Post przerywany dla początkujących

Okładka książki Post przerywany dla początkujących Jason Fung, Eve Mayer, Megan Ramos
Okładka książki Post przerywany dla początkujących
Jason FungEve Mayer Wydawnictwo: Vital zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Vital
2023-02-10
2023-02-10

Okładka książki Skuteczne metody na PCOS. Zapobieganie i odwracanie skutków zespołu policystycznych jajników dzięki specjalnej diecie i postowi Nadia Brito Pateguana, Jason Fung
Skuteczne meto... Nadia Brito Pategua...
Okładka książki Co jeść, aby dłużej żyć. Udowodnione naukowo sekrety długowieczności James DiNicolantonio, Jason Fung
Co jeść, aby d... James DiNicolantoni...
Okładka książki Life in the Fasting Lane: How to Make Intermittent Fasting a Lifestyle - and Reap the Benefits of Weight Loss and Better Health Jason Fung, Eve Mayer
Life in the Fa... Jason Fung, Eve May...

skończyłam czytać „Post przerywany dla początkujących” i jest to kolejna pozycja zdrowotna, którą z czystym sercem mogę Wam polecić.

O samym poście wcześniej trochę czytałam, ale bardziej w kontekście samego spożywania posiłków w określonym oknie żywieniowym w ciągu dnia i np. lepszego trawienia, ale nie zgłębiałam dalej tematu. Ta książka jest idealnym podręcznikiem dla początkujących właśnie czy osób, które rozważają próbę wdrożenia postu przerywanego do swojej codzienności.

Autorzy na własnych i swoich pacjentów przykładach pokazali, jak post odmienia życie, samopoczucie i po prostu zdrowie. Przedstawiają fakty naukowe i wiele korzyści, które możemy zyskać dzięki tym małym, ale w dłuższej perspektywie wielkim, zmianom.

Ta książka to duża inspiracja do działania, ale i dawka wiedzy o tym, jak funkcjonuje nasz organizm, z czym zmagamy się w dzisiejszym świecie, w którym często nie mamy czasu na komponowanie posiłków, jemy nadmiar węglowodanów, bo są najłatwiej i najszybciej dostępne i jak ciągły stres na nas wpływa.

Autorzy bardzo prosto, ale i obrazowo tłumaczą zagadnienia, co naprawdę daje do myślenia. Przedstawiają korzyści i zmiany w organizmie, które zachodzą wraz z wprowadzeniem tej metody w życie, ale także pomagają zrozumieć, skąd się bierze w nas poczucie głodu i chęć wiecznego podjadania czy traktowania jedzenia jako nagrody czy pocieszenia. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że potrafimy jeść 8-10 posiłków w ciągu dnia (kilka orzeszków w międzyczasie, kawa z mlekiem i cukrem, smakowanie obiadu podczas gotowania - to wszystko wciąż pobudza układ trawienny) i nie dajemy naszemu organizmowi w ogóle możliwości efektywnej pracy i wpadamy w błędne koło tycia, zmęczenia, problemów z hormonami, spaniem itd.

Odrobinę w tej książce brakowało mi jeszcze pociągnięcia tematu efektów długofalowych np. hormonalnych zwłaszcza w kontekście kobiet, ale jako że jest to książka DLA POCZĄTKUJĄCYCH, to nie jest to dla mnie minus, bo jednak te 300 stron wiedzy, przykładów i planów to wystarczająca ilość stron dla osób, które dopiero chcą poznać temat i rozważyć podjęcie postu, a nie się zrazić.

Świetny tytuł, ja jestem zainspirowana i z moim upodobaniem do diety niskowęglowodanowej i wysokotłuszczowej czuję, że będzie to jej idealne uzupełnienie. Polecam serdecznie!

• Zdrowie

Dodaj cytat z książki Post przerywany dla początkujących