Spod ciemnej gwiazdy

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

...] Aż zgroza człowieka ogarnia, gdy dowiaduje się o takich rzeczach dopiero dwanaście lat po aktualnych wydarzeniach. Jestem tylko ciekaw, co jeszcze gorszego Vajnarowie zostawili kilka tysięcy lat temu. I kiedy przypadkiem znowy natkniemy się na taki kwiatek, kiedy pytam? Drigheir Als Angvirne, na łamach Dziennika Halderanu.

MatiOti | 2015-01-24
Przeczytana: styczeń 2015

Książka bardzo mi się spodobała - za najlepszy komentarz niech posłuży fakt, że po przeczytaniu egzemplarza pożyczonego od Kolegi od razu zakupiłem swój własny, coby, gdy już mnie skleroza dopadnie, móc kiedyś ponownie wrócić do tej lektury. "Spod ciemnej gwiazdy" kryje w sobie wiele tajemnic, których odkrywanie daje Czytelnikowi ogromną radość - nawet, gdy już późna noc za oknem, chce się jeszcze chociaż podejrzeć, co będzie dalej.

Fabuła jest szkatułkowa, mamy tutaj wiele bardzo różnorodnych i budzących sympatię postaci, które poznajemy w różnych okolicznościach, a których perypetie zaczynają się potem przeplatać. Podczas lektury spotkamy kosmicznych przemytników, agentów, zabójców, żołnierzy, wyznawców tajemniczego kultu, badaczy-archeologów, a wszystko to rozmaitych ras i gatunków. Natomiast osią wszystkich wydarzeń jest starożytny artefakt, którego wykorzystanie może doprowadzić do zagłady wszystkiego co znane (tutaj mam trochę skojarzeń z "Piątym Elementem" - kto...

cerata | 2015-09-07
| 2011-02-05