HELA SAMA ubiera choinkę

HELA SAMA
Wilga
2022-11-09
2022-11-09

Czy znacie serię książeczek o małej Heli, która za każdym razem uczy się nowych rzeczy? Myślę, że część z Was na pewno tak. Tym razem przedstawiam Wam książeczkę, w której Helenka dowiaduje się jak wyglądają rodzinne przygotowania do świąt a dokładniej jak wygląda proces ozdabiania świątecznego drzewka ❤️. Jak cudownie nas nastrajają i sprawia, że czujemy ten wyjątkowy klimat ❤️. Przy okazji autorka uświadamia nam rodzicom, że święta z dziećmi nie muszą być wcale perfekcyjne, a najważniejszy w tym okresie jest tylko i wyłącznie wspólnie spędzony czas z najbliższymi. Czemu o tym mówię? Ponieważ wielu rodziców rezygnuje z wszelkiego rodzaju dekoracji itp akcentach, ponieważ obawiają się przypadkowych uszkodzeń.
Antoś jak większość dzieci także przywitał grudzień od podekscytowanych poszukiwań pierwszego adwentowego woreczka z zawartością 🙌. Uwielbiam patrzeć na te błyszczące oczka pełnych pierwszych tak pięknych emocji 😍. Grudzień to jeden z moich ulubionych miesięcy...klimat zbliżających się świąt zawsze nastraja mnie optymistycznie i sprawia, że uśmiecham się na myśl o uzbieranej choince, czy też światełkach, które ozdabiają pokój ❤️. Często też wracam we wspomnieniach do świąt z dzieciństwa...uwielbiam to robić i dużo bym dała gdybym mogła cofnąć czas, albo móc teraz spędzić z nimi jeszcze jedne święta ❤️😢.

Przed Helą ostatnie zadanie z kalendarza adwentowego – ubieranie choinki. Dziewczynka bardzo się cieszy, z uśmiechem jedzie wraz z rodzicami wybrać odpowiednie drzewko. Jak udadzą się zakupy? Jak będzie wyglądało ubieranie choinki w domu małej Heli? Czy dziewczynka będzie zadowolona z tego, jak będzie wyglądał efekt jej pracy?

Historia ciekawa, wciągająca, pokazująca codzienność małej dziewczynki o imieniu Hela.

Wizualnie książeczka jest bardzo ładna. Ilustracje są duże, w żywych kolorach. Ogląda się je z wielką przyjemnością, przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

W książeczce znajdziemy poradnik dla rodziców. Jest on napisany nie tylko ciekawie, ale również bardzo mądrze, a rady, które w nim znajdziemy łatwo wykorzystać w codzienności.

„Hela sama. Ubiera choinkę” to według mnie ciekawa propozycja dla dzieci w wieku 3-5 lat. Ze swojej strony polecam.

Recenzja książki pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/01/helasamaubierachoinkewydawnictwowilga.html

Historia ciekawa, wciągająca, pokazująca...

bohaterka Kamili Gurynowicz "Hela Sama ubiera choinkę" otwiera dziś swój kalendarz adwentowy z zadaniami . W środku znajduje karteczkę z napisem "ubierz choinkę" ! 🎄 Hela jest bardzo szczęśliwa i wraz z rodzicami udaje się po zakup choinki, którą następnie w domu pięknie stroją bombkami. Rodzina miło spędza czas podczas wspólnego ubierania drzewka. Wieczorem Hela zostawia przysmaki dla Mikołaja 😊

Książka jest w twardej oprawie . Każda kartka zawiera piękne ilustracje, które z pewnością zachwycą najmłodszych czytelników. Na końcu książki znajduje się 10 porad dla rodziców, które z całą pewnością ułatwią wspólne celebrowanie świat Bożego Narodzenia 😊

Miało już nie być świątecznych książek, ale na ostatnią chwilę dotarła do mnie Hela i doszłam do wniosku, że jest ona tak ważna, że muszę ją Wam pokazać jeszcze przed świętami.

Gdybym miała opisać jednym zdaniem o czym jest ta książka, powiedziałabym, że jest o świętach wolnych od presji. Posłuchajcie.

Hela wraz z rodzicami przygotowują się do świąt. Wspólnie wykonują zadania z kalendarza adwentowego (proste, dostosowane do wieku i możliwości dziewczynki, a jednocześnie otwierające przed nią świat tradycji bożonarodzeniowych). Wybierają choinkę, ubierają ją, robią pierniczki.

Wszystko to w atmosferze luzu, spokoju i elastyczności. Udaje im się wypracować kompromis w kwestii wielkości choinki i nie przejmują się kiedy gwiazda nie mieści się na jej czubku.

Wszystko to sprawia, że cała rodzina naprawdę może oddać się radości i świątecznej atmosferze, a przygotowania są przyjemnością, która zbliża domowników, a nie dzieli.

To naprawdę fajnie napisana książka i chyba jedyna, która tak dobitnie mówi, że należy unikać presji i wygórowanych wymagań w czasie świąt. Że najważniejsza jest bliskość i spokój. Miłość i dobra zabawa w rodzinnym gronie.

Na końcu książki znajduje się poradnik psychologa skierowany do rodziców, gdzie w punktach wypisane są porady jak sprawić, by nadchodzące święta były piękne i magiczne.

Bardzo polecamy!

Hela wraz z rodzicami przygotowują się do świąt. Wspólnie wykonują...

Witajcie, czy macie jeszcze w domu choinkę? Czy dawno już rozebrana?
U nas jeszcze stoi, ale chyba są to ostatnie dni, gdyż zaczyna się sypać. Dlatego przez kilka dni będzie u nas jeszcze na profilu świątecznie :) A skoro wspomniałyśmy już o choinkach, to może zaciekawi was nasza dzisiejsza propozycja recenzencka.
Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją książeczki dla dzieci "Hela sama ubiera choinkę" od Kamili Gurynowicz oraz Wydawnictwa Wilga.

"Hela jest z siebie dumna. Nie może oderwać oczu od choinki. - Kocham choinkę - wzdycha i przytula się do drzewka."

Hela dostała zadanie z kalendarza adwentowego, aby ubrać choinkę. Jednak w domu nie ma choinki i dziewczynka jest z tego powodu bardzo smutna.

Kochani rodzice wasze dziecko musi mieć tę książeczkę! To jest najpiękniej wydana opowieść z tamtego roku. Te barwy, te kolory oddające ducha świat. Wszechobecna czerwień z pastelowymi kolorami. Cudo. Dodatkowo obrazki, które mały czytelnik będzie połykał wzrokiem. Wszystko to dopełnione ślicznymi świątecznymi ozdobami. Wasze dziecko z pewnością zwróci na nią uwagę.
Musimy dopowiedzieć jeszcze, że sama okładka to również mistrzostwo świata, taką cudowna w dotyku i pięknie mieniącą się. Brawa dla pani ilustatorki za moc wrażeń wzrokowych oraz twórców okładki.

No dobra przejdźmy do samej opowieści, bo o niej też mamy wiele dobrego do powiedzenia.
Książeczka ta to wspaniała opowieść dla waszych pociech, jak i również interesujący poradnik dla rodzica. Takie dwa w jednym.
Zacznijmy od samej historii. Jest to prosta, a zarazem bardzo bardzo ciekawa przygoda z małą Helą w okresie świątecznym. Dziecko nauczy się dzięki książeczce cierpliwości oraz wytrwałości. Ponadto nauczy się jak ubiera się choinkę i co oznaczą święta dla całej rodziny. Pozna też moc dzielenia się i otrzymywania prezentów. Jest to książka w której dziecko uczy się nowych rzeczy i poznaje domowe tradycje, ogólnie to wspaniała i klimatyczna historia.
Opowieść pomimo tego, że wydaje się krótka to taka na prawdę nie jest. Jest to kilkanaście stron ciekawie napisanej i nastrojowej historii. Dodatkowo sam tekst napisany jest bardzo prosto i na każdą stronę przypada kilkanaście słów. Język jakim napisana jest książka jest również bardzo przyjemny szczególnie dla dzieci, nie nudzi, a wręcz przyciąga.
Książka posiada również na końcu mini poradnik dla rodziców, którzy mają dzieci. Poradnik dotyczy celebrowania świąt ze swoimi maluchami. Jak dla nas porady bardzo ciekawe napisane, widać, że zostały opracowane pod okiem eksperta. Porady dotyczą takich rad jak wybór prezent, poradę kiedy powinno się wręczać prezenty, zaangażowania dziecka przy świętach itp. Na prawdę warto się zapoznać, porady są uniwersalne i bardzo innowacyjne.

Książka jest bardzo cudowna i ogromnie ją polecamy wszystkim rodzicom. Miłego dnia :)

Witajcie, czy macie jeszcze w domu choinkę? Czy dawno już rozebrana?
Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją książeczki dla...

"Hela sama" to seria książeczek, która w ostatnim czasie stała się bardzo lubiana przez moje dzieci. A to za sprawą rezolutnej, małej dziewczynki, która każdego dnia przeżywa nowe przygody i uczy się czegoś nowego. Towarzyszyliśmy już Heli przy pożegnaniu ze smoczkiem i pieluszką, a teraz przyszła pora na ubieranie choinki! Chyba zgodzicie się ze mną, że ubieranie choinki to naprawdę wspaniałe przeżycie dla każdego malucha, który dosłownie z niecierpliwością wyczekuje tego cudnego dnia! I nie inaczej zachowuje się nasza bohaterka Hela, która w swoim kalendarzu adwentowym w końcu trafia na zadanie, w którym będzie przystrojenie choinki. Dziewczynka wraz z rodzicami wybierze się wpierw do sklepu, aby kupić piękne drzewko, po czym rozpocznie się cały proces jego przystrajania. Oczywiście z początku Hela chce ubrać choinkę we własne, ulubione ubrania, ale mama szybciutko tłumaczy jej, czym są ozdoby choinkowe i gdzie powinny się one znaleźć.

Książki z serii "Hela sama", stworzone zostały przez psycholog Kamilę Gurynowicz, także zawierają w sobie sporo pomocnych wskazówek dla każdego rodzica, co mnie osobiście bardzo się w tej serii podoba. I tak jak w poprzednich tomach, tutaj na końcu historii mamy taki mini poradnik świąteczny dla rodziców, w którym ujęte są ciekawostki dotyczące celebrowania świąt Bożego Narodzenia z dzieckiem, a więc mowa tu m.in o prezentach, mikołaju, kalendarzu adwentowym czy samych przygotowaniach do świąt. Najważniejsze bowiem, by nasze dzieci święta kojarzyły jako wspólny, magiczny czas, gdzie liczy się przede wszystkim atmosfera rodzinna, bliscy ludzie, a nie tylko prezenty i to ile i co kto dostał 😉

Ilustracje stworzone przez Patrycję Fabicką są przepięknym dopełnieniem tej książeczki! I przez to również, perypetie Heli śledzi się z jeszcze większą przyjemnością. Kolorowe i przyjemne dla oka obrazki wprowadzają świąteczną atmosferę, czyniąc tą książeczkę idealną lekturą świąteczną! Myślę, że niejeden maluszek będzie nią zachwycony, a niejeden rodzic z zaciekawieniem przeczyta porady pani psycholog Gurynowicz. Osobiście mam nadzieje, że oprócz samego czytania o nich, część z nich zostanie wprowadzona w życie, bądź już w tym życiu się znajduje 😉 Powiem szczerze, że bardzo spodobał mi się podpunkt dotyczący kalendarzy adwentowych i tego co powinno się w nich znajdować. Sama rok temu zrobiłam takowy dla moich dzieci, składający się z małych zabawek, ale teraz jak o tym myślę..było to totalnie nieprzemyślane. Po pierwsze samo oczekiwanie na główny prezent straciło jakikolwiek smak i sens, bowiem dzieciaki codziennie coś dostawały, a po drugie ... wiecie jak to jest jak dziecko codziennie ma nową zabawkę - większość szybko ląduje pod łóżkiem, kanapą bądź w kącie pokoju. Kalendarz z zadaniami świątecznymi jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, co więcej uczy dzieci podstawowych przygotowań do świąt i wprowadza świąteczny nastrój! Z pewnością w przyszłym roku nie omieszkam takowego kalendarza zrobić dla moich pociech 😍 Co do samej książki, oczywiście polecam, dla dzieci dwu/trzyletnich będzie idealna 😊

Kolejna część z serii "Hela sama". Wprawdzie ubieranie choinki mamy już za sobą, ale nic nie stoi na przeszkodzie zapoznanie maluszków z treścią tej książki, która jak zawsze zachwyca prostotą oraz kolorowymi ilustracjami.

Nadszedł dzień gdzie mała bohaterka wraz z rodzicami wyruszyła na poszukiwanie świątecznego drzewka. Jak dziecko, które nigdy nie ubierało choinki rozumie tą czynność? Z czym ona mu się kojarzy?

Jak zawsze na końcu znaleźć można mini poradnik dla rodziców. Dowiemy się z niego jakie prezenty są najlepsze dla małego dziecka a czego lepiej dziecku nie dawać. Co podczas świąt powinno mieć dla nas jak i dla dzieci największe znaczenie oraz jaki kalendarz adwentowy byłby dla naszych pociech najfajniejszy.

Czy polecamy? Jasne, że tak😊.

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Wilga
Hela sama, to seria książeczek o małej dziewczynce, Heli, która każdego dnia uczy się nowych rzeczy. Każda z tych pięknie wydanych książeczek zawierają bezcenną wiedzą w postaci poradnika dla rodziców. Dzięki temu dowiemy się jak uporać się z problemami i ważnymi kwestiami typu: odsmoczkowanie, opieluchowanie, zachęcenie do jedzenia wszystkich pokarmów, przygotowania do świąt i wręczanie prezentów.
Tym razem Hela zabiera nas do wspólnego ubierania choinki i zajadania smacznych potraw. Ta niewielka książeczka chce pokazać rodzicom, że święta z dzieckiem nie musza być idealne by były piękne i niezapomniane. Dzięki małej dziewczynce najmłodsi czytelnicy dowiedzą się, jak wyglądają przygotowania do świąt oraz przekonają się, że podczas Bożego Narodzenia najważniejszy jest czas spędzony z rodziną. Jak zawsze na końcu książeczki znajduje się poradnik dla rodziców. Zawiera on praktyczne wskazówki jak np. kiedy jest najbielszy czas by otwierać świąteczne prezenty albo jak wybrać idealny prezent dla swojej pociechy.
Książeczka jak każda z tej serii posiada wiele barwnych i ciekawych ilustracji, które przybliżają nam okres Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci jak i rodzice czytając i oglądając tę książeczkę na pewno poczują zbliżające się święta. Tekst na każdej stronie dostosowany jest do odpowiedniej kategorii wiekowej dziecka. Jest krótki i łatwy. Taki jaki powinien być dla dzieci w wieku 0-2 lat. Natomiast dzieci nieco starsze, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem, na pewno spędzą z Helą miło czas.
„Hela sama ubiera choinkę” to nie tylko poszerzenie słownictwa z zakresy Świąt Bożego Narodzenia, ale również jest to nauka rozpoznawania emocji. Dziewczynka bowiem przeżywa bardzo kupno nowej choinki jak i porażkę w jej ubieraniu. Na szczęście ma wspaniałych rodziców, którzy we wszystkim jej pomogą. Bardzo polecam cała serię.

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Wilga

Lubię książeczki z Helą w roli głównej. Są ciekawe, atrakcyjne i wartościowe.

Tym razem towarzyszymy kilkuletniej dziewczynce w przygotowaniach do świąt. Podoba mi się to, że uwaga młodego czytelnika skierowana jest na to, co najważniejsze - jak miło można spędzać czas z rodziną w okresie przedświątecznym. Kwestia prezentów poruszona jest krótko na samym końcu, tym samym pokazując, że nie jest to dominujący aspekt świąt. Na uwagę zasługują też ilustracje, które są barwne, ciekawe i przykuwające wzrok. Na końcu książeczki znajduje się kilka bardzo cennych świątecznych porad dla rodziców.

Bardzo przyjemna książeczka, którą szczerze polecam.

Lubię książeczki z Helą w roli głównej. Są ciekawe, atrakcyjne i wartościowe.

"Hela sama" to seria książeczek o rezolutnej dziewczynce, która poznaje świat i odkrywa wiele nowych, ciekawych rzeczy.
Seria napisana jest przez Kamilę Gurynowicz, psycholog.
"Hela sama ubiera choinkę" to idealny poradnik dla rodziców, którzy przekonają się, że szczęśliwe święta wcale nie muszą być idealne. W świętach chodzi o to, żeby spędzić je w gronie najbliższych osób.
Hela otwiera kalendarz adwentowy i jest bardzo ciekawa kolejnego zadania. Okazuje się, że będzie ubierać choinkę. Dziewczynka bardzo się cieszy. Będzie przy tym zadaniu śmiechu co nie miara, ponieważ Hela będzie chciała ubrać choinkę w swoje ubrania☺
Na końcu książeczki znajduje się miniporadnik świąteczny dla rodziców, który idealnie opisuje jak celebrować święta Bożego Narodzenia z dzieckiem.
Koniecznie przeczytajcie tę książeczkę razem ze swoim dzieckiem.
Polecam 👌

Seria napisana jest przez Kamilę Gurynowicz, psycholog.

• Dla dzieci
  • JULKA