Psychologia humoru

Wydawnictwo: Katolicki Uniwersytet Lubelski
978-83-7363-838-9
psychologia, społeczeństwo, humor
Pomensku

Jaki jest empiryczny status punktu widzenia związanego z poczuciem humoru? Jego rozwinięciem będzie sześć pytań szczegółowych, postawionych na podstawie teorii wielogłosowego JA i koncepcji wartościowania Huberta Hermansa. Ze względu na stosunkowo niewielką wiedzę na temat poczucia humoru jako punktu widzenia praca ma charakter eksploracyjny, co pozwala zrezygnować z postawienia hipotez....

Jaki jest empiryczny status punktu widzenia związanego z poczuciem humoru?
Jego rozwinięciem będzie sześć pytań szczegółowych, postawionych na podstawie teorii wielogłosowego JA i koncepcji wartościowania Huberta Hermansa. Ze względu na stosunkowo niewielką wiedzę na temat poczucia humoru jako punktu widzenia praca ma charakter eksploracyjny, co pozwala zrezygnować z postawienia hipotez. Przeprowadzone badania mają wymiar empiryczny.
Praca składa się z czterech rozdziałów. Pierwszy i drugi to część teoretyczna, Przedstawia dotychczasową wiedzę na temat poczucia humoru i wielogłosowego JA. Trzeci rozdział pracy ma charakter empiryczny: przedstawia projekt badań własnych, wyniki i ich analizę. Rozdział czwarty stanowi interpretację badań własnych w świetle różnych koncepcji i doniesień z badań.

Tomek | 2017-12-31
dariso63 | 2017-07-27