Bogaty ogrodnik

Wydawnictwo Aktywa
2022-02-10
2022-02-10
Grzegorz Kołodziejczyk
bogaty ogrodnik john soforic lekcje o dobrobycie

Poradnik- powieść świetna do czytania pzed snem na głębsze przemyślenia

Poradnik- powieść świetna do czytania pzed snem na głębsze przemyślenia

Świetna! Bardzo się cieszę, że miałam okazję ją przeczytać i z chęcią będę do niej wracać co jakiś czas.
Podoba mi się forma połączenia wymyślonej historii ogrodnika z osobistymi doświadczeniami autora. Każdy rozdział można traktować, jako temat do przemyślenia na dany dzień.
Podoba mi się również to, że autor docenia planowanie, poświęcenie oraz ciężką pracę. Przemawia to do mnie.

"BOGATY OGRODNIK" to książka, która skupia się na relacji między ojcem a synem, ale równie dobrze można zastosować jej wartościowe lekcje w życiu codziennym. Autor przedstawia ponadczasowe wartości i racjonalne podejście, które przemawia do czytelników. Jednym z plusów jest zastosowanie praktycznych porad w życiu codziennym, które są łatwe do zrozumienia i wdrożenia.

Jednym z negatywnych aspektów może być to, że nie każdy będzie zainteresowany wątkiem duchowości, który pojawia się w książce.

Jednym z najbardziej pozytywnych aspektów tej książki jest jej praktyczne podejście do życia, dzięki któremu czytelnicy mogą zastosować porady autora w swoim codziennym życiu.

W sumie, oceniam tę książkę na 7 na 10 gwiazdek. Polecam szczególnie dla osób, które chcą poznać wartościowe lekcje życiowe w ciekawy sposób, jednakże należy pamiętać, że nie każdy będzie zainteresowany wątkiem duchowości, afirmacji, uniwersalnej inteligencji itp.

Treść jest skierowana zarówno do początkujących i tych, którzy jakąś wiedzę w zakresie osiagania dobrobytu już mają.
Dla mnie jest to bardzo wartościowa pozycja i będzie podwaliną do poszerzania wiedzy w zakresie finansów osobistych.

Autor w bardzo ciekawy i przystępny sposób przekazuje wiedzę o dążeniu do finansowej niezależności. Rozdziałów jest dość sporo, ale są dobrze przemyślane, a jednocześnie krótkie. W każdym rozdziale w pierwszej kolejności przedstawiona jest historia tytułowego bohater, dopowiedziana w drugiej części przemyśleniami autora. To sprawia, że tak złożony temat dobrze się czyta....

„ Z ziemi pochodzimy i do ziemi wracamy, w międzyczasie uprawiamy ogród”.
Wystrzeganie się poradników, nie oznacza zupełne zaniechanie ich czytania. Coś, gdzieś, czasem – jak to wżyciu, przy wyborach. Nie wiem co sądzić o tej książce. Prawdy i rady w niej zawarte są proste, dobre, porównanie do ogrodnictwa trafione w punkt „nie posiejesz, nie zbierzesz”, ja jednak ponownie czuję, że w tym wszystkim jest drugie dno. Dno do którego nie bardzo mam ochotę opaść, nawet, po to by móc się od niego odbić.
Książka napisana jako twór hybrydowy: poradnik – powieść. Wyważona w słowach i treści. Przejrzysta, łatwo przyswajalna. Wnioski o dobrobycie, splatane z przypowieściami o dochodzeniu do nich. Tak mi zawiało biblijnie.
Jest o pracy nad sobą, o rozwoju, konsekwencji, pozbyciu lęku przed przyszłością.
„Przekonałem się, że wiara wymaga codziennej czujności myślenia i że jest magnetyczną siłą otaczającą cele, które sobie wyznaczyłem”.
To prawda, tracimy czujność – płaczemy. Spuszczamy cel z oczu – płacimy za to. I albo umiemy żyć z konsekwencjami popełnionych czynów i podjętych decyzji, albo płaczemy nad rozlanym mlekiem.
Cel nie zawsze jest najważniejszy, czasem liczy się droga do celu.
Książkę zatem potraktuję jako ciekawą beletrystykę, nie jestem na etapie jej prawd, a może nie chcę być.
Poradniki to twór specyficzny i elastyczny.
Przyjemności.

empikgo e-book

„ Z ziemi pochodzimy i do ziemi wracamy, w międzyczasie uprawiamy ogród”.

Ponadczasowa książka, mimo tego, że każdy z nas jest na innym etapie w życiu książka powinna być pozycją obowiązkową. Polecam.

#897 - Bogaty ogrodnik - John Soforic - Wydawnictwo Aktywa
#47/52/2022

Książka ma 440 stron. Swoją premierę miała dnia 10.02.2022 roku.

Książka składa się z III części:
- Część I - Kunszt ogrodnictwa,
- Część II - Ogrodnictwo bogate,
- Część III - Obfite żniwo.

W każdej z tych części autor zamieścił lekcje, które mają pomóc nam zrozumieć czym jest dobrobyt, oraz wskazówki, jak możemy go osiągnąć.

Ważnym krokiem do posiadania bogactwa jest umiejętność podejmowania właściwych decyzji. Oprócz tego ważne jest też to, aby aktywnie działać i wdrażać te decyzje, a nie pozostawiać je w obszarze planowaninal.

Ta książka to doskonały poradnik dla osób, które chcą by ich życie było obfite w plony. Brak kontroli nad własnym życiem i lęk przed przyszłością z powodu złej sytuacji finansowej, to prawdziwa pętla na naszą szyję. Warto sięgnąć po tą książkę, by odmienić swoje życie na lepsze.

"Sukces wymaga czasu i zabiera go najwięcej."

Jest to książka, którą bardzo mocno Wam polecam i dziękuję za ten egzemplarz do recenzji - Wydawnictwo Aktywa. <3 <3 <3

"Głębszy cel napędza wytrwałość, która kryje się pod poświęceniami koniecznymi do tego, by czegoś dokonać."

#897 - Bogaty ogrodnik - John Soforic - Wydawnictwo Aktywa
#47/52/2022

Książka ma 440 stron. Swoją premierę miała dnia 10.02.2022 roku.

Książka składa się z III części:
- Część I - Kunszt ogrodnictwa,
- Część II - Ogrodnictwo bogate,
- Część III - Obfite żniwo.

To prawdziwe Arcydzieło literackie! Ta książka trafia na moją życiową listę wybitnych pozycji ❤️
Czas spędzony na czytanie tej pozycji był cudowny 😌 Macie tak czasami, że już podczas czytania, czujecie „że to jest Wasza książka?” 🤔 Mam nadzieje, że znacie ten stan 😍

Jest to spis rozmyślań Bogatego Ogrodnika, przeplatany przypowieściami i wyjaśnieniami. Sama metafora ogrodu pozwala Nam zrozumieć rady i intencje płynące z przedstawionych opowieści.
Nigdy nie mamy pewności czy poświęcony czas i energia przyniosą nagrody w przyszłości, co nie zmienia faktu, że zawsze warto się starać i dążyć do celu. Od nas zależy jak wykorzystamy dany nam czas i jak zadbamy o własną „ziemię”. 🌱

Jak sam Autor wspomina na wstępie, jest to książka hybrydowa na wpół fabularna, na wpół dokumentalna. Nie jest to popularna forma, jeśli chodzi o pozycje tego typu, jednakże moim zdaniem właśnie dzięki niej jest bardziej przystępna i zachęcająca do przeczytania. 🙇🏼‍♀️

Ta pozycja otuli Was słowem, sprawi że zaczniecie zauważać ogrom możliwości w najdrobniejszych rzeczach dnia codziennego. Wystarczy otworzyć się na możliwości i chwycić je. ✨
Polecam !

• Ekonomia/ biznes
  • Kapitał ludzki
  • Rodzina
  • Finanse osobiste
  • Psychologia finansów
  • Biznes

Dodaj cytat z książki Bogaty ogrodnik