniwersalna.

Alina | 2016-05-13
Przeczytana: 13 maja 2016

Jedna z książek, którą nie jestem oczarowana. Historia jak dla mnie raczej mało interesująca a do tego napisana jakoś tak, że nie bardzo mi się chciało czytać. Jakoś ją strawiłyśmy z córką ale trochę to trwało.

LifeOnMars | 2011-02-06
Na półkach: Mam, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Przede wszystkim podobała mi się książka sama w sobie, tzn. ilustracje i ogólna "obudowa". Jeżeli chodzi o treść, to podobała mi się nieco mniej. Ale mimo wszystko polecam.

Magiczna książka z cudownymi ilustracjami. Dla dzieci i (nie całkiem)dorosłych.

Emilka Szczepaniak | 2016-08-26
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane