Programy rodzinne twoich chorób. Tom 1

Okładka książki Programy rodzinne twoich chorób. Tom 1 Gerard Athias
Okładka książki Programy rodzinne twoich chorób. Tom 1
Gerard Athias Wydawnictwo: Virgo Cykl: Programy rodzinne twoich chorób (tom 1) zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Programy rodzinne twoich chorób (tom 1)
Racines familiales de la "mal a dit"
Virgo
2013-01-01
2013-01-01
9788362842070
uzdrawianie samoleczenie zdrowie medycyna choroba

Świetna książka pokazująca, że nasze choroby mają swój początek w zupełnie innym miejscu niż przez lata wmawiali nam lekarze. Warto zagłębić się w historię swojego drzewa genealogicznego i w swoje nieprzepracowane emocje.. Świadomość zmienia energię naszego ciała, a co za tym idzie leczy ciało fizyczne.

Jakiś czas temu usłyszałam hasło „totalna biologia” i, jak to ja, musiałam zgłębić temat. Od jednej strony do drugiej, z jednego profilu tu na Instagramie do drugiego i tak też trafilam na Wydawnictwo Virgo i książki budzące świadomość, a na pewno dające pole do myślenia.

„Programy rodzinne twoich chorób. Tom 1” to niesamowicie intrygująca książka, która może być świetnym wstępem do próby zrozumienia zagadnienia totalnej biologii. Z lekkością napisana, choć naładowana mnóstwem informacji z zakresu biologii właśnie.

To książka, która zabiera nas w fascynującą podróż ku zrozumieniu.
Dlaczego chorujemy?
Dlaczego jedni chorują, a drudzy nie, choć wydawać się czasem może, że żyją podobnie?
Dlaczego dzieci chorują?
Skąd się biorą choroby? Czy łapiemy je „z powietrza”? A jeśli tak, to znowu, dlaczego jedni zachorują, a drudzy nie, choć przebywali w tym samym miejscu?

Tak wiele nurtujących pytań i tak wiele odpowiedzi zawartych w książce, które po rozłożeniu na czynniki pierwsze wydają się oczywiste i bio-LOGICZNE.

Co ważne, jest to książka napisana przez lekarza, który wciąż próbował zrozumieć i poszukiwał odpowiedzi. Który zaczął szukać przyczyn chorób, a nie tylko szybkich i efektowych ich rozwiązań.
Na swojej drodze trafił na człowieka, który dał mu, jak się okazało, oczywiste odpowiedzi, wynikające z historii życia, z historii rodzin, ale przede wszystkim z biologii. Człowiek ten za swoje logiczne myślenie często błędnie uznawany był za medium, ale stanowczo się od tego odcinał, odpowiadając logicznie na podstawie swoich obserwacji i wywiadu z pacjentami.

Choć są wątki w tej książce, od których się stanowczo odcinam, jak choćby kilka stron o tarocie i też jego logice, to nie zmienia to faktu, że poza tym wątkiem książka jest szalenie intrygująca i, powtarzam się, logiczna do bólu! Warto ją poznać.

W ciekawy sposób i prostym językiem wprowadza w świat totalnej biologii. Autor opisuje jak sam dowiedział się, a raczej opisuje swoje szkolenie z tej dziedziny. Jest to bardzo interesujący sposób postrzegania choroby i wyzdrowienia. Pokazuje jak emocje nie tylko nasze, ale i naszych przodków wpływają na nasze choroby, dolegliwości oraz jak uświadomienie sobie tych konfliktów pomoga nam wyzdrowieć. Polecam.

Trafiając na tę książkę, zapewne masz już rozeznanie, czego szukasz. Polecam szczerze. Osobom z diagnozą, ale mającym wrażenie, że to nie wszystko, że za mało. Tym, którzy mają pytania, niedosyt. I zdrowym też - być może uda im się czemuś w swoim zdrowiu zapobiec. Mądra książka, spod pióra lekarza - to dla wielu ma znaczenie. Mam wrażenie, że szersze przyjrzenie się tematowi pomoże wielu w powrocie do zdrowia.

Książka napisana w prosty sposób, pokazująca jak nasza biologia faktycznie reaguje na sytuacje stresowe. Niektóre historie są bardzo niesamowite i aż nieprawdopodobne. Książka pozwala zrozumieć podstawy 5 praw natury. Ukończyłem dwa kursy z psychosomatyki i sam się wyleczyłem z dwóch drobnych chorób, więc tym bardziej widzę sensowność poznania praw natury. Polecam każdemu kto szuka odpowiedzi na pytania, dlaczego jego akurat choroba spotkała, dlaczego robi to co robi i dlaczego akurat jest w tym miejscu w którym jest. Lektura daje dużo do myślenia.

Nie ze wszystkim się zgadzam, wiele by można na te tematy dyskutować... Odnoszę jednak wrażenie, że Totalna Biologia to zaczątek medycyny przyszłości.

"Ta medycyna może wydawać się czasami szalona, czasami magiczna. Ta nasza rozmowa może budzić strach, przede wszystkim w instytucjach. Fakt, że pozostaję na uboczu, chroni mnie. Jako lekarz nie możesz dziś w ten sposób praktykować. Dodatkowo, nie możesz tracić swojej energii, by tę medycynę uznano. Twój zawód to pomagać innym."

Książka warta uwagi osób chorych na dowolne schorzenia. Może pomóc, chociaż nie każdemu. Każdemu jednak poszerzy horyzonty i poprzez to przybliży do wyzdrowienia.

• Psychologia
  • Zdrowie