Okładka książki Pływające krowy, czyli zdrowo zakręconego Podlasia i nie mniej zakręconej Suwalszczyzny. Część druga Urszula Arter, Wojciech Koronkiewicz
Urszula ArterWojciech Koronkiewicz Wydawnictwo: Paśny Buriat reportaż
reportaż
Paśny Buriat
2012-05-29
2012-05-29
podlasie suwalszczyzna podróże opowieść

Bardzo sympatyczna książka o prawdziwych ludziach i ich pasjach.
Z jednej strony trochę to bardziej blog i blogowe wpisy, więc poczatkowo chciałam skrytykować. Ale w sumie dlaczego zostawać w schematach i książka nie może być taka blogowa?
Tym bardziej, że jest bardzo pozytywna, pogodna, pełna radości życia i prawdziwych historii. Zawiera wiele fascynujących informacji, takich do wykorzystania od razu. . Wygooglałam sobie kilka osób,; miedzy innymi panią Dorotę, (pracownia Sunduk) która robi bajecznie kolorowe rzeczy z filcu.

Tak więc zachęcam -czytajcie i odkrywajcie.

Bardzo sympatyczna książka o prawdziwych ludziach i ich pasjach.

Kontynuacja pierwszej czesci "Podlasie zdrowo zakrecone", kolejna swietna ksiazka o podlasiu. Bardzo lubie styl pisania pana Koronkiewicza, prawdziwy podlaski chlop, dla ktorego okoliczni mieszkancy uchylaja swoich drzwi, zapraszaja na pogaduchy o zyciu, biznesie, o swoich pasjach i pragnieniach. Mozna posiedziec za stolem, napic sie kwasu buraczanego, posmakowac sera i zagryzc kiszonym ogorem. Pyszna ksiazka.

Rewelacyjna jest w tym momencie najbardziej adekwatną oceną jaką dawałem. Właśnie to słowo, oznaczające coś niezwykłego, nowego i bardzo interesującego jest jej znakiem. Tych historii się słucha jakby się węgielki w kaflowym piecu poprawiało. I co węgielek to perełka; skrzą się ciepłem, humorem i byciem. Prawdziwym byciem w tym skostniałym życiu.

Kolejna znakomita podróż z Wojciechem Koronkiewiczem. Tym razem w towarzystwie Urszuli Arter. To nie jest taki zwykły przewodnik po Podlasiu to przewodnik po ciekawych ludziach, ich pasjach, dobrym jedzeniu i świetnych historiach. Zupełnie nowa odsłona tego ciekawego regionu, który kryje w sobie pewną niezwykłość. Po 4 już książce tego autora moja kolejna wizyta na Podlasiu na pewno będzie dobrze przygotowana i interesująca. Czekam na kolejną książkę z wciągającymi historiami ludzi i miejsc.

• Lista życzeń - Polska regiony
  • ▪ Literatura faktu