Krąg

Okładka książki Krąg Monika Tyczyńska
Okładka książki Krąg
Monika Tyczyńska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2021-12-13
2021-12-13

Debiut. Gdybym o tym nie wiedziała. Nie podejrzewałabym tego.
Świetnie napisane małe arcydzieło literackie które moim zdaniem powinno zostać kiedyś zekranizowane. Podczas lektury nie wiemy do samego końca kto jest tak na prawdę dobry a kto zły. A przyjaźń nie do końca jest bezwarunkowa. Ciekawi bohaterowie, udane dialogi oraz nie przesadzone opisy miejsc akcji. To wszystko składa się na niecodzienny thriller z elementami grozy i takim wewnętrznym niepokojem.

Bohater książki to młody chłopak Mateusz, który wraca w rodzinne strony wraz ze swoją rodziną. Tam dowiaduje się o tajemniczym zaginięciu przyjaciela sprzed lat. Na własną rękę rozpoczyna poszukiwania i natrafia na wzmiankę o organizacji, na której czele stoi wpływowy i bardzo niebezpieczny człowiek. Po wielu zignorowanych ostrzeżeniach ze strony organizacji zostaje postrzelony ktoś bardzo bliski Mateuszowi, po tym zajściu już wie, że ma do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym. Zastraszenia, skorumpowanie, znikanie niewygodnych świadków i to wszytko w na oczach sennego miasteczka, w którym nikt nie chce nikomu pomoc.

Autorka nie daje czytelnikowi wytchnienia od samego początku. Od razu zostajemy „wciągnięci” w przedstawioną historię l, towarzysząc głównemu bohaterowi podczas prób rozwiązywania zagadek, i powolnego wtajemniczania w odłamy sekty. Mimo wielu przeciwności losu jakie doświadcza nie poddaje się, i za wszelką cenę pragnie dowieść prawdy. Postacie negatywne potrafią napsuć krwi nawet najbardziej odpornym czytelnikom.

Wzbudzanie takich emocji to tylko plus dla powieści. A tym bardziej debiutanckiej. Co do zakończenia jestem pewna, że nie jeden z was będzie zaskoczony. Książka jak wspomniałam z świetnym potencjałem i z niecierpliwością czekam na kolejne powieści autorki.
Postawiła sobie tą pozycją nie lada wysoko poprzeczkę.
Polecam te książkę osobom które mają już dość powtarzalności w tego typu gatunkach i szukają niebanalnych bohaterów oraz świeżego podejścia do Sensacji.

Debiut. Gdybym o tym nie wiedziała. Nie podejrzewałabym tego.

Książka leżała u mnie na półce przez rok od momentu zakupu zanim w końcu znalazłem czas żeby ją przeczytać. Uważam że jest to bardzo udany debiut. Nie zgodzę się z opisem na okładce że jest to powieść napisana przez kobietę dla kobiet. To świetna powieść sensacyjna z ciekawymi bohaterami która spodoba się zarówno kobietom jak i mężczyznom. Po pierwszych kilku rozdziałach akcja nabiera tempa i nie zwalnia tępa aż do końca dostarczając coraz więcej emocji. Główny czarny charakter został świetnie przedstawiony, podczas czytania czuje się do niego narastająca nienawiść. Bardzo chętnie przeczytałbym ewentualny ciąg dalszy jeśli taki nastąpi.

Rewelacyjna książka dla miłośników kryminałów ! Czyta się ją jednym tchem... Gratulacje dla autorki !

Muszę przyznać, że, jak na debiut, jest to zacnej objętości tomiszcze..
Mamy tu historię młodego mężczyzny, który wraca do miejsca, gdzie zginęli jego rodzice, a ostatnio zaginął przyjaciel. Chcąc dowiedzieć się prawdy, chłopak odkrywa kolejne niewyjaśnione zdarzenia i wplątuje się w bardzo niebezpieczną rozgrywkę..
Opowieść jest ciekawa i czyta się ją lekko..
Z przyjemnością będę obserwować kolejne poczynania autorki.

Muszę przyznać, że, jak na debiut, jest to zacnej objętości tomiszcze..
Opowieść jest ciekawa i czyta się ją lekko..
Z...

Gratulacje dla Autorki książki Krąg Moniki Tyczyńskiej.
Przedstawiona historia wciąga czytelnika od pierwszej strony. Jeżeli lubi ktoś czytać kryminały polecam, naprawdę warto.

Gratulacje dla Autorki książki Krąg Moniki Tyczyńskiej.

Fabuła książki toczy się wartko, poprowadzona w dość nieoczekiwanym kierunku. Rodzinne relacje nie zapowiadają finału. Choć miejscami autorka ostro traktuje swoje postaci, to ma się wrażenie, ze to, co je spotyka, jest w jakimś sensie zasłużone. Dobrze pokazana wartość przyjaźni. I to, że relacje i ich budowanie jest najważniejsze. Na fundamencie prawdy. Innym przesłaniem jest to, że zawsze trzeba być przyzwoitym człowiekiem.

Monika Tyczyńska od samego początku wciąga czytelnika w przedstawioną w książce historię. Towarzyszymy Mateuszowi w tym, jak próbuje rozwiązać zagadkę, idziemy z nim ramię w ramię, dopingujemy, trzymamy za niego kciuki, ale również dzielimy jego smutki i wściekłość, kiedy coś nie idzie tak, jak powinno. Mimo wielu przeciwności losu nie poddaje się, chce dowieść prawdy. Strasznie na nerwy działał mi Edgar, który cały czas coś knuł i mieszał. Jaką ja miałam ochotę go wykopać i pokazać mu gdzie raki zimują. Cieszę się, że mimo wszystko taka postać znalazła się w książce, w końcu to powieść sensacyjna. A to, że wzbudzał we mnie aż takie emocji to wielki plus dla powieści. Niezmiernie się cieszę, że tak dobra opowieść wyszła spod pióra debiutantki. Są różne gusta względem literatury, ale patrząc przez pryzmat własnego czytelniczego doświadczenia, śmiało mogę stwierdzić, że „Krąg” mogę postawić wyżej aniżeli niejedną powieść sensacyjną napisaną przez autora, który na swoim koncie ma już kilka wydanych tytułów. Jeśli szukacie czegoś świeżego, w dodatku z ciut większą czcionką niż zazwyczaj to z całego serca zachęcam Was do przeczytania tejże książki.

Bardzo dobry debiut Pani Tyczyńskiej. Książka wciągająca i trzymająca w napięciu. Moim zdaniem motywacje bohaterów oraz niektóre z akcji mogłyby być lepiej dopracowane jednak mimo wszystko powieść zasługuje na uznanie.

• W planach ebook
  • Ebook do kupienia