Zespoły zarządzające. Sekrety ich sukcesów i porażek

Tłumaczenie: Joanna Borowska
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Management teams : why they succeed or fail
978-83-7526-663-4
Zespoły, zarządzające
biznes, finanse
alga

Książka jest poświęcona problematyce zarządzania opartego na teorii ról zespołowych. Teoria ta powstała w wyniku dziewięcioletnich badań prowadzonych przez Mereditha Belbina i jego współpracowników w Henley Management College. Uczestnicy kursu dla wyższej kadry menedżerskiej zostali tam poddani testom psychometrycznym, wykonywali także zadania menedżerskie w różnych zespołach. Eksperyment miał na celu wykazanie wpływu zespołowych decyzji na wyniki finansowe i sukces grupy. Wyłoniono wówczas grupy zachowań nazwane rolami zespołowymi. Wyniki eksperymentu zostały opisane w niniejszej publikacji. Pozwolą one czytelnikom nie tylko lepiej zrozumieć zasady pracy w zespole, wykorzystać swoje mocne strony, nauczyć się rozwijać role zespołowe, ale także zdobyć umiejętność efektywnego rekrutowania.

Drugie wydanie książki Belbina zostało rozszerzone o materiały uzupełniające oraz prognozy statystyczne. Dołączono do niej także jedenaście niezależnych opinii użytkowników koncepcji ról zespołowych na temat pracy w zespole. Świadczą one o tym, że teoria ról zespołowych ma zastosowanie w wielu środowiskach w różnych krajach. Cennym uzupełnieniem książki jest słownik najważniejszych pojęć z dziedziny zarządzania zespołami.

alga | 2010-03-06
Na półkach: Biznes, Przeczytane, 2009