Początek. Gangsta Paradise

Okładka książki Początek. Gangsta Paradise Agnieszka Lingas-Łoniewska
Okładka książki Początek. Gangsta Paradise
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: JakBook Cykl: Gangsta Paradise (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Gangsta Paradise (tom 4)
JakBook
2023-04-28
2023-04-28
romans gangsterzy mafia miłosć

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Książka bardzo przypadła mi do gustu. Pomimo, że przeczytałam ją jako pierwszy tom to myślę, że pozostałe części również mnie zainteresują. Uważam ją za dobre wprowadzenie do pozostałych tomów. Dużo słów i wydarzeń jest niedopowiedziane, co zmusza czytelnika do zagłebienia się w kolejne tomy.
Autorka ukazuje zarówno bezwzględną stronę gangsterów jak i również ludzką naturę, w której jest czas na miłość, rodzinę i życie prywatne.
Ten tom przeczytałam bardzo szybko. Jest napisany przystępnym językiem, zawiera dużo ciekawych i zwrotnych akcji. Przy tej książce nie da się nudzić.

Autorka ukazuje zarówno bezwzględną stronę gangsterów jak i również ludzką...

W końcu zabrałam się za ostatnią część. Książka zawiera spin-offy do trzech tomów serii Gangsta Paradise. Są to opowiadania o początkach Reno, Katana i Pako. Zobaczymy ich dzieciństwo, szkolne lata oraz wydarzenia, które ugruntowały ich charaktery. Jest też coś ekstra - "kilka" akapitów ich dalszych losów.
Książkę czyta się rewelacyjnie. Na początku miałam pomysł, żeby po Reno początek przeczytać właściwy tom o Reno i tak po kolei. Ale teraz stwierdzilam, że to nie będzie pasować. Opowiadania są napisane tak jakby chłopaki siedzieli po czasie przy barze i opowiadali komuś swoją historię. Są ich przemyślenia, odczucia, ale ze wstawkami, że już wiedzą jak dane wydarzenie się potoczyło. Polecam bardzo mocno!

Książkę czyta się rewelacyjnie. Na początku miałam pomysł, żeby po...

Moja przygoda z książkami Pani @lingasloniewska.pisarka rozpoczęła się niedawno, ale mogę z całą pewnością potwierdzić, że jest ona mistrzynią w tworzeniu emocji! Ostatnio do mojej kolekcji dołączył prequel trylogii GANGSTA PARADISE, i muszę przyznać, że zarwałam noc. Polubiłam ich i nie mogłam się oderwać... Mimo zmęczenia, czuję się absolutnie usatysfakcjonowana!

Książka jest po prostu świetna - doskonale uzupełnia historię i całą serię. Poznajemy w niej szczegóły ich pierwszego spotkania, co sprawiło, że zdecydowali się podążać tą samą drogą oraz jakimi motywami się kierowali. Są doskonałym przykładem niekrwiożerczej rodziny, która nie opiera się na więziach krwi, lecz na przekonaniach i zasadach. "Gangsta Paradise Początek" jest napisana z charakterystycznym dla tej serii i autorki humorem. Cieszę się, że ponownie mogłam zanurzyć się w ich świat!

Książka...

Tym razem @lingasloniewska.pisarka oddalanw nasze ręce prequel trylogii GANGSTA PARADISE. Swoją historię zaczyna tam każdy z ekipy Reno. Każdy z nich ma za sobą piekło ale razem tworzą niesamowity team - wręcz rodzinę.
Za każdym razem, gdy siegam po książkę Agnieszki kończę ją z przeświadczeniem, że ta kobieta ma ogromny talent. Nie znam drugiego tak płodnego i wszechstronnego autora. GANGSTA PARADISE początek to kolejny dowód jak bogatą wyobraźnią się ona charakteryzuje. Postaci zawsze są świetnie skonstruowane- pełne sprzeczności i przywar. Ta książka miała pokazać co doprowadziło chłopaków z PROZACA do miejsca, w którym ich poznaliśmy wcześniej. Poznajemy dokładniej ich przeszłość i wydarzenia, które icj ukształtowały. To swoiste domknięcie calej historii.
Całość napisana jest z charakterystycznym dla Agnieszki poczuciem humoru i barwnymi opisami. Autorka zawsze dba o dokładne zobrazowanie sytuacji i odczuć bohaterów. Jej książki sa przesiąknięte emocjami - ta nie jest wyjątkiem!! Akcja jest porywająca i nie sposób oderwac sie od lektury.
Agnieszka Lingas-Łoniewska wciaga czytelnika w swój kolorowy świat i już nie chce się go opuszczać...NIGDY!

Co za rozczarowanie ! Tanie romansidlo jakich teraz wiele . Niestety pisanie o gangsterze przez kobietę to chyba nie jest dobry pomysł. Choć autorka nie stroni od wulgaryzmów to jednak nie tedy droga . To nie sprawi ze bohater będzie bezwzględny . A u niej to wręcz kuriozalnie sprzeczne jest z clikwymi przemyśleniami na temat niani syna. Sztampowe to wszystko płytkie i bez sensu. Jedyny plus za opis choroby syna choc to tez odgrzewany kotlet .

Nic dodać, nic ująć... emocje buzują, ciężko oderwać się od książki, czyta się jednym tchem, tak jak pozostałe książki Pani Agnieszki.

Książka lekka i stanowi uzupełnienie do całej serii. Ukazuje same początku tych trzech bohaterów. To jak się na siebie natknęli i co spowodowało, że tak działają. Czyta się to szybko. Nie powiela się to co było w głównych częściach.

27/2023

Myślałam że to coś nowego, więc czuję niedosyt.

27/2023

Myślałam że to coś nowego, więc czuję niedosyt.

Krótkie opowiadania przede wszystkim dla osób, które już przeczytały historie gangsterów z Wrocławia. Takie idealne opowiadania dla relaksu.

Czy to ganster? Nie, to trzech! ten tego o ja jego.
Te trio powali cie na ziemnie z ktorej cieżko bedzie ci się podnieść. Oczywiscie. Książki kojej ulubionej autorki są wspaniałe.

Czy to ganster? Nie, to trzech! ten tego o ja jego.

• Rok 2023
  • Rezygnacja