Forsa. Jak ją zarabiać, oszczędzać, wydawać, pomnażać i dawać innym

Okładka książki Forsa. Jak ją zarabiać, oszczędzać, wydawać, pomnażać i dawać innym Rashmi Sirdeshpande
Rashmi Sirdeshpande Wydawnictwo: Insignis popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Dosh: How to Earn It, Save It, Spend It, Grow It, Give It
Insignis
2022-06-01
2022-06-01
Katarzyna Dudzik
ekonomia pieniądze

dobra pozycja dla dzieci z podstawami jak zarządzać budżetem w dosyć przystępny sposób wyjaśnione. ( nie zarzut ale spostrzeżenie w prawie każdej książce skierowanej dla dzieci/młodzieży z forsą w tle w przykładach skąd ją brać mało kiedy pojawia się praca na etacie)

Świetna książeczka dla dzieci, która uczy najważniejszych rzeczy na temat pieniędzy. W poszczególnych rozdziałach dzieciaki dowidzą się jak je zarabiać, wydawać, oszczędzać, pomnażać i dzielić się nimi. Nawet dorośli mogą się czegoś ciekawego dowiedzieć o forsie :-)

To publikacja zawierająca informacje na tematy ekonomiczne przeznaczona dla starszych dzieci. Rashmi Sirdeshpande - prawniczka i autorka popularnych w wielu krajach książek dla dzieci napisała finansowy przewodnik w przystępny dla młodych osób sposób. Czytelnicy mają okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat oszczędzania, robienia zakupów, a nawet zakładania biznesów. Dzieci dowiadują się z niej czym są pieniądze, dlaczego są ważne, jak je zarabiać oraz wydawać. Książka składa się z sześciu ciekawych rozdziałów, które przedstawiają historię pieniędzy od starożytnych form płatności po kryptowaluty, informacje na tematy ekonomiczne takie jak odsetki, podatki, obligacje, pożyczki, sposoby oszczędzania, tworzenie budżetu i innych tajników zarządzania finansami, które mogą się przydać każdemu. Ciekawe są również fragmenty o znanych ludziach, którzy osiągnęli finansowy sukces w młodym wieku. Książka składa się też z infografik oraz obrazków, które mogą pomóc dzieciom przyswoić wiedzę. https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/11/forsa-jak-ja-zarabiac-oszczedzac.html

Lubię odpocząć od mrocznych gatunków i sięgnąć po literaturę popularnonaukową. Tym razem mój wybór padł na jej dziecięcą odmianę. Tak dobrze czytasz, książka o pieniądzach dla młodych. W końcu każdy z nas prędzej czy później musi zarządzać własnym budżetem i dbać o finanse. Dlaczego więc już od najmłodszych lat nie zaznajamiać dzieci z najważniejszymi pojęciami i ogólnymi podstawami w tym zakresie? Po jej lekturze mogę powiedzieć jedno – żałuje, że nie było takich książek, gdy sama byłam jeszcze dzieckiem!

@rashmiwriting , prawniczka, a obecnie autorka książek dla dzieci odkrywa w niej niezwykle fascynujący świat pieniędzy. Przeprowadza czytelnika przez całą książkę. Omawia czym w ogóle są pieniądze, jak powstały oraz jak się zmieniają. Następnie koncentruje się na podstawowych zagadnieniach: jak zarobić, wydawać, oszczędzać, pomnażać i dawać innym, czyli jak pomagać za pomocą pieniędzy.

"Forsa" napisana jest w niezwykle przystępny sposób. Autorka opowiada czytelnikowi wszystkie zawiłości trudnego rynku finansów w bezpośredniej formie. Czytając czujemy się jakbyśmy z nią rozmawiali. Wplata ona w skomplikowane zdania różne wtrącenia czy komentarze, które są w pewien sposób żartobliwe. Tym samym sprawia, że tematyka nie odstrasza, a wprost przeciwnie, przyciąga!
Wszystko wytłumaczone jest w niej prosto. Największe wrażenie zrobił na mnie rozdział o pomnażaniu pieniędzy, czyli szeroko pojętych inwestycjach. Umieściła ona w nim "Wielki bank nudnych nazw" gdzie zapoznaje czytelników z "prawdopodobnie najnudniejszymi pojęciami w historii świata". Myślicie, że można w łatwy sposób wytłumaczyć czym są fundusze inwestycyjne, certyfikaty depozytowe, obligacje, pożyczki społecznościowe czy crowdfunding. Jej się to udało!

Ciekawe były również wstawki o znanych osobach, które osiągnęły sukces w bardzo młodym wieku. Daje to motywacje – w końcu każdy może zostać kolejnym Jobsem czy Kampradem (założyciel sieci IKEA w wieku 17lat!).

Czas spędzony z tą książką był naprawdę przyjemny. Oby więcej tak wartościowych książek skierowanych do dzieci!

Pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to... nic.

Z takiego założenia wyszła autorka książki "Forsa. Jak ją zarabiać, oszczędzać, wydawać, pomnażać i dawać innym", czyli Rashmi Sirdeshpande. Postanowiła ona przybliżyć nieco temat pieniądza młodszym czytelnikom i tak właśnie powstała ta pozycja, choć uważam że niektórym dorosłym również przydałaby się lektura tego tytułu.

Książka dzięki się na kilka części, a każda z nich podejmuje inny aspekt zarządzania forsą. Na początku poznajemy skróconą historię pieniądza oraz co to w ogóle jest. Następnie czytelnik dowiaduje się po kolei: jak ją zarabiać, jak wydawać, jak oszczędzać, pomnażać oraz jak dzielić się z innymi. Całość przedstawiona jest w lekki, zabawny sposób, a przy tym zawiera w sobie dużo przydatnych informacji. Cała książka składa się z licznych infografik oraz upstrzona jest dużą ilością obrazków, co pomoże młodzieży przyswoić wiedzę. Ponadto, tytuł ten liczy sobie zaledwie 160 stron, zatem dziecko nie powinno się nim znudzić.

"Forsa" prócz przekazywania informacji o pieniądzach, motywuje młodych ludzi do pracy oraz podsuwa im pomysły w jaki sposób mogą zacząć dorabiać sobie po lekcjach czy na wakacjach. A motywuje poprzez przedstawienie najmłodszych biznesmenów oraz tych najbogatszych, pokazują do czego można dojść dzięki ciężkiej pracy.

Uważam "Forsę" za naprawdę udaną książkę edukacyjną dla dzieci i młodzieży, którą czyta się po prostu dobrze i wiele można z niej wynieść. Polecam ją rodzicom wszystkich pociech, jeśli nie chcą by ich dzieci w przyszłości miały problem z pustym portfelem.

Więcej moich recenzji znajdziecie na Instagramie @chomiczkowe.recenzje, gdzie serdecznie zapraszam

Pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to... nic.

Edukacja ekonomiczna to trudny temat. Potwierdzić to może każdy doradca kredytowy. A jeszcze lepiej świetnie prosperujące lichwiarskie interesy

Dlatego ważne jest, żebyśmy uczyli nasze dzieci (i siebie bo nigdy nie jest za późno).
Książka skupia się na kilku sprawach:
1) Czym są pieniądze - ten rozdział to takie wprowadzenie, bez którego nie da się iść dalej. Troszkę historii i wyjaśnienie różnic między gotówką, pieniędzmi na koncie i kryptowalutami.
2) Jak je zarabiać - trochę teorii, konkretne propozycje dla dzieci na podreperowanie swojego budżetu i fiszki z informacjami o ludziach, którzy zarobili mnóstwo pieniędzy zaczynając w młodym wieku (np. chłopiec, który wymyślił Papers N Parcels w wieku 13 lat)
3) Jak je wydawać - ze szczególnym uwzględnieniem działania reklam i sztuczek producentów
4) Jak oszczędzać - bank i inwestycje. Plus kredyty
5) Jak się dzielić - super, że autorka nie zapomniała o tym temacie

Całość wyszła bardzo fajnie. Lekko, ale ze zwróceniem uwagi na najważniejsze sprawy. Myślę, że najlepsza byłaby dla starszych dzieci (tak 8/9+),ale ja czytam fragmenty mojemu 7latkowi i mu się podoba. A co ważniejsze - kuma
I już planuje co będzie robił w przyszłe wakacje, żeby sobie dorobić :D

Nam się podoba. Wy - sprawdźcie sami :)

Książka skupia się na kilku sprawach:

Kasa w kieszeni.

Pieniądze - coś, co żywotnie interesuje każdego z nas (zwłaszcza w dobie inflacji). Coś, co chcielibyśmy stale mieć i nie musieć się o to martwić. KASA. Jak ją skutecznie zarabiać, rozsądnie wydawać, efektywnie oszczędzać i pożytkować? Tego dowiecie się z niniejszej książki, która jest co prawda dedykowana raczej młodszym czytelnikom, lecz ci starsi także wyniosą z niej sporo wiedzy.

Niniejsza lektura to sześć wciągających rozdziałów, z których dowiecie się jak zarabiać pieniądze i co dalej z nimi zrobić. Poznacie historię pieniądza: od starożytnych form płatności, po kryptowaluty. Zakumplujecie się z odsetkami i z podatkami, a także opanujecie skuteczne sposoby oszczędzania i tworzenia prostego domowego budżetu. W tej zwięzłej, bogato ilustrowanej książce, znajdziecie całą wiedzę potrzebną do tego, by zrozumieć świat finansów i nabrać zdrowych nawyków w zarządzaniu pieniędzmi. Ta książka to inwestycja na całe życie.

Pieniądze szczęścia niby nie dają (tak wszak twierdzi znana, ludowa mądrość),jednak zdecydowanie lepiej jest je mieć - niż ich nie mieć... "Forsa..." to bardzo dobry przewodnik po świecie pieniądza, który może bardzo wiele nas wszystkich nauczyć. I to zwłaszcza najmłodszych, im bowiem w pierwszej kolejności dedykowana jest ta książka.

Zawarta na kolejnych stronach wiedza to tak naprawdę podstawy ekonomii, które powinny być nieobce żadnemu z nas. Liczyć wszak potrafimy wszyscy, a jednak... nie każdy z nas potrafi gospodarować tak, aby nie tylko dawać sobie radę "do pierwszego", ale także aby zrobić z pieniędzy jakiś efektywny użytek pod kątem przyszłości (nie tylko swojej). Ta książka pomoże wszystkim na polu nie tylko zdobycia podstawowej, ekonomicznej wiedzy o pieniądzu, ale także na polu czynienia dalekosiężnych inwestycji, które pomnożą posiadane zasoby.

Cóż tu dodać? Ta pozycja to książka przystępna i napisana z humorem, która pomoże wielu młodym czytelnikom nabrać pewności siebie i wykształcić pozytywne nastawienie do pieniędzy. To lektura dla całej rodziny! Chcielibyście założyć kiedyś BIZNES? Mądrze robić ZAKUPY? Myślicie o OSZCZĘDZANIU? A może chcecie WYDAĆ większą kwotę na coś fajnego? W środku znajdziecie odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Tak czy owak - z pewnością przyda się Wam FORSA w kieszeni!

Insignis - dziękuję.

#forsa #biznes #zakupy #oszczędzanie #zarabianie #kasa #RashmiSirdeshpande #insignis #wydawnictwoinsignis #cosnapolce #dobraksiazka #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska

Kasa w kieszeni.

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Może i tak, chociaż nie uważam, że są najważniejsze, to nie będę czarować - są ważne. Nawet największą miłością nie wykarmi się najbliższych. Dlatego staram się od najmłodszych lat uczyć dzieci, że z jednej strony nie mogą myśleć tylko o nich, że są rzeczy ważne, o których nie można zapomnieć. Z drugiej, że należy myśleć nie tylko o tym, co dziś, nie wydawać wszystkiego naraz, starać się oszczędzać, a każdy zakup przemyśleć. Książka „Forsa. Jak ją zarabiać, oszczędzać, wydawać, pomnażać i dawać innym” okazała się dość ciekawą pozycją.

Jest podzielona na aż sześć rozdziałów, co zdecydowanie ułatwia „poruszanie się” po niej. Dowiemy się, m.in. co to jest forsa, jak zarabiać, jak wydawać, jak oszczędzać i wiele więcej. Jest to pozycja dość bogata w treść. Wszelkie informacje są nie tylko ciekawe, ale napisane w taki sposób, że młody czytelnik doskonale rozumie treść.

Wizualnie książka jest ładna. Znajdziemy w niej rysunki, ramki, tekst w różnej czcionce. To wszystko przyciąga wzrok.

Moim zdaniem książka pt.: „Forsa. Jak ją zarabiać, oszczędzać, wydawać, pomnażać i dawać innym” to wartościowa pozycja, którą warto podarować dziecku. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/06/Forsa.html

Wchodząc w życie dorosłe potrzebowaliśmy takiej książki. Jeśli więc macie ten okres jeszcze przed sobą, korzystajcie póki możecie!

Książka „Forsa. Jak ją zarabiać, oszczędzać, wydawać, pomnażać i dawać innym” autorstwa Rashmi Sirdeshpande to rewelacyjny poradnik dla dzieciaków i nastolatków powoli wchodzących w dorosłość. Porusza ogrom ważnych w życiu zagadnień, rozwiewa wątpliwości. Jest naprawdę przydatna.

Dowiecie się z niej, czym naprawdę są, dlaczego się LICZĄ, jak je WYDAWAĆ i jak zrobić z nich najlepszy UŻYTEK. Korzystając z FORSY w dobrym celu, zyskujecie moc zmieniania nie tylko własnego życia, lecz także świata! To zwięzła, a jednocześnie bardzo treściwa książka, w której odnajdziecie historię pieniądza: od starożytnych form płatności po kryptowaluty. Zakumplujecie się z odsetkami i podatkami i opanujecie skuteczne sposoby oszczędzania i tworzenia prostego domowego budżetu.

Sto razy lepsza niż nudna lekcja przedsiębiorczości w szkole, z której nie wyniesiecie więcej niż wiedzę o tym, czym jest popyt i podaż. Gorąco polecam.

Izabela Nestioruk
Instagram: @nesti.czyta

"Pieniądze szczęścia nie dają?
Być może
Lecz kufereczek stóweczek daj Boże!"

Forsa, pieniądze, kasa, szmal, hajs...
Jest wiele nazw a wszyscy wiedzą o co chodzi. Od tysięcy lat pieniądze używane były do kupowania, inwestowania i zmieniania losów ludzi. Każdy z nas chciałby być bogaty i nie martwić się o swoje codzienne życie. Jednak aby dobrze gospodarować swoimi finansami, należy uczyć się tego już od najmłodszych lat.

To właśnie z myślą o naszych pociechach, prawniczka Rashmi Sirdeshpande przygotowała specjalny przewodnik po fascynującym świecie pieniędzy. Ta świetna książeczka, w prosty sposób pozwoli zgłębić skomplikowany temat finansów. Nasze pociechy dowiedzą się jak zarabiać, oszczędzać, wydawać i pomnażać pieniądze ale również, jak je w mądry sposób dawać innym. Znajdują się tutaj również porady jak nie dać się nabrać na "promocje" oraz wszechobecne reklamy.

Pomimo, że jest to książka dla dzieci, przeczytałam ją z dużym zainteresowaniem i myślę, że taka wiedza powinna być przekazywana w szkole. Ale cóż... Dobrze, że przynajmniej powstają takie poradniki, które przybliżają temat. Wspomnę jeszcze tylko o  świetnym wydaniu, które jest przejrzyste i opatrzone dowcipnymi ilustracjami, umilającymi czytanie.

"Pieniądze szczęścia nie dają?
Być może
Lecz kufereczek stóweczek daj Boże!"

Forsa, pieniądze, kasa, szmal, hajs...

• Literatura dziecięca
  • Posiadam🏡
  • Literatura dziecięca🧸
  • Biblioteka
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Forsa. Jak ją zarabiać, oszczędzać, wydawać, pomnażać i dawać innym