Maria Awaria: Bezwstydnik

Wydawnictwo: Kayax
978-83-9278-110-3
maria, peszek, awaria, bezwstydnik
Mańka

„Bezwstydnik” - forma literacka cechująca się wartością dokumentalną i liryką wyznania, kojarzona z zapiskami w intymnym dzienniku, odrzucająca pojęcie wstydu i postulująca radykalność wywodu, charakterystyczna dla hedonizmu mistycznego. Pierwsza w dorobku wypowiedź literacka Marii Peszek - jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Ukazuje się tego samego dnia co jej nowa...

Pierwsza w dorobku wypowiedź literacka Marii Peszek - jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Ukazuje się tego samego dnia co jej nowa płyta „Maria Awaria”.

„Bezwstydnik” to rodzaj intymnego dziennika pełen charakterystycznego dla autorki poczucia humoru i pieprznej liryki. To także swoisty manifest niepodległości sumienia - podszyty potrzebą wolności i niezgodą na ramy, smycze i kagańce wszelkich trendów kulturowych. Zawiera m.in.felietony, teksty piosenek z najnowszej płyty oraz unikatowe zdjęcia artystki.

zyjemymarzeniami | 2015-03-18

100% osobowości i charakteru Marii Peszek - tak to można ująć.

moindre_effort | 2015-06-22
Na półkach: 2015, Przeczytane