Instytut Giulianiego

Tłumaczenie: Ewa Wieleżyńska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
L'Institut Giulani
83-08-03783-6

Jest rok 1924. Tomasso Giuliani zostaje dotkliwie pobity przez faszystów. Ratuje go dzięki cudownej mocy Anna, z którą dwa lata później bierze ślub i zakładają wspólnie pensjonat dla nieuleczalnie chorych. Miejsce to nawiedza seria dziwnych i dramatycznych wypadków. Przyczynia się do tego jeden z pensjonariuszy, stary ogrodnik Eli, specjalista od szyfrów z czasów pierwszej wojny światowej, który przenika tajemnice kodu liczbowego, będącego w posiadaniu Giulianiego w dniu nieszczęśliwego pobicia.

"»Instytut Giulianiego« jest dziełem jednocześnie epickim, poetyckim, tragicznym, hultajskim, metafizycznym, historycznym, politycznym i fantastycznym".
Frédéric Ciriez w rozmowie z Michelem Vittozem, 2002

"Od tej książki nie można się oderwać aż do ostatniej strony".
Xavier Houssin, "Point de Vue" 2002

majkabally | 2015-01-01