Poezje

Wydawnictwo: IBIS
978-83-614-8248-2
poezja
Agnieszka

Poezja Baczyńskiego w pełni wyraża nastrój i cechy pokolenia młodych ludzi, którzy na skutek tragedii wojny musieli zbyt wcześnie dorosnąć. W jego wierszach zatem nierzadko pojawia się podmiot zbiorowy - są bowiem te utwory głosem pokolenia, które mierzy się z okrutną rzeczywistością i nie widzi nadziei na lepsze jutro.

lotosu_kwiat | 2012-11-21
Przeczytana: 2006 rok

Moja ,,baza" do pracy maturalnej.Zdawałam nową maturę, więc miałam ponad pół roku by dobrze je poznać. Chociaż nie znam się dobrze na poezji, więc moja ocena może być nieobiektywna zrobiły na mnie ogromne wrażenie.

Leśna_panna | 2016-08-27

Nie wystawiam punktacji, ponieważ poezji nie należy oceniać tak powierzchownie, jak na ogół się to czyni.
Magią utworów K. Baczyńskiego jest niesamowita ilość interpretacji jakie można przyjąć, głębia i obrazowość emocji, które skryły się w formach naszego codziennego świata.
Polecam, jak wszystko, co zmusza do odrobiny myślenia.
P.s. Szczególnie proszę zerknąć na utwór "Co jest we mnie", godny uwagi.

Magda | 2010-12-24

Miałam wśród nich swoje ukochane. Czas zaciera pewne ślady, ale nie zapomina się książek, przy których się płacze.

nellanna | 2010-05-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Lirycznie

Dla tych wierszy nie ma konkurencji.

LadyMonster | 2016-05-29
Na półkach: Klasyka, Poezja, 2016, Przeczytane