Zadziwiające i niezwykłe przygody Horacego Lyle'a

The Extraordinary and Unusual Adventures of Horatio Lyle
978-83-10-11336-8
Londyn, Horacy, Lyle
Pistacia

Wiktoriański Londyn w szczytowym momencie rewolucji przemysłowej Horacy Lyle jest specjalnym konstablem, zapalonym naukowcem i wynalazcą. Od czasu do czasu bywa również, choć niechętnie, detektywem. Prawda jest taka, iż zdecydowanie bardziej woli przebywać w laboratorium w towarzystwie niebezpiecznych związków chemicznych i dziwacznej maszynerii, niż uganiać się po kocich łbach Londynu za...

Wiktoriański Londyn w szczytowym momencie rewolucji przemysłowej
Horacy Lyle jest specjalnym konstablem, zapalonym naukowcem i wynalazcą. Od czasu do czasu bywa również, choć niechętnie, detektywem. Prawda jest taka, iż zdecydowanie bardziej woli przebywać w laboratorium w towarzystwie niebezpiecznych związków chemicznych i dziwacznej maszynerii, niż uganiać się po kocich łbach Londynu za skradzionymi przedmiotami. Jednak na wezwanie rządu Jej Królewskiej Mości, Horacy zamienia mikroskop na szkło powiększające, napełnia kieszenie materiałami wybuchowymi i wyrusza na poszukiwanie rozwiązania wyjątkowo niezwykłej tajemnicy.
Dobrawszy sobie do pomocy nawróconą (tzn. "schwytaną na gorącym uczynku") włamywaczkę o imieniu Tess i zbuntowanego (nie bez powodu) młodego dżentelmena o imieniu Tomasz, Lyle oraz jego wierny pies gończy, Tate, szukają starożytnego przedmiotu pochodzącego z Chin. Niespodziewanie wpadają na trop spisku, sięgającego swoimi mackami do najwyższych warstw społeczeństwa, i wroga, który być może nie należy do gatunku ludzkiego. Rozwiązanie zagadki okaże się wyjątkowo trudnym zadaniem - nie mówiąc już o ujściu z życiem....
Horacy Lyle to Sherlock Holmes skrzyżowany z Thomasem Edisonem z książek Terry’ego Pratchetta: dowcipna, naładowana akcją, idealna lektura dla miłośników zagadek kryminalnych i starych dobrych książek przygodowych.

[opis wydawcy]

eR_ | 2015-05-09

Londyn w moim ulubionym okresie,czyli wiktoriańskie klimaty,detektyw przywodzący na myśl Holmes'a przez swoją zdolność do dedukcji i błyskawicznego rozwiązywania spraw wszelakich.
Kradzież z Banku Anglii,morderstwo,pożar,wątki fantastyczne,bawiłem się nieźle,polecam.

Jaśmina | 2012-07-22

Muszę przyznać, że zawiodłam się na książce. Spodziewałam się czegoś na miarę Holmesa albo Lupina, a znalazłam tanią podróbę czerpiącą z Doyle'a, ale napisaną amerykańsko-komediowym stylem filmowym.

Katarzyna | 2012-08-31
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Catherine Webb napisała swoją powieść detektywistyczna Zadziwiające i niezwykłe przygody Horacego Lyle'a w wieku 20 lat i nie był to wcale jej debiut literacki. Pierwszą powieść napisała bowiem w wieku 14 lat i została ona opublikowana dwa lata później.

Tak jak napisałam jest to powieść detektywistyczna, ale gdzieś tak w połowie książki pojawiają się wątki fantastyczne, których wcześniej nic nie zapowiadało. Osobiście wolę od początku wiedzieć z jakim rodzajem literatury mam do czynienia. Poczepiam się jeszcze samego bohatera Horacego. Nie da się ukryć, że postać ta była wzorowana na Sherlocku, ta sama niewiarygodna zdolność dedukcji, opanowanie i pewność siebie. Pani Webb dodała jeszcze materiały wybuchowe, które Horacy zawsze ma na podorędziu, ale moim zdaniem to za mało, żeby stworzyć wiarygodną postać. Biednemu Horacemu brakuje trochę osobowości. To już ciekawsi są jego pomocnicy, dwója dzieciaków: młody arystokrata Tomasz i mała złodziejka Teresa.

Pisząc w skrócie można...

Klakier | 2011-01-18
Przeczytana: 2009 rok