Howard Hughes: brawura, szaleństwo, tajemnica.

Tłumaczenie: Wanda Gadomska-Bounakoff
Wydawnictwo: Świat Książki
Howard Hughes - the secret life
83-7391-627-X
Howard Hughes, biogafia
alex2586

Podobno przez jego sypialnię przewinęła się połowa Hollywoodu, od Katharine Hepburn, Bette Davis i Rity Hayworth po... Cary Granta. Ale Howard Hughes (1905-76) zasłynął nie tylko romansami. Niezwykle odważny, tuż przed II wojną światową okrążył samolotem Ziemię, poprawiając rekord świata (3 dni, 19 godzin i 8 minut). Z biegiem lat rosła jego niepoczytalność i hipochondria. Wśród skandali, opisanych w książce, nie brak informacji na temat nieuczciwych interesów Hughesa, który fortunę odziedziczył po ojcu - potentacie naftowym, i o jego tajemniczych kontaktach z prezydentem USA Nixonem podczas afery Watergate. Historia burzliwego życia kapryśnego miliardera-paranoika to także niezwykłe dzieje Ameryki i "wielkiego świata" XX wieku.

Felzmann | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Dziwaczna biografia. Autor zrobił ze swojego bohatera kompletnego potwora. Czytając miałem wrażenie, że to jest rozszerzone opracowanie z Wikipedii. Jeśli tak się pisze, to nic dziwnego, że ten gatunek nie cieszy się popularnością wśród czytelników. Gdyby to Hughes pokusił się o napisanie o sobie - aaa, to byłoby interesujące, a tak... Miałem wrażenie, że autor ma jakiś żal do Hughes. Był homoseksualistą, wiec może to jakaś jego niespełniona miłość?

Karolina | 2016-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 września 2016

Film pokazał postać Howarda Hughesa w sposób dość szlachetny, książka zaś jako kogoś wyuzdanego,wyrafinowanego. Straszne! Po przeczytaniu tej książki czuję niesmak,zarówno do Hughesa, jak i osób zabiegających o względy bohatera.

Helen Remington | 2013-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2013

Dobrze się czyta, ale miałam cały czas wrażenie że autor nie był obiektywny i starał się pokazać Hughesa z jak najgorszej strony.

alfi78 | 2011-01-25
Przeczytana: styczeń 2011

mam wrażenie, że autorowi bardziej zależało na sensacji niż obiektywizmie....szkoda:(

Adriana | 2017-05-29
Reieve | 2017-05-03