Samson Miodek 
Patrzę na świat z nawyku Więc to nie od narkotyków Mam czerwone oczy doświadczalnych królików... A ponadto, mąż, ojciec, biegacz. Lubię, filmy: Miś, Big Lebowski, Potop, Rashamon, Harakiri, Dzień Świra, Czas Apokalipsy, Dawno Temu na Dzikim Zachodzie, Władca Pierścieni, Łowca Jeleni, Monty Python(wszystko co zrobili!)... Muzyka: Kult, KNŻ, Lao Che, Radiohead, Be'lakor, SoaD, Haggard... Seriale: Robin z Sherwood, Breaking Bad, Latający Cyrk Monty Pythona, Fargo, Ray Donovan, Alternatywy 4... Nie lubię: buractwa, kontuzji, polityki, ciepłego piwa... Przepraszam tych co zapraszają, nie olewam was! Ale nie chcę mieć aż tylu znajomych, wystarczy że na fb mam ich 550 :/ często mam wyrzuty sumienia że nie mam czasu dla moich 38 ;)
mężczyzna, Klisino, status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 15 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-15 23:10:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Absolutny top!, Posiadam, Ulubione

Ta książka sprawiła że czuję się spełniony! Wspaniała lektura!

Paryż, świat nocnych klubów, restauracji, burdeli, tanich hoteli, drogich trunków, w którym to świecie lawiruje doktor Ravic. Nielegalny uchodźca z ogarniętych nowotworem faszyzmu Niemiec. W moim nieistniejącym rankingu bohaterów literackich Ravic byłby w TOP 5, wspaniale wykreowana postać, która stała się mi bardzo bliska....
Ta książka sprawiła że czuję się spełniony! Wspaniała lektura!

Paryż, świat nocnych klubów, restauracji, burdeli, tanich hoteli, drogich trunków, w którym to świecie lawiruje doktor Ravic. Nielegalny uchodźca z ogarniętych nowotworem faszyzmu Niemiec. W moim nieistniejącym rankingu bohaterów literackich Ravic byłby w TOP 5, wspaniale wykreowana postać, która stała się mi bardzo bliska. Książka niezwykle klimatyczna, piękny język i przede wszystkim niesamowita historia z traumą, miłością (trudną miłością), i zemstą w tle.
Polecam po stokroć!
Książka ta też sprawiła że pierwszy raz z życiu kupiłem butelkę koniaku na własny użytek, bo przeważnie takie trunki kupowałem komuś w prezencie ;)

pokaż więcej

 
2018-08-03 17:32:55
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-28 11:49:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-07-25 11:22:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-07-14 08:57:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Reportaż

Jeden wielki chaos!
Autor spaprał arcyciekawy temat, którego spaprać (wydać by się mogło) nie da się. A jednak. Podczas lektury miałem nawet wrażenie że on to zrobił specjalnie, na złość, cholera wie komu, cholera wie za co. To tak jakby dostał kawał najlepszej wołowiny z Kobe, i mógł zrobić z niej wszystko, najlepszego steka na świecie, czy inne wykwintne danie, a on postanowił zrobić z niego...
Jeden wielki chaos!
Autor spaprał arcyciekawy temat, którego spaprać (wydać by się mogło) nie da się. A jednak. Podczas lektury miałem nawet wrażenie że on to zrobił specjalnie, na złość, cholera wie komu, cholera wie za co. To tak jakby dostał kawał najlepszej wołowiny z Kobe, i mógł zrobić z niej wszystko, najlepszego steka na świecie, czy inne wykwintne danie, a on postanowił zrobić z niego mielone.
NIE POLECAM!

pokaż więcej

 
2018-06-30 09:24:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

Kiedyś jechałem pociągiem do Krakowa, w przedziale śmierdziało trawionym alkoholem, było gorąco, a ja nawet nie miałem gazety do czytania!
W Gliwicach wsiadła pewna Pani około 55-60 lat, a że jestem osobą łatwo nawiązującą kontakty, prawie od razu zaczęliśmy rozmowę. A tam rozmowę, w pewnym momencie zacząłem tylko słuchać fascynującej opowieści o jej życiu, o tym że właśnie jedzie na pogrzeb...
Kiedyś jechałem pociągiem do Krakowa, w przedziale śmierdziało trawionym alkoholem, było gorąco, a ja nawet nie miałem gazety do czytania!
W Gliwicach wsiadła pewna Pani około 55-60 lat, a że jestem osobą łatwo nawiązującą kontakty, prawie od razu zaczęliśmy rozmowę. A tam rozmowę, w pewnym momencie zacząłem tylko słuchać fascynującej opowieści o jej życiu, o tym że właśnie jedzie na pogrzeb siostry, o tym że jej syn nie dawno został pobity, bo miał na sobie koszulkę Górnika Zabrze, i inne sprawy mniej lub bardziej ważne. Nawet nie wiem kiedy zobaczyłem za brudnym oknem napis Kraków Główny. Myślałem że ta podróż będzie męczarnią a okazała się naprawdę przyjemna.
I tak jest z książkami Jakuba Małeckiego! Ten autor ma taki talent do opowiadania życia ludzi z jakim się jeszcze nie spotkałem. To czwarta jego książka którą czytałem, czwarta którą kończę w ekspresowym jak dla mnie tempie, czwarta którą się zachwycam.
Jest to książka napisana w 2011 roku, czytając Dygot czy Rdzę widać że Jakub od tego czasu dojrzał pisarsko, choć ta dojrzałość nie zawsze musi znaczyć że autor jest lepszym pisarzem. Jakubie skradłeś moje serce!

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
316 136 7610
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (40)

Ulubieni autorzy (16)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (33)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd