Angel

Okładka książki Angel Julia Brylewska
Okładka książki Angel
Julia Brylewska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Inferno (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Inferno (tom 2)
NieZwykłe
2024-04-17
2024-04-17
literatura polska romans Romans Hate-Love

Druga część serii "Inferno" skradła moje serce a epilog, którego szczerze mówiąc bym się nie spodziewała, mi je złamał. Oby trzecia część skończyła się happy endem, jakikolwiek by on nie był. Mega polecam

2 czesc byla takim przecinkiem pomiedzy 1 a 3 tomem. Przeczytalam z taka sama przyjemnoscia co 1 . Najgorsze w tych 3 czesciach jest stale powtorzenie slowa : przelknela z trudem. Litosciiiii!

Kończąc pierwszy tom i pisząc recenzję bardziej się mylić już nie mogłam. Jest gorzej. Uznaje że w przypadku tego tomu większa recenzja już zwyczajnie nie ma sensu. Nie dzieje się tutaj absolutnie nic. Wieje nudą na potęgę. Zero fabuły, zero akcji, bezsensowna gadanina. Z tego spokojnie można było zrobić jeden w miarę przyzwoity tom, ale po co się ograniczać. Aż się dziwie samej sobie, że dociągnęłam. Wymęczyłam się przeokrutnie, chociaż najbardziej trafnym stwierdzeniem będzie tutaj ze po prostu się wynudziłam. Zmuszałam się do słuchania i jakoś przebrnęłam. Nie mam w zwyczaju porzuć serii, nawet jeśli jest kiepsko próbuje skończyć. Tutaj jednak trzeci tom sobie daruje, nie jest wart mojego czasu. 3/10

Lepsze od poprzedniego tomu

Lepsze od poprzedniego tomu

To kolejna historia, która wyszła spod ręki Brylewskiej.

Niestety ze smutkiem muszę stwierdzić, że jestem rozczarowana.

Po sięgnięcie do tej trylogii skłonił mnie TikTok, gdzie nieustannie przewijała mi się okładka, którejś z części.

Czy żałuje? Tak.

Historia nie jest dopracowana - skakanie z jednej sceny do drugiej często nie kleiło się. Powtarzanie tych samych kwestii, kręcenie się wokół tych samych miejsc, cofanie się w pisaniu podczas przechodzenia od jednego bohatera do drugiego. Narracja trzecioosobowa również ujmuje tutaj całości, ale nie jestem jej zwolenniczką wcale - jednak jest to kolejna cegiełka świadcząca książce na nie.

Ale żeby nie było, że książka (jak dla mnie) składa się z samych negatywów - historia jest dobra, czyta się ją lekko, wręcz płynie przez kolejne strony.

Nie mam w zwyczaju nie kończyć serii, więc ciekawe co przyniesie trzecia część….

To kolejna historia, która wyszła spod ręki Brylewskiej.

Niestety ze smutkiem muszę stwierdzić, że jestem rozczarowana.

Czy żałuje? Tak.

Ta książka na pewno była przyjemniejsza od pierwszego tomu. Prawdę mówiąc po pierwszym tomie wcale nie miałam ochoty na kontynuacje tej serii. Tak się złożyło że jest mi jednak dane ją skończyć, jeśli ostatni tom utrzyma poziom myślę że nie będę męczyć się z czytaniem tak jak podczas pierwszego tomu.

Angel" od samego początku do końca zaserwował mi niesamowitą dawkę emocji, o których ciężko będzie zapomnieć, a tym bardziej odnaleźć w innych książkach.

Od czasu ujawnienia skrywanych przez Victora sekretów, relacja między nim, a Hailey uległa zmianie. Na początku bardzo ciężko było mi określić, w jakim kierunku podąży łączące ich uczucie, ponieważ wiele spraw pozostało do omówienia.

Autorce udało się utrzymać odpowiednie tempo między dawnymi kochankami, dzięki czemu z każdą przewróconą stroną, nie czułam żadnego znużenia, tylko żywe zainteresowanie, tym co się dzieje.

Sceny erotyczne w "Angel" przy tak dobrze zbudowanym przez autorkę napięciu, nie mogły mi się nie podobać. Chłonęłam wszystkie pikantne sytuację z jeszcze większą częstotliwością, niż w tomie pierwszym. Rozbudzały, otumianiały i pozostawiały z przyspieszonym biciem serca.

Hailey od ponad roku żyje w Bostonie z dala od rodziny, wspomnień i Victora Sharmama. Niestety nadchodzą święta i ślub Meg i Toma.
Hailey nie ma wyjścia. Musi wrócić do Filadelfii na najbliżej 3 tygodnie z wysoko uniesioną głową i pokazać, że pozbierała roztrzaskane serce.
Nadzieja, że uda jej się nie natknąć na Victora umiera w zarodku, bo już pierwszego dnia wpadają na siebie w kawiarni, ale Victor nie jest sam. U jego boku stoi inna kobieta.

Recenzja:
Muszę szczerze przyznać, że nie lubię wątku second chance, bo zazwyczaj jest słabo napisany i bohaterowie zachowują się niedojrzale w stosunku do siebie. Julia jak zwykle udźwignęła brzemię i poprowadziła wątek świetnie.

Pomimo wydarzeń sprzed roku Hailey i Victor nie potrafią patrzeć na siebie z nienawiścią. Wszystkie uczucia nadal wiszą w powietrzu i Victor wie, że tym razem, jeśli tylko otrzyma drugą szansę nie zmarnuje jej.
I nie marnuje! Kocham go w tej części jeszcze bardziej. Otwiera się, pokazuje emocje i w końcu zrzuca maskę „diabła”.
Cieszę się, że Hailey przestała być pokazywana jako ta niezdarna i niechlujna dziewczyna. Wraca do Filadelfii jako silna i odważna kobieta. Jest wsparciem dla Victora mimo wszystko i lubię to, że tym razem to ona przejmuje „pałeczkę” w tej relacji.

Wszystkie te momenty, w których Victor stara się odzyskać Hailey roztopiły mi serce. Odsuwa się w cień. Daje jej błyszczeć. Daje jej być samodzielną. Daje jej podejmować własne decyzje. Wraca w nim światło i radość z życia i jest to przepięknie pokazane.

Bardzo cieszę się, że mamy taką postać jak Alfie, która nadal jest zagadką i w dalszym ciągu ciężko rozszyfrować jego intencje.

Jedynym rozczarowaniem był dla mnie wątek drugiej kobiety. Byłam pewna, że na dłużej będzie dane nam obserwować zazdrosną Hailey.

Po pierwszej części już przyzwyczaiłam się do stylu pisarskiego Julii. Bardzo szybko czytało mi się książkę.

Zakończenie jest mocnym ciosem w serce i czuję się wręcz zmuszona, aby od razu sięgnąć bo finałowy tom.

Pomimo rozstania wcale nie potrafią o sobie zapomnieć. Ona uczy go być prawdziwym, a on stara się dla niej bardziej, powoli, bardzo powoli się docierają.

Tak samo jak w przypadku 1 Tomu KOCHAM!!!

Tak samo jak w przypadku 1 Tomu KOCHAM!!!

• Romans