Evita

Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
Evita
judyth1

Eva Peron, tyran czy święta? Ta piękna i niezwykła kobieta o hipnotycznej sile oddziaływania przeszła w życiu zdumiewającą drogę - wychowana w nędznym pueblo wspięła się na sam szczyt i została najpotężniejszą pierwszą damą Argentyny w historii tego kraju. Dla milionów biedaków była zbawczynią, dla wrogów bezwzględnym dyktatorem. Jaka była naprawdę?

Artur Schodziński | 2013-12-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: wrzesień 2012

Czytałem tę książkę przygotowując się do wyjazdu do Argentyny. Bardzo realistycznie i dość obiektywnie przedstawiona postać Evity. Warto sięgnąć po tę książkę

Maciej | 2014-12-28
Przeczytana: 09 kwietnia 2002

Biografia Evy Peron Johna Barnesa, sprzedawana w Polsce na fali popularności musicalu "Evita" z Madonną w roli głównej to pierwsza obiektywna i bardzo dobra książka na polskim rynku na temat tej niezwykłej kobiety. Polecam, ponieważ autor opisuje koleje życia bohaterki w sposób obiektywny. Pokazuje ją jako osobę fascynującą oraz jej fenomen ówczesnej roli politycznej w erze argentyńskiego 'machismo' - kultury patriarchalnego społeczeństwa. Wszystko to w bardzo przyjemnej narracji. Czyta się po prostu lekko i dynamicznie. I tak odnajdziemy w tej pozycji portret kobiety ambitnej, młodej i pięknej idealistki, która dzięki sile determinacji i wrodzonej umiejętności nie przyjmowania odmowy, znalazła swoje powołanie i rolę życia. Z drugiej zaś strony poznajemy ludzką i niedoskonałą postać, autentyczną. Evitę przedstawiono bowiem także jako pamiętliwą i mściwą, urażoną niesprawiedliwościami niskiego pochodzenia i nieco próżną kobietę z bardzo dużym ego. Książka jest szalenie ciekawa bo...

Luukas Luoma | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Mega super książka. Chociaż opisów czasami przy nudnych jest trochę to jednak historia życia Evity wyciska łzy. Zadaję sobie na koniec tylko pytanie - czy takie kobiety powinny funkcjonować w naszych czasach?

Krystyna | 2011-09-12

Uważam, że książka jest warta polecenia. Okładka może sugerować, że będzie to czytadło - ale tak nie jest. Jest to dobra biografia, zawiera nie tylko opis życia Evity Peron i warunków, w których żyła, ale również sytuacji społecznej i politycznej w tamtym okresie.

Alina | 2013-05-22
Na półkach: Przeczytane, Biografie
Przeczytana: 22 maja 2013

Obiektywnie i ciekawie napisana biografia niezwykłej kobiety. Nawet dla osób, które niewiele wiedzą o historii Argentyny przystępna i zrozumiała.

bartek4c | 2016-10-12
Na półkach: Hiszpania, Przeczytane, Posiadam