Paddington i spacerek literek

Okładka książki Paddington i spacerek literek Michael Bond
Okładka książki Paddington i spacerek literek
Michael Bond Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Paddington (tom 1) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
2022-08-10
2022-08-10
32 min.
Michał Rusinek

Czas na przygodę Misia podczas londyńskiego festiwalu, podczas którego jedną z atrakcji jest Spacer Literek. Urocza opowieść z ukochanym przez moje dzieci Misiem, piękne ilustracje! :)

Fajne, kolorowe, sympatyczne.

Fajne, kolorowe, sympatyczne.

Dziś pokażę Wam trzecią książkę z serii o Misiu Paddingtonie pt. "Paddington i spacerek literek". Ten uroczy Miś pochodzący z Peru spędza czas w Małej Wenecji na corocznym festynie z panem Gruberem - swoim przyjacielem.

Jedną z atrakcji jest konkurs, podczas którego uczestnicy obserwując otoczenie muszą znaleźć jak najwięcej wyrazów na literę "B". Naszemu puchatemu bohaterowi bardzo zależało na zwycięstwie, ponieważ nagrodą było przepłynięcie łodzią.

Czy Miś Paddington zbierze odpowiednią ilość słów by wygrać "Spacerek literek?"

O tym przekonajcie się sami.

To bardzo ciekawa i rozwijająca opowieść dla najmłodszych o tym czym jest uczciwa rywalizacja. Spacerek literek może okazać się świetnym pomysłem podczas podróży. Dzieci mogą znajdować wyrazy na daną literę przez co podróż minie Wam szybciej, a one poszerzą swoje słownictwo.

Jestem pewna, że ta książka zainteresuje dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Czy Paddingtona trzeba komuś przedstawiać? To klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej uwielbiana przez czytelników na całym świecie, na której wychowują się kolejne pokolenia. Czy wiecie, że pierwsza książka o tym sympatycznym niedźwiadku została wydana w 1958 roku?

Niedawno nakładem wydawnictwa @ ukazało się fantastyczne wydanie z cudownymi ilustracjami autorstwa R.W. Alley, idealne do czytania razem z młodszymi dziećmi, dla których kolorowe obrazki wciąż stanowią istotną rolę.
Do tej pory wyszły 3 tytuły. Dwa wcześniejsze miałam okazję prezentować wam wcześniej, a dzisiaj przyszła pora na "Paddington i spacer literek"

Co słychać u naszego niedźwiadka?
Paddington wraz z Panem Gruberem wybiera się na nadbrzeże do Małej Wenecji (jednej z dzielnic Londynu),by wziąć udział w konkursie polegającym na znalezieniu jak największej ilości przedmiotów rozpoczynających się na literę "B". Wgraną w konkursie ma być rejs łodzią, o której nasz bohater marzył od bardzo dawna.
Miś od razu bierze się do robot, do zadania podchodząc niezwykle kreatywnie. Niestety jego śladem podąża mały podglądacz, który również ma chrapkę na główną nagrodę.

Paddington nie traci nic ze swojego uroku. Zabiera nas w niezwykłą podróż, w której banalne rzeczy nabierają wyjątkowego znaczenia. Ciąg zabawnych zdarzeń okraszonych dużą dawką angielskiego klimatu pełnego dobrych manier i specyficznego poczucia humoru bawi i uczy jednocześnie. Czy i wy dacie się porwać niezwykłej przygodzie i pomożecie misiowi spełnić marzenia?

Niebieski płaszczyk, sfatygowany czerwony kapelusz i urocza mordeczka umorusana kleistą, acz przepyszną marmoladą – oto Paddington we własnej osobie. A tam, gdzie ten sympatyczny niedźwiadek, tam spodziewać można się relaksującej, ciepłej opowieści podszytej doskonałym angielskim humorem.

Michael Bond w „Paddington i spacerek literek” zabiera czytelnika w niespieszny spacer po nadbrzeżu rzeki, podczas którego miś odkrywa wiele wyjątkowych, aczkolwiek zwyczajnych miejsc. Jednak wraz z jego zachwytem nad nimi tracą one swą trywialność i wydają się piękniejsze i ciekawsze, niż zwykliśmy sądzić. Ale Paddington nie spaceruje z Panem Gruberem bezcelowo – on bierze udział w konkursie, którego celem jest zaobserwowanie i zanotowanie jak największej ilości przedmiotów na literę B. Czy Paddingtonowi uda się zwyciężyć w tym konkursie i jaka będzie nagroda, to pozostawiam Waszej wyobraźni lub dociekliwości…

Muszę przyznać, że ta część bogato ilustrowanych przez R.W. Alley opowieści o Paddingtonie w największym stopniu skradła nasze serca. Jest spójna, dobrze napisana i intrygująca, a przy tym stała się źródłem ciekawej zabawy, którą można wykorzystywać, gdy dziecko dopada nuda. Poza tym, jak to opowieść o Paddingotnie – jest ciepła, spokojna, przyjacielska, podszyta dobrym humorem. Jest jak wyprawa na weekendowy wyjazd do nowego miejsca, które ogląda się z przyjemnością, bez pośpiechu, chłonąc wszystkie, nawet te najprostsze elementy otaczającej przestrzeni.

Twarda oprawa, piękna, żywa kolorystyka i staranność wydania sprawiają, że książka przykuwa wzrok, a że zgrabny tekst jest przyjemny i relaksujący, to warto dać jej się skusić. Znajdziecie ją w ofercie @znakemotikon

Odkąd poznałyśmy jego historię, zajmuje on jedno z czołowych miejsc wśród książek, po które sięgamy.

Tym razem nasz Misio, razem ze swoim przyjacielem Panem Gruberem wybierają się do jednej z dzielnic Londynu, na coroczny festyn. Tam postanawia wziąć udział w tytułowym Spacerku literek. To konkurs, polegający na tym, aby znaleźć podczas spaceru jak najwięcej słów zaczynających się na literkę B. Paddington bardzo dobrze sobie radzi, skrupulatnie notuje odkryte słówka, lecz ktoś drepcze mu po piętach i to w nieuczciwy sposób. Czy uda mu się wygrać? Nasz bohater walczy do ostatniej chwili, bo nagroda to wycieczka łodzią, o której marzy.

Książka wydana jest w większym formacie o twardej oprawie. Przepięknie zilustrowana, z niedużą ilością tekstu, idealnie sprawdzi się dla dzieci w wieku 3-6lat. Świetnym tłumaczeniem nie byłam zaskoczona, jak zwykle @michalrusinek zrobił kawał dobrej roboty.

Mamy również poprzednie Picturebooki o Paddingtonie, ale ta część jak do tej pory spodobała się mojej córce najbardziej. Po jej przeczytaniu często bawimy się w Spacerek literek, próbując znaleźć ich jak najwięcej. Dzięki temu spędzamy wspólnie czas mając przy tym mnóstwo frajdy. Nawet dzis , jadąc na wakacje wyszukiwałyśmy za oknem różnych rzeczy. Idealna okazja na rozwijanie słownictwa kilkulatków.

Wraz z Panem Gruberem Paddington wyrusza na wycieczkę do Małej Wenecji - jednej z dzielnic Londynu. Odbywa się tam festyn. Wygraną w jednym z konkursów przejażdżka łodzią . Czyż nie brzmi wspaniale? By wybrać trzeba znaleźć jak najwięcej rzeczy na literkę B . I choć niedźwiedzie są dobre w takich zadaniach, to nie tylko Paddington ma chrapkę na wygraną. Jakie rzeczy na literkę B znajdzie Paddington? I czy misiowi uda się wygrać?
W książce jak zwykle w tej serii znajdziemy przepiękne, pełne szczegółów ilustracje od których trudno oderwać wzrok❤ W tekście wszystkie odnalezione przez Paddingtona rzeczy zostały napisane pogrubioną czcionką więc można szybko zabawić się również w wyszukiwankę 😉
Bardzo polecamy tę serię ❤ z Paddingtonem nie można się nudzić

Pewnego dnia Paddington wybrał się z panem Gruberem, swoim przyjacielem, na festyn do dzielnicy Londynu zwanej Małą Wenecją.

Zamierzali wziąć udział w zabawach i konkursach. Jednym z nich okazał się konkurs zwany Spacerek literek, polegający na odnalezniu w pobliżu jak największej ilości rzeczy na literę B.

Paddington od razu zabrał się do pracy i poszukiwań. Spacerując między stoiskami i kramami, bystrym okiem i nietuzinkowym umysłem posłużył się do odnalezienia sporej liczby wyrazów!

Jednak okazało się, że jego tropem podąża chłopiec, który bezczelnie korzysta z pomysłów Paddingtona.

Czy i tym razem nasz ukochany niedźwiedź spadnie na cztery łapy i wybrnie z impasu? Znacie odpowiedź na to pytanie, przygody Paddingtona zawsze dobrze się kończą, więc i tym razem nie może być inaczej 😉

***

Sami wiecie, że jestem ogromną fanką Paddingtona, nie zdziwi Was więc fakt, że i tym razem jestem zachwycona. Tym bardziej, że temat jest mi ogromnie bliski, bo mamy tu niezłą przygodę z Igą z literkami😉 Piękne opowiadanie i wprost obłędne ilustracje sprawiają, że to książka, którą prawdziwy fan Paddingtona zdecydowanie musi mieć na swojej półce ❤️

Paddington od razu zabrał się do pracy i poszukiwań. Spacerując...

„Paddington i spacerek literek” to kolejna fantastyczna przygoda Misia Paddingtona. Tym razem zobaczycie jak wraz ze swoim przyjacielem Panem Gruberem wybiera się na festyn do Małej Wenecji i bierze udział w konkursie spacerek literek. Polega on ma tym, aby zapisać jak najwiecej słów na literę B. Oczywiście nie obędzie się bez przygód, chociaż tym razem wyjątkowo Paddington nie wpadnie w żadne poważne tarapaty, za to będzie śledzony i ktoś podkradnie jego pomysły na słowa w konkursie. Nagrodą jest wymarzony przez misia rejs łódką dla dwóch osób. Czy uda mu się wygrać? Sprawdźcie sami!

Uwielbiam, ciekawa jestem czy i kiesy będą kolejne ilustrowane części jego przygód.

Paddington to od dawna jedna z ulubionych postaci mojej córeczki. Bardzo chętnie sięgamy po wszystkie książki z przygodami tego sympatycznego niedźwiadka.
W najnowszej części pt. "Paddington i spacerek literek" przybysz z Peru spędza dzień z dala od domu położonego przy Windsor Garden. Pan Gruber, przyjaciel Paddingtona, zabrał go na wycieczkę do londyńskiej dzielnicy zwanej Małą Wenecją. Tam, nad kanałem, każdej wiosny odbywa się wielki festyn, a z całego kraju pięknymi, kolorowymi łodziami przypływają ludzie, by w nim uczestniczyć. Jest zatem gwarno i niezwykle kolorowo, a na licznych gości czeka moc atrakcji, zabaw i konkursów.
Paddington przyznaje, że jeszcze nigdy nie płynął łodzią, a mogłoby to być dla niego bardzo ciekawe doświadczenie. Postanawia wziąć udział w konkursie polegającym na poszukiwaniu wyrazów rozpoczynających się na literę B i powalczyć o główną nagrodę, którą jest właśnie przejażdżka łódką. Pan Gruber dzielnie mu towarzyszy. Czy Paddington wygra? Sprawdźcie na kartach tej wspaniałej czytanki.
Książka Michaela Bonda w znakomitym przekładzie Michała Rusinka, poza zabawną i niezwykle przyjemną dla czytającego treścią, została wprost przepięknie zobrazowana. Zachwycające nas nieustannie ilustracje stworzył sam R.W.Alley.
Spodobała nam się bardzo najnowsza część historii z Paddingtonem w roli głównej, szczególnie zabawa w poszukiwanie słów, więc zorganizowaliśmy własny Spacerek Literek.
A Wy znacie już tę wersję przygód Paddingtona?

• Wyd. Znak/Znak literanova/Znak emotikon/Między słowami
  • Recenzyjnie - 2022 r.
  • C- Biblioteczka potworków ;)
  • Dla portali/księgarń
  • Dla maluchów

Dodaj cytat z książki Paddington i spacerek literek