Gdybym nie była Anią

Okładka książki Gdybym nie była Anią Kallie George, Genevieve Godbout
Okładka książki Gdybym nie była Anią
Kallie GeorgeGenevieve Godbout Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk literatura dziecięca
40 str. 40 min.
40 min.
Donata Olejnik
Ania z Zielonego wzgórza Ania literatura dziecięca dladzieci dla dzieci

Okładka książki Dobranoc, Aniu Kallie George, Genevieve Godbout
Dobranoc, Aniu Kallie George, Gene...
Okładka książki Annes Kindered Spirits Kallie George, Abigail Halpin
Annes Kindered... Kallie George, Abig...
Okładka książki Anne arrives Kallie George, Abigail Halpin
Anne arrives Kallie George, Abig...

1966

Ciepła, sympatyczna opowieść o gdybaniu głównej bohaterki: jak by to było być kimś innym. A że chodzi o Anię z Zielonego Wzgórza, której fantazji przecież nie brakuje, dziewczynka stwierdza, że chciałaby być mewą, wiatrem, echem itp. Byle tylko nie mieć rudych włosów (choć w pewnych okolicznościach okazuje się, że to wcale nie taki najgorszy kolor) i nie musieć robić wszystkiego pod linijkę.

Ostatecznie bohaterka stwierdza jednak, że skoro już musi kimś być, to chce być sobą. Anią - nie ANNĄ. :)

Polecam wszystkim, którzy zaczytywali się w opowieściach o rudowłosej dziewczynie ;)

I znowu tu jesteśmy. Piękne Zielone Wzgórza oraz jego mieszkańcy. Co tym razem czeka na naszego kochanego rudzielca?

Krótko, acz treściwie
Książeczka ma niewiele treści, ale jest udekorowana pięknymi ilustracjami. Inspirowana historią Ani i poruszająca się w tym uniwersum. Niemniej jednak, podobała mi się tak samo, mimo niewpisywaniu się w regularną serię.

Idealne do snu
Ten tomik jest w takiej formie, że wręcz perfekcyjnie sprawdzi się jako lektura przed spaniem. Nie rymuje się, ale przekazuje dużo w niewielu słowach, co sprawdzi się przy młodszych dzieciach, nieprzyzwyczajonych do większych książek. Może to być też idealny wstęp dla małych czytelników, których chcemy zapoznać ze światem Avonlea.

Więcej na: CzasoStrefa

Krótko, acz treściwie

Idealne do...

No właśnie kim mogłaby być Ania, gdyby nie była sobą? Jeśli znacie tę bohaterkę to z pewnością wiecie, jak ogromną jest marzycielką i romantyczką. Ania jak mało kto potrafi snuć wyobrażenia o tym kim mogłaby być i co robić, a także czego zdecydowanie by unikała. Ta książka to kwintesencja samej Ani, która potrafi też „zejść” na ziemię.
To coś dla wszystkich osób szukających delikatnych, lekko lirycznych i kojących pozycji oraz ceniących sobie subtelne i łagodne ilustracje. A dla nas to sentymentalna podróż…

To coś dla wszystkich osób...

Czy są tu miłośnicy Ani z Zielonego wzgórza? Myślę,że większość z nas czytała lub chociaż oglądała Anię ❤

To cudowna historia,a dzięki książkom od @wydawnictwo_olesiejuk możemy wprowadzić w świat Ani już małych czytelników, bo książki ze zdjęcia są przeznaczone dla wieku 3+.
Nie są to opowieści znane z rzeczywistego wydania,lecz inspirowane historią uroczej dziewczynki o rudych włosach. Tekstu nie jest wiele i jest on trochę poetycki. Pięknie komponuje się z delikatnymi,dużymi i estetycznymi ilustracjami. Musze przyznać,że to prawdziwa uczta dla oczu 😉

W "Dobranoc, Aniu" i "Gdybym nie była Anią" oprócz znanej i kochanej głównej mieszkanki Zielonego wzgórza spotkamy też Marylę, Mateusza czy Gilberta. Mi jako dorosłemu czytelnikowi od razu w takich momentach robiło się ciepłej na sercu i przypominały się sceny z książki.

Książeczki mają piękną treść i uczą akceptacji siebie i dostrzegania piekna wokół. Są bardzo przyjemne w odbiorze i myślę,że sprawdzą się zarówno do codziennego czytania jak i dla młodszych czytelników do snu 😉

Współpraca @wydawnictwo_olesiejuk ❤

• Serie