Lily przez igrek

Aleksandra Szoka-Cywińska Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2024-03-08
2024-03-08

Jeśli lubicie wieczory spędzane w towarzystwie Bridget Jones, powinniście poznać Lily.

Lily studiuje filologię angielską, jest dość roztrzepana, zwariowana, uwielbia jedzenie i kocha wolność. Miał na to wpływ jej były związek z pewnym maminsynkiem. Teraz dobrze jej jest tak jak jest i za nic ma próby koleżanki, aby znaleźć jej parę.

A może da się to połączyć? Na razie próbuje znaleźć plan na siebie po studiach, ale życie jest pełne niespodziankach przypadków. Takich jak spóźniony pociąg. Niby nic takiego, a jednak wiele zmienia. Może uda się jej połączyć angielski i kulinaria? Może znajdzie miłość?

Uczuciowa, życiowa, kobieca, a sam raz na spokojne wieczoru, dla imienia chwili, poprawy humoru i relaksu.

A może da się to połączyć? Na razie...

"W życiu trzeba robić to co ma się w sercu i (..) czekać na swój czas." (Z.W.)

⬇️

"Lily przez igrek"
Autor: Aleksandra Szoka-Cywińska @nazawszeszoka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_novaeres

Studentka filologii angielskiej, miłośniczka wszelakiego jedzenia, uwielbia gotować. Nie nosi rozmiaru S i jest z tego dumna. Po nieprzyjemnych perypetiach z byłym chłopakiem, postanawia zostać singielką.

Lily (przez Y, rzecz jasna),wynajmuje mieszkanie z koleżankami w Poznaniu.

Wracając z rodzinnej miejscowości,spóźnia się na pociąg i musi kupić bilet na ekspresówkę wydając (w mniemaniu studenta) fortunę. Podczas podróży dzieli przestrzeń w przedziale z chłopakiem, który ledwo zdążył wsiąść na czas.

To niefortunne spotkanie będzie początkiem nowej drogi.

Czy uda jej się połączyć specjalizację z tym co kocha?

Książka pokazuje typowe studenckie życie. Multum nauki, dorywcza praca, imprezy czy przelotne,jednorazowe romanse, ale także oszczędzanie każdego grosza, by przeżyć do następnego kieszonkowego.
Powieść zawiera dużo sentymentu do miejsc bliskich sercu. Obrazy sprzed oczu napędzają machinę wspomnień, tych pięknych pełnych radości, ale i smutnych I łzawych.
Można tu zauważyć toksyczną relację między dzieckiem a rodzicami. Ciągłe kontrole, bycie pod nadzorem i życie pod dyktando. Kłuje w oczy lęk przed wyrażeniem własnego zdania, by nie urazić i nie stracić przy tym garnuszka ze złotem rodziców.
Jesteśmy świadkami dylematu dziewczyny kończącej studia. Mimo widocznych perspektyw, nie jest pewna co chciałaby robić dalej w życiu. Poczucie obowiązku wobec rodzicielki, nie jest dobrym doradcą, dlatego należy gonić marzenia I robić to, co się kocha.
Ważnym tematem tej historii jest przyjaźń. Znajdziemy tu taką z dziecięcych lat,szczerą i uczciwą oraz budowaną na fundamentach zaufania. Jest pełna wsparcia, akceptacji I zrozumienia, gdzie ważne jest słuchanie, pomoc i lojalność.
Unikalne powiedzenia, stworzone przez pełną wigoru babcię i jej opowiadane historie, wywołują niekończące się salwy śmiechu.
Powieść jest lekka i przyjemna, w komediowym stylu. Idealna na wieczór, o poszukiwaniu odpowiedniej dla siebie ścieżki i z delikatnym, rozpoczynającym się romansem w tle.

meggi.books

"W życiu trzeba robić to co ma się w sercu i (..) czekać na swój czas." (Z.W.)

⬇️

"Lily przez igrek"
Autor: Aleksandra Szoka-Cywińska @nazawszeszoka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_novaeres

Cześć.

„Lily przez igrek”  Aleksandra Szoka-Cywińska, wydawnictwo Novae Res.

Lily singielka z wyboru, studentka filologii angielskiej, kocha programy kulinarne, jednak lubi czerpać radość z jedzenia. Jej plan na przyszłość, to tak naprawdę brak planu.

Pewnego dnia jadąc do Poznania, gdy do przedziału wpada mocno spóźniony podróżny, jeszcze Lily nie wie, że jest to początek drogi, która połączy jej dwie pasje.

„Lily przez igrek” jest to lekka romans napisany z dużą dozą humoru, z którą miło spędziłam wieczór. Lily poszukuje własnej drogi, a także szuka pomysłu na przyszłość. Trochę przypomniały mi się moje czasy, gdy kończyłam szkołę i zastanawiałam się co dalej?

Warto wspomnieć o zwariowanej przyjaciółce Agnieszce, która służy radą i wsparciem w razie potrzeby.

„Lily przez igrek” jest to lekki romans na jeden wieczór, który pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości.

Cześć.

„Lily przez igrek”  Aleksandra Szoka-Cywińska, wydawnictwo Novae Res.

Lubicie Bridget Jones? Musicie poznać Lily Sabat. Lily przez igrek :).
To roztrzepana singielka z wyboru. Jest na ostatnim roku filologii angielskiej. Jako miłośniczka gotowania i jedzenia jest przeciwniczką wszelkiego typu diet. Hołduje zasadzie człowiej najedzony to człowiek szczęśliwy. Za nic ma starania znajomych by zeswata ją z kolejnym mega gościem. Już była w kilkuletnim związku z maminsynkiem, który podporządkowywał się mamusi totalnie. Nie powtórzy juz tego błędu... Co to to nie. Teraz skupia się na studiach i pasji.
Jednak życie pisze swoje scenariusze i stawia na naszej drodze różne ciekawe osoby i krzyżuje nasze plany i postanowienia.

Tę książkę przeczytacie w jeden wieczór i uwierzcie mi zapewni ona Wam mega rozrywkę. Lily nie pozwoli Wam na nudę i wciągnie Was do swojego zakręconego świata pełnego smaków.
Polecam poznajcie Lily. Lily przez igrek :). Udanej zabawy.

Lubicie Bridget Jones? Musicie poznać Lily Sabat. Lily przez igrek :).

Witajcie. Zapraszam na recenzję książki " Lily przez igrek" Aleksandra Szok -Cywińska.
Lubicie Bridget Jones? Jeśli tak, to musicie poznać jej polski odpowiednik w postaci Lily przez igrek.

Lily, główna bohaterka książki, to studentka ostatniego roku anglistyki, nieco roztrzepana i chaotyczna osóbka, singielka z wyboru. Gdy rozpada się jej kilkuletnie związek z maminsynkiem, postanawia zostać stanu wolnego. Za nic ma starania koleżanek, które za wszelką cenę chcą jej znaleźć drugą połowę.
Roztrzepaną studentką, przystojny nieznajomy a wszystko to z kulinariami w tle, których naszą bohaterką jest wielką fanką. Czy można chcieć coś więcej? Jeśli szukacie lekkiej lektury, którą przeczytacie w jeden wieczór z uśmiechem na twarzy, to trafiliście idealnie. Konieczne myślicie sięgnąć po "Lily przez igrek". Polecam dla miłośniczek zabawnych romansów.

• Samodzielne

Dodaj cytat z książki Lily przez igrek