Historia architektury

978-83-61048-35-0
sztuka, architektura
sztuka
Pistacia

Budynku nie można analizować jednorazowo, percepcja musi być dynamiczna, trzeba jednocześnie przyjrzeć się temu, co na zewnątrz i temu, co w środku. Na początku oceniamy to, co na zewnątrz, bryłę lub grupę brył - za pośrednictwem najważniejszej części, fasady. Następnie przechodzimy do wnętrza, do tego co zawiera się w murach, tego, co definiuje esencję architektury, jej autentyzm i...

Na początku oceniamy to, co na zewnątrz, bryłę lub grupę brył - za pośrednictwem najważniejszej części, fasady. Następnie przechodzimy do wnętrza, do tego co zawiera się w murach, tego, co definiuje esencję architektury, jej autentyzm i oryginalność.

HISTORIA ARCHITEKTURY ukazuje zarys rozwoju architektury w sposób przystępny dla czytelników zainteresowanych tematem, pragnących poznać podstawowe nurty rozwoju tej dziedziny.

[opis wydawcy]

Andrzej Rusiniak | 2016-04-19