Niebieskie opowieści kota ze starej wierzby

Tłumaczenie: Elżbieta Radziwiłłowa
Wydawnictwo: Siedmioróg
Les contes bleus du chat perche
83-85193-67-7
Ag2S

Ukryty za żywopłotem, wilk wytrwale obserwował obejście. Zauważył z radością, że rodzice wychodzą z kuchni. Już od progu wydali ostatnie polecenie: - Pamiętajcie by nikomu nie otwierać drzwi, choćby ktoś prosił albo i groził. Wrócimy przed nocą. Gdy tylko rodzice zniknęli za ostatnim zakrętem ścieżki, wilk - kusztykając - obszedł dom naokoło, ale wszystkie drzwi były pozamykane. (...) Wilk...

Gdy tylko rodzice zniknęli za ostatnim zakrętem ścieżki, wilk - kusztykając - obszedł dom naokoło, ale wszystkie drzwi były pozamykane. (...) Wilk zatrzymał się naprzeciw kuchni, oparł łapy na parapecie i zajrzał do środka.

Ag2S | 2011-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2011

Jeśli to ma być książka dla dzieci, to ja już nie wiem....

Pierwsze słowo jakie nasuwa mi się na myśl po przeczytaniu tej książki to „dziwna”, bardzo dziwna...

Dziewczynki – Marynia i Delfina (cóż to za imiona??) mają ogromną wyobraźnię i wraz ze zwierzętami z podwórka i lasu, wymyślają przeróżne, niestworzone rzeczy.
Rodzice nazywają swoje dzieci smarkaczami i zostawiają je same w domu.

Opowiadanie „Osioł i koń” jest po prostu straszne.
Dziewczynki pewnej nocy zamieniają się w zwierzęta, a przez to rodzice biją je i wykorzystują w pracach na gospodarstwie.
Niektóre opowieści kończą się nagłą i niewyjaśnioną śmiercią zwierząt.

Nigdy nie myślałam, że napiszę tak o książce dla dzieci, ale nie polecam, a co więcej, szczerze odradzam.

beata88 | 2013-09-18
Przeczytana: 11 września 2013