Rok z dinozaurami

Kropka
2023-10-11
2023-10-11
Grażyna Winiarska

Przepięknie wydana książka z wiedzą podaną w przystępny sposób.

Przepięknie wydana książka z wiedzą podaną w przystępny sposób.

Muszę szczerze powiedzieć, że książka „Rok z Dinozaurami” to prawdziwa petarda. Nie wiem kto ma większa zabawę z jej czytania czy mój 4,5 letni syn czy ja. Mamy tutaj zestaw 365 dinozaurów, po jednym na każdy dzień. To jest po prostu gigantyczna liczba. Najlepsze jest to, że oprócz obrazka danego dinozaura mamy cały zestaw ciekawych informacji. Lektura jest po prostu cudowna, a jeżeli jeszcze dziecko interesuje się dinozaurami to już w ogóle książka jest wprost dla niego. Możemy tutaj poczytać o dinozaurach, które są dobrze poznane jak Tyranozaur jak o gatunkach mniej znanych. Jak dla mnie najlepsze jest to że syn mimo trudnego nazewnictwa cały czas daje radę i uczy się zawzięcie o tych prehistorycznych gadach. Jest to jedna z niewielu książek, której mogę dać najwyższą notę. Przy niej mogą się świetnie bawić dzieci jak i dorośli.

Jeśli macie dzieci, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w Waszym domu trwa właśnie faza na dinozaury, albo szybkim krokiem się do niej zbliżacie. Te szalone kilka miesięcy, a często i kilka lat, w których Wasze pociechy doktoryzują się ze wszystkiego, co związane z prehistorycznymi gadami. Skomplikowane nazwy, wymiary, dieta, ciekawostki… Maluchy mają do tego zdecydowanie lepszą pamięć, niż do odnoszenia talerza do kuchni, czy sprzątania zabawek. I są nienasycone! Wciąż chcą więcej i więcej!

Pokażę Wam dzisiaj świetną książkę dla wszystkich dinofanów. Pomyślaną tak, by zapewnić dzieciom rozrywkę na okrągły rok! Ponad dwustustronicową pozycję - kalendarz, w którym każdy kolejny dzień roku przedstawia jednego z dinozaurów. I chociaż możecie czytać ją oczywiście w inny sposób, to warto położyć ją przy dziecięcym łóżku i wypracować wspólny wieczorny rytuał „a dinozaur na dziś to…”. Przy okazji uprzedzam, że nie ma bata, byście od razu, z ciekawości, nie sprawdzili dinozaurów z dat urodzin wszystkich członków Waszej rodziny. Mój to kritozaur - ważący 3 tony i mierzący 11 metrów kaczodzioby dinozaur z kostnym guzkiem na pysku.

Kalendarz rozpoczyna fajne wprowadzenie, a same dinozaury uporządkowano na 12 grup, zgodnie z kolejnymi miesiącami roku. I tak mamy tu dinozaury latające, opierzone, grubogłowe, mięsożerne i inne. Są gatunki doskonale Wam znane, ale i te odkryte całkiem niedawno. Przy każdym z dinozaurów znajdziecie ilustrację z jego wyglądem, kilka zdań opisu i kluczowe informacje, przedstawione wg schematu: kiedy żył / grupa / dieta / długość / ciężar / znaleziony.

Bardzo podoba mi się uporządkowany charakter tej pozycji. Dzięki temu jest przyjazna i czytelna, pomimo ogromu ciekawostek, które w niej znajdziecie. I ma świetne ilustracje. Nowoczesne, działające na wyobraźnię.

Książka jest pięknie wydana. Ma spory format, twardą oprawę i wygodną, żółtą tasiemkę do zaznaczania stron. Jestem przekonana, że będzie pięknym prezentem dla każdego początkującego paleontologa.

Gorąco polecam!

Bardzo ładne ilustracje, można poznać wiele nowych dinozaurów, szkoda tylko, że są błędy i literówki :(

Czy macie w domu fanów dinozaurów? Jeśli tak, polecamy Waszej uwadze ciekawą książkę od Wydawnictwa Kropka, która nosi tytuł „Rok z dinozaurami”. To okazja do poznania nowego dinozaura każdego dnia, czyli 365 dinozaurów w każdy dzień roku! W tej książce dzieci zobaczą najbardziej niesamowite dinozaury, które kiedykolwiek chodziły po Ziemi. Od tyranozaura do gigantycznego tytanozaura oraz wiele innych znanych i mniej znanych, a także nowo odkrytych gatunków prehistorycznych zwierząt. Wszystkie ożywione dzięki wspaniałym ilustracjom i fascynującym faktom. To prawdziwa gratka dla każdego fana tych prehistorycznych stworzeń! 🦕 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/12/rok-z-dinozaurami.html

Bieżący rok nieuchronnie zmierza ku końcowi. Z nadzieją patrzymy na kolejny, może będzie łaskawy, albo przyniesie nam coś niezwykłego. Ale o ciekawe doznania możemy zadbać również sami, np. spędzając cały rok z... dinozaurami!

@wydawnictwo_kropka przygotowało gratkę dla każdego fana tych prehistorycznych stworzeń. W ogromnej i obszernej (jak przystało na dzieło o dinozaurach) książce zgromadzono opisy 366 dinozaurów - dokładnie po jednym na każdy dzień roku! Jestem pewna, że o większości z nich usłyszycie pierwszy raz, a w ciągu tego roku język nie raz Wam się poplącze przy próbie poprawnego wymówienia ich nazw. Jedno jest pewne - po tym roku będziecie ekspertami paleontologii!

Dinozaury prezentowane są w układzie miesięcznym zgodnie z biegiem roku, lecz w ramach tego podziału wyodrębniono też podział wg cech charakterystycznych, np. w styczniu poznamy najmniejsze dinozaury i naśladowców ptaków, w maju latające gady i rogate dinozaury, w listopadzie spokojnych roślinożerców i tyranozaury. Każdy z tych podziałów poprzedza krótki opis. Ponadto każdy z 366 dinozaurów doczekał się krótkiej informacji o gatunku i charakterystyki w zakresie okresu występowania, grupy, do której przynależały, diety, wymiarów ciała i wagi oraz miejsca znalezienia szczątków, a także ilustracji go obrazującej.

"Rok z dinozaurami" Mirandy Smith to naprawdę monstrualne dzieło! W dodatku niesamowicie ciekawe i estetyczne. Sposób wydania, jak to u Kropki, przepiękny. Będzie idealnym prezentem dla każdego dinofana!

Coś pięknego!

• ~~~~📚Posiadane📚~~~~
  • 🦖DINOZAURY🦖
  • Dla_dzieci

Dodaj cytat z książki Rok z dinozaurami