Fakty i plotki o syrenkach

Okładka książki Fakty i plotki o syrenkach Monika Suska
Okładka książki Fakty i plotki o syrenkach
Monika Suska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Fakty i plotki literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Fakty i plotki
Nasza Księgarnia
2023-11-08
2023-11-08
28 min.

Okładka książki W Robaczkowie. Wielki pożar łąki Katarzyna Biegańska, Monika Suska
W Robaczkowie.... Katarzyna Biegańska...
Okładka książki W Robaczkowie Katarzyna Biegańska, Monika Suska
W Robaczkowie Katarzyna Biegańska...

Okładka książki Święty Mikołaj i Śnieżynka, która spadła mu z nieba Michele D’Ignazio, Sergio Olivotti
Święty Mikołaj... Michele D’Ignazio,&...
Okładka książki Atlas wróżek. Magiczny lud z różnych stron świata Anna Claybourne, Miren Asiain Lora
Atlas wróżek. ... Anna Claybourne, Mi...
Okładka książki Książeczka pełna ważnych słów Annelies Draws, Joanne Ruelos Diaz
Książeczka peł... Annelies Draws, Joa...

Moja córka po zobaczeniu książki powiedziała, że jest to prawdziwa encyklopedia syrenek. Coś w tym jest bo chociaż myślałabym bardzo długo, więcej informacji bym nie wymyśliła. Książka jest większego formatu, kartonowe wytrzymałe strony. Każdy centymetr zapełniony kolorami i wspaniałymi ilustracjami. Tak na prawdę, za każdym razem odkrywamy coś nowego. Dowiedzieliśmy się co syrenki lubią jeść, śpiewać, jak żyją, jakie mają sekrety i jak wyglądają te, które wzbudzają respekt. Książka ma dla mnie dodatkowy plus, taki, że korzystają z niej obie córki, młodsza ogląda obrazki, starsza czyta ciekawostki. Bardzo polecam, umili nie jeden wieczór (z_mama_na_ty)

Syrenki to magiczne stworzenia, które znamy od lat choćby z mitologii, albo z bajki o słynnej syrence Arielce 🧜‍♀️

Czy wiecie skąd się wzięły syrenki ?
Co uwielbiają jeść i jak je rozpoznać ?
Albo jak wygląda nauka w szkole syren ?
Jeśli nie to zapraszam Was do poznania cudownie książki "Fakty i plotki o Syrenkach" autorstwa Moniki Suski . Dzięki tej lekturze dowiecie się wielu ciekawostek na temat syrenek.
To książka dużego formatu , twardostronicowa. Każdą stronę barwią cudowne ilustracje, które zdecydowanie zachwycą czytelnika 🙂

Czy wiecie skąd się wzięły syrenki ?
Co uwielbiają jeść i jak je rozpoznać ?
Albo jak wygląda nauka w szkole syren ?

Czy mamy na sali fanów podmorskich pałaców i wesołych syrenek? Jeśli tak to z pewnością zaciekawi Was książka, którą dziś chciałam Wam pokazać.

"Fakty i plotki o syrenkach" to pozycja która totalnie i absolutnie mija się z prawdą w tematyce syren 😉 To książka, w której autorka całkowicie puściła wodze fantazji i spojrzała na syreny z zupełnie innej, przezabawnej strony.

Czego się o nich dowiemy z tej książki?
Sprawdzimy jak rozpoznać syrenę i skąd w ogóle wzięły się syrenki (jedna z teorii twierdzi, że wysypały się z pudełka 🤔). Rozpoznamy gatunki syrenkopodobne i zbadamy kogo i co lubią syrenki a kogo i czego nie. Skosztujemy syrenkowych smakołyków i zagramy w syrenkowe sporty, posłuchamy syrenich śpiewów i odkryjemy syrenkowe wynalazki (tu udane i te nie). Zajrzymy do syrenkowej szkoły, dowiemy się jak wyglądają syrenkowe święta czy wakacje. Przyśnimy syrenkowe sny i poznamy trochę straszne syrenki.

To barwna i wesoła książka, bogata w szczegółówe ilustracje i całkowicie zakręcona. Jeśli szukacie poważnej lektury to zdecydowanie nie jest dla Was, ale jeżeli lubicie się pośmiać i trochę poszaleć - to będzie strzał w dziesiątkę 😉 Polecamy!

Czy wasze dzieci wierzą w syrenki?
Czy pytały, Was kiedyś jak wyglądają, co jedzą, jakie ubrania noszą?

Dzięki książce, że zdjęcia możecie odpowiedzieć im na wszelkie pytania dotyczące tych magicznych stworzeń. To właśnie tu w tej cudownie ilustrowanej historii znajdziecie wyjaśnienia:

Jak rozpoznać syrenki.
Czym się żywią.
Co lubią robić.
Jakie mają sny.
Jaki sport uprawiają.
A nawet jak wygląda ich edukacja i codzienne obowiązki.

Dzięki kolorowym ilustracjom i wydaniu kartonowemu nawet ci mali czytelnicy będą delektować się tą syrenią historią.
Jest to naprawdę cudowna książka, która pomoże spędzić rodzinnie czas, ale nie musi to być tylko lektura do czytania, możecie potraktować ją również jako idealną zabawę dla całej rodziny.

Czy wasze dzieci wierzą w syrenki?
Czy pytały, Was kiedyś jak wyglądają, co jedzą, jakie ubrania noszą?

Jak rozpoznać syrenki.
Czym się żywią.
Co lubią robić.
Jakie mają sny.
Jaki sport...

Syrenki to istoty niesamowicie różnorodne. Baśnie, legendy i mity podsuwają nam sporą ilość obrazów. Do tego całkiem sporo dowiemy się o nich z filmów i gier. Wszystkie łączy to, że są pół człowiekiem i pół rybą. Są tak popularne, że w wielu państwach znajdziemy nie tylko opowieści o nich, ale też pomniki reprezentujące je. Dziś kojarzą nam się bardziej z gotową do poświęcenie postacią wykreowaną przez Hansa Christiana Andersena niż z mitologicznymi przebiegłymi femme fatale będącą kobieto-ptakiem uwodzącymi śpiewem nieuważnych żeglarzy. Rzymskie poddania zmieniły spojrzenie i wizerunek tych postaci. To właśnie wtedy zyskała ona cechy nimfy morskiej z rybim ogonem. Z czasem przytemperowany został też jej charakter.
Monika Suska znana z serii „W Robaczkowie” zabiera nas do świata tych mitycznych istot w wersji rzymskiej. Dowiemy się z książki, co łączy takie syreny. Przy okazji przyjrzymy się różnorodnym zwierzętom, które możemy zobaczyć pod wodą i tym, które trafiły tu przypadkowo. Zajrzymy do prehistorii syren, poznamy jaskiniowych przodków. Teorii ich początków jest wiele. Jedną z rozkładówek poświęcono istotom podobnym do syren. Wyprawa na targowisko stanie się pretekstem do śledzenia zachowań bohaterów, przyjrzenia się jak bardzo są różnorodne, co lubią jeść. Jest tu sporo miejsca na fantazję. W publikacji poruszono też temat sportu, nauki śpiewu, wynalazków, sekretów, szkoły, nauki, sprzątania, zabawy, wakacji, hobby, śnienia i straszenia. Każdy element życia syren jest tu troszkę podobny do naszego ludzkiego.
„Fakty i plotki” to seria interesujących publikacji, w których mamy sporo miejsca na fantazjowanie. Każda publikacja zawiera piękne i bogate w szczegóły ilustracje pozwalające lepiej przyjrzeć się smokom, samochodom, kosmicznym piratom i syrenkom. Pod pretekstem fantastycznych opowieści autorzy przemycają sporą dawkę wiedzy o świecie, ale też zachęcają do poruszenia wyobraźni, zastanowienia się jak świat wyglądałby, gdyby udało nam się wykorzystywać odpady do poprawiania wyglądu świata. Recykling, empatia i dbanie o innych to tematy powracające w każdym tomie. Każda lektura z serii ma solidne kartonowe strony i piękne ilustracje stworzone przez znanych i nagradzanych rysowników. Rysunki są tu pełne akcji, co zdecydowanie zachęci do opowiadania o tym, co dzieje się na ilustracjach. Jak we wszystkich książkach z serii „Fakty i plotki” mamy tu niewielką ilość tekstu i bogate w szczegóły ilustracje. Dzięki niewielkiej ilości tekstu pozwala na swobodne oswajanie się z książką oraz ćwiczenie opowiadania o niezwykłych wyczynach jej bohaterów. Mali czytelnicy będą mogli odkrywać motywy literackie, przetwarzać je po swojemu, bawić się skojarzeniami, a do tego poznawać różne role bohaterów poszczególnych tomów w naszej kulturze. Wielość szczegółów pozwala na zabawy w wyszukiwanie przedmiotów na ilustracjach, dzięki czemu będziemy ćwiczyć spostrzegawczość. Wielkim plusem książki są solidne strony, duży rozmiar, ilustracje znajdujące się na podwójnych stronach, co pozwala na koncentrowaniu się na konkretnej tematyce. Rewelacyjna książka do pracy z logopedą i wspólnego czytania oraz opowiadania. Zdecydowanie polecam.

Trafiłam na to piękne i urocze wydanie, co tu dużo mówić - zachwycam się razem z dziećmi. Znajdziecie tu nasyconą barwami i uroczą szatę graficzną, a
jednocześnie świetną zabawę dla czytelnika 🧜‍♀️

Wiedzy jest tutaj sporo, od szczegółów, jak rozpoznać syrenki poprzez ich żywieniowe i sportowe upododobania po ich sny i ulubione aktywności. Zdarza się, że syrenki podlegają edukacji i codziennym, nawet żmudnym obowiązkom, mają też sporo do ukrycia.
Co najważniejsze dla fanów syrenek to niesamowita i wyczerpująca dawka wiedzy o tych niesamowitych stworzeniach i dawka poczucia humoru, która zachęci do lektury.

Wydanie jest całokartonowe, więc przetrwa wiele 😉To idealny prezent dla fanów podwodnego świata i nie tylko. Życie syrenek okazuje się całkiem fascynujące.

jednocześnie świetną zabawę dla czytelnika 🧜‍♀️

Książka „Fakty i plotki o Syrenach” poprzez kolorowe ilustracje przybliży dzieciom te postacie.
• Wyjaśni jak wygląda a jak nie syrena.
• Skąd się wzięły Syreny? Czy wykluły się z jajek albo przybyły z innego wymiary?
• Z kim się lubią, a z kim trochę mniej?
• Jakie uprawiają sporty?
• Czy śnią?
Książka ma duży i podręczny format. Jest przepięknie wydana. Na każdej stronie dziecko znajdzie wiele kolorowych ilustracji i krótkich, ale ciekawych informacji o tych stworzeniach. Książka wykonana jest z kartonu, a jej krawędzie są zaokrąglone, dzięki czemu jest bezpieczna dla małych dzieci i odporna na szybkie zniszczenie.
Jest on również idealna na prezent dla dzieci, które interesują się syrenami, jak również jak również dla małych dzieci, które lubią kolorowe ilustracje.

• Wyjaśni jak wygląda a jak nie syrena.
• Z kim się lubią, a z kim trochę mniej?
• Jakie uprawiają sporty?
• Czy śnią?

• Pożyczone z biblioteki
  • Do kupienia
  • Dziecięce - (2) dla starszaków
  • Samodzielne
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Fakty i plotki o syrenkach