Mocniejsza niż śmierć

Wydawnictwo Błysk
2023-05-17
2023-05-17

"MOCNIEJSZA NŻ ŚMIERĆ" - LIDIA CZYŻ
Książki Lidii Czyż są zawsze na faktach i mają element wiary, więc jak ktoś nie lubi to odradzam. Jak komuś nie przeszkadza to polecam.
Bohater opowieści to Radek, mężczyzna, który opowiada swoje życie, od dzieciństwa po dorosłość, a nawet dojrzałość. Radek miał tatę i mamę, tyle, że tatę rzadko, bo albo kończył studia, albo pracował daleko. Ojciec był dobrym i spokojnym człowiekiem, jedyna jego wada, że mało widział i mało go ogólnie było. Za to mama była i również nie była, bo była fizycznie, ale nie mentalnie. Nie wychowywała, nie uczyła, nie opiekowała się, nie pokazała jak jest kochać, troszczyć się. Jej miłość to ...butelka wina, trunków alkoholowych z górnej półki, dlatego tak łatwo tuszowała swój nałóg. Niestety cierpial na tym Radek, a później jego brat. Radek oprócz tego, że nie miał lekko w domu, to gdy spotkał dziewczynkę Julie w III klasie gimnazjum i zaprzyjaźnił się z nią, a nawet pokochał, to los pokazał jaki potrafi być okrutny. Jak zwykłe nieporozumienie, nie dogadanie się, brak komunikacji i wyrażania swojego punktu widzenia, brak wsparcia w rozwiązywaniu takich problemów, prowadzi do olbrzymiej tragedii dwoje młodych ludzi. Co się stanie sami przeczytajcie. Mną ta książka wstrząsnęła, dlatego też po książki autorki, nie sięgam zbyt często. Jest jej najnowsza książka spisana na podstawie między innymi listach jakie Radek napisał do ...księdza.
Smutna bardzo opowieść, tym smutniejsza, że wprost z życia, a nie tylko wymyślona ot tak.
Polecam przeczytać lub wysłuchać, jest niemal na każdej platformie.

OCENA 08/10
10/24 ( 10/01)/ OBYCZAJ 06/24
ilość stron: 276
DATA wyd: 17.05.2023
czas przewidziany czytania: 07 h 44 min.
Czas słuchania: 05 h 06 min
lektorzy empik: Plewako-Szczerbiński Krzysztof
Anastazja
Skończona 19.01.2024 (słucha)

"MOCNIEJSZA NŻ ŚMIERĆ" - LIDIA CZYŻ

Mocna. Naprawdę mocna i robi wrażenie historia. Chłopak ma charakter, twarde zasady, te dobre zasady a życie od dziecka tak go doświadczyło. Dlaczego? Czy jest na to odpowiedź? Gdy się tego słucha, można wiele razy o to pytać. Dlaczego Bóg do tego dopuszcza? Żyć trzeba ale jak sobie z tym poradzić, aby nie oszaleć, czy skończyć ze sobą i jeszcze wyjść na prostą? Historia chłopaka to prawdziwy przykład, że można się z beznadziei podźwignąć. Nie samemu. Jest ktoś, kto za darmo i bez zobowiązań pomoże, poda pomocną dłoń, tylko trzeba chcieć, poprosić i uwierzyć.

Książka mi się podobała ale do czasu bo później na wszystkie bolączki życia jest Bóg :/

• NA FAKTACH OPARTE.
  • ♫ Audiobooki ►
  • Obyczaj

Dodaj cytat z książki Mocniejsza niż śmierć