Sekret ducha

Okładka książki Sekret ducha Max Czornyj
Okładka książki Sekret ducha
Max Czornyj Wydawnictwo: Frajda Cykl: Zagadkowi Agenci (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zagadkowi Agenci (tom 4)
Frajda
2023-09-27
2023-09-27

Zagub się w zagadkach, weź "Sekret ducha" Maxa Czornyja do ręki! To nie tylko książka, to wciągająca podróż przez tajemnice, które na długo trzymają czytelnika w ciekawym napięciu.

Ewa, Eryk i Roman – te postacie to jak przyjaciele z dzieciństwa, których chcesz poznać bliżej. Ich przygody to czysta magia, mieszanina tajemnic i fascynujących detektywistycznych rozgrywek. Niezapomniana ekipa Zagadkowych Agentów sprawia, że chce się być jednym z nich.

To nie tylko opowieść dla młodych czytelników – "Sekret ducha" przeniesie was w świat, gdzie każdy może być detektywem. To przygoda, która zaczarowuje niezależnie od wieku. Autor oddał czytelnikom klucz do magicznego i pełnego zagadek świata. Nie pytajcie, czy warto, pytajcie, kiedy zaczynamy! ☺️
🍂🎃🍁

Czwarte spotkanie z grupą Zagadkowych Agentów.
Każda przygoda młodych bohaterów niesie ze sobą ważny morał i uczy czegoś młodych czytelników.
Książki Maxa Czornyja niezależnie czy te dla młodszych odbiorców czy te dla trochę starszych, bardzo mi się podobają :)

Czwarte spotkanie z grupą Zagadkowych Agentów.

Przeczytałem sam, potem dałem dzieciakom. Pospieszyłem się i żałuję bo byłby to piękny prezent na święta, a tak cała seria za nimi.
Bardzo fajne, ciekawe książki, które oprócz tajemnic i przygód mają wartość dodaną w postaci mądrego przekazu. Jak to u Czornyja czyta się ekspresowo, a każdy rozdział kończy się tak, że trzeba zacząć kolejny. Dzieciaki zachwycone niemal wydzierały sobie książkę, co chyba jest recenzją samą przez się.
Ogromny plus za ładne wydanie, oprawę i ilustracje. Wreszcie coś innego od creepy koszmarków z paru innych popularnych serii dla dzieci.

"Sekret ducha" to czwarty tom serii o Zagadkowych Agentów, czyli serii, którą wraz z dziećmi bardzo polubiliśmy.

Już od pierwszej części te dzieciaki chwyciły mnie za serducho swoją przenikliwością i dążeniem do celu, czyli rozwiązania zagadki. Tym razem nie było inaczej. Troje przyjaciół oraz dzielny piesek zmierzyli się z koleją zagadką. Autor zaserwował Zagadkowym Agentom kolejną serię przygód, które wciągają także czytelnika. W tej części bardziej halloweenowo ;)

Gadająca dynia?
Dziwna klątwa?
O co w tym wszystkim chodzi?
Jak to się łączy?
I najważniejsze, kto jest winnym zamieszania?
Myślę, że niejedno Was może zaskoczyć!

Polecamy serdecznie!

Tym razem nasz grupa mierzy się z tajemnicą nawiedzonej dyni.

Jak zwykle historia jest zwięzła, rozdziały w audio mają mniej niż po 5 minut, więc dla dzieci idealnie. A historie i ich rozwiązanie nie są kompletnie naiwne i niosą jakiś morał.

Jako dorosła najlepiej póki co wspominam tomy pierwszy i drugi, ale kolejne też mają ciekawe podstawy na pomysły. No i oczywiście w audiobookach lektorem jest wspaniały Pan Wiktor Zborowski. Tylko w tej części zmieniono mi charakterystyczny dla serii dżingiel i trochę nie mogłam się przyzwyczaić.

Ale naprawdę, naprawdę polecam. I wcale nie tylko dzieciakom. Jako przerywnik na chandrę czytelniczą Agenci tez się nadadzą, jeśli jesteście otwarci na takie eksperymenty czytelnicze dla siebie.

Tym razem nasz grupa mierzy się z tajemnicą nawiedzonej dyni.

Pierwszorzędna zabawa dla całej rodziny. Zakup z targów książki pochłonięty częściowo już w aucie wyjątkowo umilił podróż. Robiliśmy konkursy typowania rozwiązania zagadki i nikt nie trafił, ale młodzi byli blisko.
Ładny morał i przesłanie co jest na wielki plus. Jednocześnie Czornyj nie umoralnia na siłę ani zgodnie z obecną nachalną poprawnością polityczną. Jakość wydania robi pozytywne wrażenie w tym przyjemne obrazki dla dzieci w oderwaniu od czytania. Taka trochę klasyczna bajka jak z mojego dzieciństwa. Spodoba się 8 ale i 12 latkom.

„Sekret ducha” autorstwa Maxa Czornyja to już czwarta część z Zagadkowymi Agentami. Wprawdzie to książka dedykowana dla dzieci, ale lżejszy przerywnik zawsze się przyda.
Tym razem młody Eryk Deryło razem ze swoim bratem Romanem, przyjaciółką Ewą oraz Toscą muszą się zmierzyć z sekretem prawdziwego ducha. Wszyscy w okolicy przygotowują się do obchodów halloween oraz dziadów. Z tej okazji powstaje nawet specjalne Miasteczko Duchów. Obchodzicie halloween albo dziady? Ja nie. Raz kiedyś tylko powycinałam sobie dynię i paliłam w niej świeczkę. Nasi bohaterowie za to będą musieli zmierzyć się z dynią, która mówi. Dla Zagadkowych Agentów to już kolejna sprawa, w której będą mogli się wykazać i pomóc policji rozwiązać sprawę. Jesteście ciekawi o co tutaj chodzi i dlaczego dynie mówią? A może dynie nie mówią tylko z tą było coś nie tak? Koniecznie sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami.

Zagadkowi Agenci wracają z kolejną niesamowitą przygodą! "Sekret Ducha" to książka, która mnie zachwyciła. Max Czornyj potrafi doskonale tworzyć tajemnicze i emocjonujące historie, które trzymają w napięciu. Bohaterowie są uroczy i pełni determinacji, a czytelnik jest wciągnięty w świat ich przygód. Krótkie rozdziały sprawiają, że książka jest idealna dla młodych czytelników, a ilustracje dodają jej uroku. "Sekret Ducha" to pozycja, którą polecam każdemu dziecku, które lubi tajemnice i przygody.
U nas całą seria świetnie się sprawdza, a do tego jest naprawdę ładnie wydana przez co będzie świetna na prezent! :)

MOŻNA CZYTAĆ BEZ ZNAJOMOŚCI POPRZEDNICH TOMÓW!

Rozwiązanie mnie zaskoczyło zarówno jeśli chodzi o osobę, jak i o “tajemnicę dyni”. Do tego jak zawsze sporo ciekawostek, co akurat jest fajne w tej serii.

Nie wiem, dlaczego tytuł to ,,Sekret ducha”, bo nie kojarzę tu ducha?

MOŻNA CZYTAĆ BEZ ZNAJOMOŚCI POPRZEDNICH TOMÓW!

Nie wiem, dlaczego tytuł to ,,Sekret ducha”, bo nie kojarzę tu ducha?

Świetna zabawa dla różnych grup wiekowych, a do tego piękne ilustrowane wydanie doskonale sprawdzi się jako prezent. Taka klasyczna książka jak sprzed lat. No i ma mądre przesłanie.

• Dla dzieci
  • Frajda
  • Kryminał
  • Egzemplarz recenzencki
  • Młodzieżówki

Dodaj cytat z książki Sekret ducha