Chelsea. Początek

Rebelia White Wydawnictwo: ARKANA kryminał, sensacja, thriller
ARKANA
2023-02-28
2023-02-28
Morderstwo Tajemnica Zagadka Przyjaźń Samobójstwo Miłość Romans Kryminał Thriller

"Chelsea. Początek" to wciągający thriller, który ciągle krąży po mojej głowie.

Już na starcie czytelnik dostaje wartką, tajemniczą akcję, która dzieje się w podziemiach, opisując makabryczne sceny. Epilog sprawił, że automatycznie poczułam chęć dowiedzenia się, o co, w tym wszystkim chodzi.

Kryminał opowiada o zagadkowych zaginięciach nastolatków. W niewyjaśnionych okolicznościach znika coraz więcej osób. Główną bohaterką jest Holly, której tytułowa siostra- Chelsea popełniła samobójstwo. Jednak czy na pewno? Dziewczyna ma coraz więcej wątpliwości w sprawie tego, czy faktycznie bliska jej osoba chciała odebrać sobie życie. Okazuje się, że Chelsea pozostawiła Holly pewne wskazówki. Młoda kobieta, razem z przyjaciółmi, próbuje odkryć, co tak naprawdę się stało.

Książkę autorstwa Rebelii White pochłania się ekspresowo. Podoba mi się stworzona fabuła oraz forma tekstu w postaci krótkich rozdziałów. Przy tej publikacji miałam wrażenie, że wszystko jest w pełni jasne, nie było tematów, które wzbudziłyby u mnie wątpliwości. Dodatkowym atutem jest akcja rozgrywająca się wśród młodych osób, co sprawia, że książka należy do młodzieżówek, jednak warto pamiętać o ograniczeniu wiekowym- lektura ze względu na specyfikę scen jest dla czytelników 18+. W moim odczuciu nie mam się do czego przyczepić, publikacje polecam wam z czystym sumieniem. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu, mam nadzieję, że pojawi się on w niedługim czasie!

"Chelsea. Początek" to wciągający thriller, który ciągle krąży po mojej głowie.

Kryminał opowiada o zagadkowych zaginięciach nastolatków. W niewyjaśnionych...

Książka przeczytana w jeden dzień? Proszę bardzo. Latem otrzymałam lekturę widoczną na zdjęciu i nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie. Mowa tutaj o "Chelsea. Początek", autorstwa @rebelia.white.autor 🖤

Poznajemy Holly Martin. Bohaterka doświadcza okropnego wydarzenia, które zmieni jej życie raz na zawsze. Jej siostra popełniła samobójstwo. Holly jest zrozpaczona, nie spodziewała się takiego obrotu spraw. Ale zaczyna mieć pewne podejrzenia i pytania. Czy to na pewno było samobójstwo? Dziewczyna nie może uwierzyć, że jej siostra posunęłaby się do takiego czynu, dlatego zaczyna zgłębiać tę sprawę na własną rękę. Dodatkowo, w mieście zaginęło pięć osób. Piątka nastolatków znika bez śladu. Holly wraz ze swoimi przyjaciółmi postanawiają rozwikłać te przerażające zagadki, ale... czy to bezpieczne? Co się stanie, gdy poznają prawdę?

Książka porywa czytelnika od pierwszych stron, chwyta za gardło i nie chce puścić. Akcja jest naprawdę szybka, dynamiczna. Dzieje się bardzo dużo, tak więc o nudzie nie ma mowy. Krótkie rozdziały to coś, co zawsze doceniam i za to plus. Przystępny język i ciekawi, wyraziści bohaterowie to również zalety tej książki. Ostrzegam osoby wrażliwe: jest tu sporo mocnych, krwawych opisów. Fabuła jest mroczna, przepełniona złem i niesprawiedliwością. Przemoc, krew, brutalność i zakończenie, które... Nie będę mówić. Przeczytajcie i przekonajcie się sami!

Niby 18+ ale po formie powiedziałabym, że jest to literatura dla młodzieży. Książka jak dla mnie mało wiarygodna. Historia o grupie nastolatków z niepotrzebnym wątkiem miłości (nienawiść przy pierwszym spotkaniu, ale przy kolejnym wielkie love story???). Praktycznie brak opisów miejsc, ubiorów, wyglądu, przez co historia jest płaska.

Na plus oceniam, krótkie rozdziały, przez co czyta się ją szybko. W pewnym momencie książka nawet wciąga. Starszym i doświadczonym czytelnikom może nie polecam, ale na pewno znajdą się inni odbiorcy, którym przypadnie do gustu.

Na plus oceniam, krótkie rozdziały,...

Wow! Co to była za książka! Wciągnęła mnie od pierwszej strony i nie wypuściła aż do końca, po drodze fundując wiele zaskoczeń.

Na wstępie bohaterka trafia do jakiegoś magazynu, w którym dokonuje makabrycznego odkrycia. Później podejmuje ucieczkę, jest ścigana. Dzieje się.

Później poznajemy Holly, której siostra popełniła samobójstwo. Podczas ich ostatniej rozmowy Chelsea próbowała przekazać jej wiadomość, licząc na domyślność siostry. Dzięki temu Holly dociera do kolejnych wskazówek.

W Westford następują kolejne zaginięcia nastolatków. Holly z przyjaciółmi próbuje rozwikłać zagadkę śmierci siostry. Czy to na pewno było samobójstwo? Co ją do tego skłoniło. Chelsea była ekstrawertyczną imprezowiczką, pełną życia i energii. Co musiało się stać, że doprowadziło ją do takiego kroku?

W przeciwieństwie do siostry Holly jest nieśmiała i wycofana, woli świat książek od spotkań towarzyskich. Nie spodziewa się co może odkryć, a są to wstrząsające informacje.

Grupa nastolatków natyka się na sprawy, których nigdy nie powinni poznać. W dodatku nie wiedzą komu z dorosłych mogą zaufać.

Pełna recenzja na blogu: https://m-czas.blogspot.com/2023/08/rebelia-white-chelsea-poczatek.html

Holly wyjechała na wymianę uczniowską telefon jej siostry trochę ja zaniepokoił, jednak nie zwróciła na niego uwagi. Gdyby widziała co się po nim stanie napewno ich rozmowa wyglądała inaczej. Dziewczyna z trojaczków była najbardziej wycofana, jej rodzeństwo Chelsea i Will to dusze towarzystwa, a ona wolała być z dala od imprez, a szczególnie od tłoku i ludzi. Miała jedną jedyną przyjaciółkę i to jej wystarczało. Rodzeństwo owszem próbowało wciągnąć jej w swój świat jednak to nie było dla niej. Pewnego dnia, pomimo tego ze różniła się z siostrą, dyrektor oznajmującym jej smierć. Ta wiadomość załamała dziewczynę, jednak coś jej nie pasowało, uważała że Chelsea nie popełniła samobójstwa. Wraca do domu na pogrzeb, a tam znajduje wiadomości pozostawione przez siostrę, które zdecydowanie potwierdzają jej tezę co do jej śmierci. Teraz Holly jest prawie pewna że to nie było samobójstwo, a gdy znikają kolejni nastolatkowie tylo utwierdza ją w przekonaniu że coś jest nie tak. A jej siostra była w samym środku piekła, a Holly za wszelka cenę chce sama dojść do prawdy. Jest jeszcze Thomas, młody chłopak który chce być jak najdalej od Holly. Jaki będzie tego powód?? Dlaczego myślał że jest zupełnie taka sama jak siostra?? Co łączyło go z Chelsea, że nie chce mieć nic wspólnego z jej rodziną??

Autorka sprawiła że przedstawiona historia do samego końca trzyma w napięciu. Mocno rozbudowane scen i każdy szczegół dopełniony nawet najmniejszym detalem, powoduje że czytelnik będzie świetnie odnajdywał się na kartkach papieru. Niektórym bardziej niecierpliwym, mogą się one nie spodobać jednak akcja i budowane napięcie nadrabia wszystkie minusy. Szokujące i brutalne tematy występujące w książce mogą niektórym po prostu nie podejść, książka w żadnym stopniu nie jest dla każdego. Zdecydowanie powinni ją przeczytać Ci którzy mają silną psychikę. Bo skala okrucieństwa jest tak wysoka, że zło dosięga nas swoimi mackami i wchłonie w wir scen które wywołają niepokój, złość i obrzydzenie. W całym tym mrocznym bałaganie, autorka zadbała o delikatny i świetnie pasujący tu wątek romantyczny, który zdecydowanie dodaje uroku i daje światełko nadziei na tą mocną historie.

To jest typ książki, które uwielbiam czytać. Człowiek do końca trzymany jest w napięciu, poprzez budowane napięcie akcji. Przeszkadzały mi czasem za mocno rozbudowane sceny, ale to drobny szczegół, które można zdecydowanie pomiąć, ponieważ książka okazała się mega w całości odbioru. A to zakończenie! Rewelacja! I pamiętajcie, że to zdecydowanie nie jest książka dla ludzi o słabych nerwach.

Rebelia White „Chelsea. Początek”

„To był dopiero początek. Początek czegoś, czego nie byłam w stanie pojąć. Czegoś, czego w życiu nie podejrzewałam.
To był początek wojny”.

Małe miasteczko Westford w stanie Maine. To tutaj dochodzi do zaginięć pięciu nastolatków. Niedługo potem cheerleaderka Chelsea Martin popełnia samobójstwo. Holly, siostra zmarłej nie może pogodzić się ze stratą, więc przeprowadza śledztwo na własną rękę. Wskazówki, jakie zostawiła Chelsea, budzą niepokój. Prawda okaże się bardziej bolesna, niż myślała...

„— Widzisz, Holly — zaczął, zachowując spokój w głosie — czasem ludzie są jak pasożytnicze byty, które żerują na twoim strachu i poczuciu słabości. Tylko od ciebie zależy, czy pozwolisz im najeść się sobą”.

Początek jest intrygujący i wciągający. Coraz bardziej zagłębiamy się w lekturze, aby razem z nastolatką rozwiązać zawiłą zagadkę. O ile, przeskakiwanie z dwóch perspektyw Holly i jej kolegi Thomasa, było ciekawym zabiegiem, o tyle częstotliwość z lekka męcząca.

W książce występują licealiści, na tylnej okładce jest oznaczenie 18+, więc myślę, że w przedziale wiekowym 18-25 przypadnie do gustu, zanim sięgną po rasowy kryminał/thriller. Osoby, które namiętnie zaczytują się w tego typu literaturze, mogą wypatrzeć drobne potknięcia.

Ogólnie rzecz biorąc, czytało mi się dobrze. Nie sądziłam, że autorka posunie się do takich trudnych tematów uzależnień. One są szokujące i brutalne. Naprawdę. Te wszystkie okropieństwa, które opisano, powodują w czytelniku obrzydzenie. Wątek miłosny dodaje uroku wśród tego całego bałaganu. 👍

„Jeśli kogoś kochasz, jesteś w stanie oddać tej osobie każdą cząstkę siebie. Zrobić dla niej wszystko, bez względu na konsekwencje”.

„Życie nie zawsze jest takie, jakie oczekujemy, że będzie”.

Rebelia White „Chelsea. Początek”

To był początek wojny”.

Fabula ogolnie dobra, ksiazka wciagajaca, czyta sie dobrze, ale w pewnym momencie jest juz wszystkiego za duzo. Akcja jest przesycona wszystkim na raz, przez co mialam lekki niesmak

Dobra książka. Niektóre wątki doświadczony czytelnik może przewidzieć ale są takie które mnie zaskoczyły. Pisana prostym, nieskomplikowanym językiem dzięki czemu czyta się szybko i łatwo a fabuła wciąga. Bardzo polecam.

"Zamknęłam oczy, pozwalając sobie zniknąć. Na chwilę rozmyć się w powietrzu. Być ulotną materią bez żadnych zmartwień".

Jedna wiadomość zmienia w życiu Holly wszystko. "Twoja siostra popełniła samobójstwo". Po tych słowach życie dziewczyny już nigdy nie będzie takie samo.

Holly wraca do domu z wymiany uczniowskiej po tragicznej wiadomości. Dziewczyna nie może się z tym pogodzić, wręcz uważa za nieprawdopodobne, że jej siostra mogła to zrobić. Tym bardziej, że w mieście zaginęło jeszcze pięć osób. Przez to co czuje, zaczyna bliżej przyglądać się sprawie i poprowadzić własne śledztwo w tej sprawie. Razem z przyjaciółmi nie zamierza odpuścić. Tylko czy gra jest tego warta? Czy zawsze prawda okazuje się wyzwalająca?

Książka już dawno temu "kupiła" mnie okładką, jak to u mnie bywa. Jak przysiadłam do niej w weekend, to nie mogłam się oderwać 🙈 Co tam się działo. Praktycznie cała książka trzyma w ciągłym napięciu a wydarzenia sprawiają, że po plecach przechodzą ciarki. Co jedno wydarzenie, co jedna prawda wychodzi na jaw, to coraz szerzej otwierałam oczy.

Zdecydowanie książka jest 18+ bo sceny są makabryczne. Dużo krwi, przemocy i znalezionych ciał. A Holly i jej przyjaciele w to szli. Ja bym na pewno scykorzyła po drodze. Nie ma najmniejszych szans, żebym dociagneła taką sprawę do końca.

Bombą jest zakończenie i w życiu bym się nie spodziewała takiego obrotu spraw. Chociaż po prawdzie zdarzyło mi się podejrzewać każdego po kolei 🙈

Pojawia się też wątek miłosny a sceny odbywają się za zamkniętymi drzwiami. Już dawno w sumie nie czytałam książki, gdzie kiedy robi się gorąco, to ktoś trzaska mi drzwiami przed nosem.

Jak mogę podsumować książkę. Mnie wciągnęła bez reszty, do tego stopnia, że nawet ja ją odkładałam to myślałam, co tam się mogło wydarzyć. Historia nie jest krótka, bo ma dobrze ponad 600 stron z czego większość jest w napięciu i powolnym poznawaniu prawdy. Nie wiem czy bohaterów zaliczyć do odważnych czy szalonych 🙈
Polecam, ale weźcie pod uwagę, że nie jest to książka dla każdego.

• KRYMINAŁ, SENSACJA, THRILLER
  • Brak Legimi A