Kościół jest jeden: Ekumeniczne nadzieje nowego stulecia

Wydawnictwo: Znak
83-240-0404-1
religia
Snoopy

Zbiór esejów o tematyce ekumenicznej, który pozwala w pełni zrozumieć pasję z jaką ks. Hryniewicz traktuje ekumenizm. „Dzisiaj przywykliśmy już do takich słów jak ekumenizm, ekumenia, dialog ekumeniczny. Stały się one częścią składową naszego słownictwa. Nie oznacza to, rzecz jasna, że dzieło pojednania chrześcijan (ekumenizm w sensie ścisłym) oraz dialog z innymi religiami i światopoglądami...

„Dzisiaj przywykliśmy już do takich słów jak ekumenizm, ekumenia, dialog ekumeniczny. Stały się one częścią składową naszego słownictwa. Nie oznacza to, rzecz jasna, że dzieło pojednania chrześcijan (ekumenizm w sensie ścisłym) oraz dialog z innymi religiami i światopoglądami (ekumenizm w sensie szerokim) stały się dla wszystkich rzeczywistością codziennego doświadczenia” – pisze Wacław Hryniewicz.

Andrzej | 2014-07-27
Antoni Leśniak | 2012-11-25