Zieleni się Ameryka

Tłumaczenie: Daniel Passent
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
The Greening of America: How the Youth Revolution is Trying to Make America Livable
LesnyLudek

„Bądź wierny sobie” Nie czyń gwałtu wobec siebie samego. Zbrodnią jest pozwolić na to, abyś stał się zwykłym narzędziem, pociskiem przeznaczonym do osiągnięcia jakiegoś zewnętrznego celu. Częścią organizacji lub machiny społecznej. To zbrodnia ulec alienacji wobec siebie samego, być istotą rozdwojoną, odkładać to, co ważne, na przyszłość. Trzeba w każdej chwili być pełnią. (jedno z przykazań...

„Bądź wierny sobie”

(jedno z przykazań z książki)

źródło opisu: Książka i Wiedza, 1976

źródło okładki: zdjęcie autorskie