Harvard Business Review. Podręcznik zarządzania projektami

Okładka książki Harvard Business Review. Podręcznik zarządzania projektami Antonio Nieto-Rodriguez
Okładka książki Harvard Business Review. Podręcznik zarządzania projektami
2022-10-11
2022-10-11
Bożena Jóźwiak
Biznes Zarządzanie Harvard

Teoretyczna i praktyczna podstawa efektywnego prowadzone projektami od rodzaju projektu, poprzez metody, proces, zadania, zakresu, zasoby, korzyści, rezultaty aż po cele. Jak dobrze prowadzić różne projekty niezależnie od branży, środowiska czy tożsamość kulturowej organizacji. Zdecydowanie polecam dla menadżerów każdego szczebla.

W obliczu nasilających się w ostatnich latach kryzysów gospodarczych książka „Podręcznik zarządzania projektami” jest idealnym narzędziem w prowadzeniu i rozwoju dzisiejszych firm. Obecnie aby firmy utrzymały się na rynku, podnosiły swoją wartość, odnosiły sukcesy potrzebny jest nieustanny rozwój. Szereg podejmowanych działań można usystematyzować i zaliczyć do konkretnego projektu. Gdy stopień niepewności jest wysoki konieczne jest testowanie, eksperymentowanie oraz tworzenie prototypów. Należy zastosować filozofię szybkich porażek i szybkiej nauki. Celem takich działań jest skrócenie cyklu produktu. Dowiadujemy się, że jeśli firma napotyka trudności nie jest to problem ale cenna rzecz, którą należy rozpatrzeć i rozwiązać. Określenie celu to podstawowa sprawa przy przystępowaniu do projektów. Ważne jest po dostrzeżeniu problemu podejście do niego z dystansem. Zawsze należy mieć plan zapasowy. Okazuje się że łatwo jest zacząć projekt, trudności pojawiają się z jego kontynuowaniem i doprowadzeniem go do końca. Autor wyjaśnia w jaki sposób firma jest w stanie przetrwać kryzys finansowy i organizacyjny. Liczy się tutaj znalezienie trwałych rozwiązań. Organizacje muszą odejść od tradycyjnych struktur hierarchicznych. Projekty naprawcze muszą być nastawione na stworzenie nowej normalności, a nie powrót do dawnych założeń i norm. Książka prezentuje wiele ciekawych i praktycznych rozwiązań, które możemy wykorzystać stawiając na rozwój firmy w oparciu o zastosowanie zarządzania przez projekty.

• Biznesowe
  • Technologie
  • MBA/CTO
  • Jan Kleber BC

Dodaj cytat z książki Harvard Business Review. Podręcznik zarządzania projektami