sztuka
Vendie Poicale

Gdańsk jest miastem szczególnym, znaczącym ongiś i dziś nie tylko w kraju i w rejonie Morza Bałtyckiego. Tysiącletnia historia niejednokrotnie dramatyczna i tragiczna, pozwala miastu zająć poczesne miejsce w dziejach narodu. wielowiekowy dorobek Gdańska, choć znacznie uszczuplony, szczególnie podczas drugiej wojny światowej, ustokrotniony został w ostatnich trzydziestu latach. Dzisiejszy wizerunek miasta potwierdza z kolei powszechną opinię współczesnych o drugim renesansie miasta. Książka jest adresowana do szerokich rzesz czytelników. (Lech Krzyżanowski - od autora)

źródło opisu: Wydawnictwo artystyczne i filmowe

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ania Lwowska | 2018-08-22