Szlak serca

Magdalena Stykała Wydawnictwo: BookEdit literatura piękna
BookEdit
2021-12-01
2021-12-01

Pani Magdalena Stykała to moje odkrycie tego roku. To jej druga książka, którą przeczytałam i podobnie jak przy poprzedniej "Grunt pod nogami" jestem zachwycona. Autorka potrafi w prosty, a zarazem piękny sposób przekazać tyle prawd o życiu, miłości, przyjaźni i wzbudzić mnóstwo emocji.
Lubię gdy książka mnie pochłania całkowicie w trakcie czytania i gdy zostaje w głowie po zakończeniu. Tutaj to wszystko dostałam. Dziękuję Pani Magdaleno.

Emocjonujące historie 6 niezwykłych kobiet. Opowieści o miłości, rozstawaniu, tęsknocie, zdradzie i przyjaźni. Ukazuje piękno różnych zakątków świata, gdzie jednak i tak wszystkie drogi prowadzą w Bieszczady 😉. Magia tego miejsca leczy ciało i duszę i reperuje złamane serca 💜❤. O nic nie pyta, poprostu jest i tyle albo aż tyle. A co więcej historie opisane w tej książce są inspirowane prawdziwymi przeżyciami. Z pozoru zwykłe historie a spod pióra Pani Magdaleny, niezwykłe.
Gorąco polecam do przeczytania, dla mnie najbardziej emocjonujacą historią była historia Uli, tak pięknie opisany, aż uroniłam kilka łez i ten jej anioł 👼 Kazik.....
Dziękuję 😘💕Magdalena Stykała za egzemplarze do recenzji (prze mną jeszcze jeden) i włożenie w to całego swojego serca. A Was namawiam bardzo, ale to bardzo do zatopienia się w lekturze, oderwaniu się od codzienności i przeniesieniu w Bieszczady 😘
"Anioły są wiecznie ulotne zwłaszcza te w Bieszczadach, nas też czasami nosi po ich anielskich śladach...... "

Zachęcam wszystkich do sięgnięcia książkę pt. "Szlak serca" autorstwa @stykalamagdalena.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Bookedit oraz @stykalamagdalena

"Szlak serca" to opowieść o historiach niezwykłych kobiet, o wyborze właściwych ścieżek w życiu, o losach polsko-ukraińskich młodych ludzi: Daniła, Igora, Oksany, Wiktora i Andrija.

Historie zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami, gdzie pojawiają się bohaterowie. Ich oczami poznajemy Wrocław, Lwów, Kraków, przepiękne Bieszczady, a także tropikalną Gujanę Francuską. Każda postać ma swoją niesamowitą, tajemniczą historię.

Martyna jako młoda dziewczyna przyjechała na wakacje w Bieszczady z rodzicami, poznaje Daniła, prostego chłopaka spod ukraińskich Sianek. Zakochuje się, spędzają ze sobą dwa tygodnie we Lwowie, po czym wyjeżdża. Wybiera lepszy świat, wspaniałą przyszłość jaką planował dla niej ojciec. O czym dowie się Danił po 20 - stu latach, gdy spotka się z Martyną?

Amelia, która miała poukładany świat, wspaniałą rodzinę, dostatnią i bezpieczną egzystencję nagle dowiaduje się o zdradzie męża i wyjeżdża w Bieszczady. Droga w górach zastępuje każdą terapię. Czy Amelia wróci do męża? Czy się pogodzą?

Sonia, która trudniąc się sprzedawaniem własnego ciała marzy o wyjeździe do Francji z ukochanym Andrijem, walczy o szczęście i przyszłość. Co wydarzy się na lotnisku we Lwowie?

Karolina, która boryka się z emocjami, zakochana bez pamięci w Wiktorze, żołnierzu Legii Cudzoziemskiej, pochodzi ze starej krakowskiej rodziny z tradycjami, od pokoleń zajmującej się nieruchomościami. Jej okrutną konkurentką jest Legia, która dla Wiktora jest wszystkim, co ma. Czy Wiktor porzuci Legię i zostanie w Krakowie z Karoliną?

Daria, obarczona ciężarem rodzinnej tajemnicy, czy w końcu ją pozna?

Ula, silna i delikatna, swojego anioła spotyka w Bieszczadach, gawędziarza Kazika, dzięki niemu odzyskała wiarę i nadzieję w siebie. Czy wygra z chorobą?

Zdecydowanie warto poznać niezwykle losy bohaterów, poczuć dreszczyk emocji i odnaleźć w nich cząstkę siebie. Każdy z nas ma swój bagaż doświadczeń, książka daje wskazówki z kim go unieść by było nam łatwiej iść przez życie. Lekturę czyta się bardzo dobrze, opowieści są łagodne i odważne, pełne uczuć i namiętności oraz rodzinnych tajemnic, które z pewnością wciągają czytelników w książkę 😉. Wielkie gratulacje dla autorki @stykalamagdalena za stworzenie doskonałych postaci oraz przepięknie opisanie szlaków Bieszczad. Polecam 🔥 wszystkim tę niezwykłą lekturę.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Bookedit oraz @stykalamagdalena

Historie zainspirowane...

Książka stanowi zbiór opowiadań, z których każde przedstawia losy jednej z kobiet:
☄Martyny, której rodzice sprzeciwiali się związkowi z Ukraińcem. Dziewczyna uciekła w ramiona innego, lecz nie zapomniała swojej pierwszej miłości
☄Sonii, twardej realistki, dorabiającej na studiach prostytucją, bo samą godnością nie wyżywi rodziny
☄Amelii, zdradzonej żony, która uciekła w góry, by pomyśleć o przyszłości
☄Karoliny, która zakochała się w żołnierzu z Legii Cudzoziemskiej, decydując się tym samym na wieczną tęsknotę
☄Darii i Oleksandra, z których zadrwił los
☄Uli, przez lata walczącej z rakiem.

To rozwinięcie losów bohaterów, których przelotnie mieliśmy okazję poznać w pierwszej części dylogii.

"...mamy tylko jedno życie. Jakiekolwiek ono jest... jest twoje. Nieważne, że nie jest zgodne z twoim planem. Bierzesz to, co daje, ładujesz do plecaka i idziesz do przodu. Po drodze pomyślisz i wyrzucisz, co ci nie pasuje, a jak się nie uda, to wystarczy tylko poukładać wszystko tak, aby można było iść dalej."

Bardzo spodobał mi się styl pisania autorki oraz to, że nie wszystkie historie kończą się happy endem. Losy bohaterów układają się tak różnorodnie jak to w prawdziwym życiu bywa. Nic nie da się z góry zaplanować i przewidzieć.

☄Amelii, zdradzonej żony, która uciekła w...

Przepięknie napisana opowieść o życiu, miłości i determinacji, wzorowana prawdziwymi wydarzeniami.
Każda z bohaterek "Szlaku serca " jest inna, wyjątkowa. Każda nosi swój plecak wypełniony niekoniecznie dobrymi przeżyciami. Próbuje walczyć, aby pozbyć się tych złych ze swojego życia.
Martyna, Sonia, Ula, Amelia, Karolina i Daria - silne i otwarte na miłość.

*****
MARTYNA - jest rozbita po tym jak jej rodzina nie zaakceptowała jej związku z ukraińcem Daniłem.
SONIA - zajmuje się prostytucją. Pragnie wyjechać do Francji i tam zacząć lepsze życie.
ULA - ona miała najciężej; jako młoda dziewczyna dowiedziała się, że jest chora. Zawsze miała przy sobie Maję i Dominika - przyjaciół oraz brata Filipa.
AMELIA - zdradzona przez męża; wyjeżdża w Bieszczady z przyjaciółką Kaliną, aby pozbierać myśli.
KAROLINA - zakochała się w żołnierzu Legii Cudzoziemskiej...
DARIA - przeszłość i tajemnice rodzinne stanęły jej na drodze do szczęścia

Możemy obserwować jakie podejmują decyzje. Nie są one łatwe, ale czy uda im się odnaleźć
" właściwy szlak" ?
Czy zawalczą o siebie i o miłość?
******
Pani Magdalena posiada umiejętność czarowania słowem, czytając jej powieść wkraczamy na czytelniczy szlak, nie chcąc z niego zbaczać aż nie przeczyta się ostatniej strony❤
Ta powieść jest dla każdej z nas, razem z bohaterkami możemy przeżywać ich radości i smutki. W każdej możemy odnaleźć cząstkę siebie.

Martyna, Sonia, Ula, Amelia, Karolina i Daria - silne i otwarte na...

"Szlak serca" to historia o sześciu kobietach. Każda z nich jest inna i musi zmierzyć się z tym, co los rzuca im pod nogi.
Autorka w każdym rozdziale opowiada o innej kobiecie.
Martyna uciekła przed przeszłością.
Sonia zajmująca się prosrytucją walczy o lepsza przyszłość i szczęście.
Amelia próbuje ułożyć sobie życie po zdradzie męża.
Karolina jest zakochana bez pamięci w żołnierzu Legii Cudzoziemskiej.
Daria jest obarczona tajemnicą rodzinną.
Ulka spotyka w Bieszczadach swojego anioła.

Ta książka jeszcze bardziej wzrusza i od "Gruntu pod nogami". W dodatku historie zainspirowane są prawdziwymi wydarzeniami.
Autorka kolejny raz zapewniła mi prawdziwy rollercoaster emocjonalny.
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak autorka pięknie pisze o życiu, miłości i przyjaźni.
Z wielkim zainteresowaniem śledziłam losy tych bohaterek. Byłam bardzo ciekawa jak potoczą się ich losy i jakie decyzje podejmą. Każda z nich walczy o swoje marzenia.
To bardzo życiowa książka, w której autorka udowadnia jak kobiety potrafią sobie radzić i jakimi silnymi osobami są.
Nie ma mowy o słabej płci.
Autorka przenosi nas w piękne miejsca. Na stronach książki przenosimy się w Bieszczady, do Lwowa, Krakowa, Wrocławia a także Gujany Francuskiej. Autorka fantastycznie opisała te miejsca.
Bardzo wartościowa i wzruszająca książka, po którą warto sięgnąć.
Historie te zmuszają do refleksji nad własnym życiem.
Książkę czyta się z wielką przyjemnością, a fabuła tej książki jest bardzo ciekawa. Podoba mi się to w jaki sposób autorka stworzyła bohaterki. Wszystkie różnią się od siebie, ale każda z nich walczy i dąży do swoich marzeń, a jednocześnie pokazują jakimi silnymi i zaradnymi są kobietami.
Zdecydowanie autorka oczarowała mnie swoimi historiami.
Spędziłam z tą książką bardzo ciekawie czas, a lektura wciągnęła mnie na maksa.
Z pewnością przeczytam kolejne książki autorki.
Polecam gorąco!

Autorka w każdym rozdziale opowiada o innej kobiecie.
Martyna uciekła przed przeszłością.
Sonia zajmująca się prosrytucją walczy o lepsza przyszłość i szczęście.
Amelia próbuje ułożyć sobie życie po zdradzie męża.
Karolina jest zakochana bez pamięci w...

"Szlak serca" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i już wiem, że nie ostatnie.
Książka podzielona jest na sześć rozdziałów w każdym z nich poznajemy historię innej kobiety.
Martyna to uciekająca od przeszłości, nieokiełznana dziewczyna.
Sonia, która sprzedawała swoje ciało. Teraz walczy o szczęście.
Amelia, która próbuje poukładać sobie życie po zdradzie męża.
Karolina bez pamięci zakochana w żołnierzu Legii Cudzoziemskiej.
Daria obarczona ciężarem przerażliwej tajemnicy rodzinnej.
Ula delikatna, a jednocześnie silna. W Bieszczadach na jej drodze staje anioł.

Chciałabym Wam tyle napisać o tej książce.
To była tak wspaniała podróż, tak emocjonalna. Brakuje słów, aby to wszystko Wam przekazać. Dla tej książki zarwałam większość nocy🙂
Przede wszystkim są to historie zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami.
Autorka przenosi nas w cudowne Bieszczady, Lwów, magiczny Kraków, cudny Wrocław oraz Gujanę Francuską.
To historie pełne miłości, bólu, straty. To opowiadania o stracie, przyjaźni, zdradzie, tajemnicach rodzinnych.
Czytając wsiąkamy w te historie, autorka nas tak emocjonalnie czaruje. Tak mocno zżywamy się z bohaterkami. Chcemy tam być, pomóc, doradzić.
Historie pozornie o obcych sobie kobietach.
Jednak w pewnym momencie czytając dostajecie takiego pstryczka w nos, że zastanawiacie się czy to wasz umysł płata Wam figla? Czy autorka tak sprytnie wszystko połączyła, aby złapać jeszcze mocniej czytelnika za serce.
Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki i gratuluję świetnego pomysłu na fabułę.
Ta książka wskakuje na listę polecajek.

Martyna to uciekająca od przeszłości, nieokiełznana dziewczyna.
Sonia, która sprzedawała swoje ciało. Teraz walczy o szczęście.
Amelia, która próbuje poukładać sobie życie po zdradzie...

Książka to historia sześciu niezwykłych kobiet. Każdą łączy coś z bohaterami poprzedniej książki autorki "Grunt pod nogami". Niektóre są nam zananę z poprzedniej, inne poznajemy dopiero, ale wszystkie mają wspólny mianownik duży drewniany dom w Bieszczadach. Jeśli nie bezpośrednio to pośrednio poprzez jego mieszkańców.

Martyna to dziewczyna, która zakochała się z wzajemnością. Ona i Danił nie widzieli świata za sobą. Jednak pokrętne losy sprawiły, że Martyna nie wróciła w Bieszczady a związała się z Piotrem. Martynę poznaliśmy w pierwszej książce, i z przyjemnością poczytałam o dalszych jej losach. Czy odnajdzie szczęście przy boku innego mężczyzny? Czy zapomni o swoim Lwowie i swojej wielkiej miłości?

Sonia to młoda dziewczyna, która poznaliśmy w poprzedniej części. Dziewczyna sprzedaje swoje ciało, by wspomóc rodzinę. Pewnego dnia spotyka Andrieja, którego bardzo skrzywdziła poznając Pawła, za którego sprawą teraz jest kim jest. Andriej nadal kocha Sonię, i namawia ja by przyjechał do niego do Francji. Czy Sonia się zgodzi? Co zgotuje jej los za granicą?

Amelia to młoda kobieta, żona, matka dwójki dzieci. Gdy dowiaduje się, że mąż ma kochankę ucieka i wyjeżdża wraz z przyjaciółką Karolina w Bieszczady. Na szlakach, che odszukać swoją drogę. Czy jej się to uda? Czy pogodzi się z mężem, którego nadal kocha?

Karolina to młoda dziewczyna. Wraz z dziewczyną swojego brata, jedzie odwiedzić go w Gujanie. Tam poznaje jego kolegę z legii cudzoziemskiej Wiktora. Wiktor to starszy brat Andrieja. Poznajemy także jego historię. Tak zaczyna się ich wspólne bycie razem na odległość. Czy się im uda? Czy wybiorą właściwie?

Daria to córka Martyny. Jako młoda dziewczyna poznaje Aleksa, z którym zaczyna ja coś łączyć. Gdyby nie przypadkowe spotkanie jej matki i ojca Aleksa, nie dowiedziałaby się, że jej ojcem jest Danił a Aleks to jest jej brat. Czy Daria odnajdzie się w nowej rzeczywistości?

Ula to młoda dziewczyna, która jako nastolatka zachorował na raka. Gdy już myślała, że pokonała chorobę, on wrócił. Odmawia leczenia i wyjeżdżą wraz z bratem i przyjaciółmi do pensjonatu Olgi. Tam w Bieszczadach spotyka swojego anioła. Czy odnajdzie w sobie walkę z przeciwnościami? Czym dla niej będzie spotkanie z Kazikiem? Czy otworzy serce na miłość?

Każda z kobiet ma swoją siłę, która odnajduje w sobie. Historię nie należą do łatwych. Są pełne emocji, bólu, cierpienia , spełnionych i niespełnionych marzeniach oraz siły, jaka drzemie w nas. Akcja toczy się nie tylko w Bieszczadach, ale i w Krakowie, Wrocławiu, Lwowie czy Francji i Gujanie. Każda z kobiet jest inna ale łączy je ta sama siła i chęć walki z przeciwnościami. Mają swoje chwile zwątpienia ale podnoszą się i porażkę przekuwają w sukces. Autorka świetnie nam opisała tę historię. Niby są osobne ale łącza się w jedną wielką całość. Nie tylko "Szlak serca" ale także obie książki tworzą całość wzruszającej historii o ludziach, miłości, walce, odnajdywaniu swojej drogi. Czytając przeżyjecie wiele emocji i wzruszających chwil. Razem z Martyną, Sonią, Amelią, Karoliną, Daria i Ulą przeniesiecie się w zupełnie inny świat. Polecam

Martyna to dziewczyna, która zakochała się z...

Nie bez powodu mowi się "rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady ", bo tam prawie każda z Pań odnajduję wewnętrzny spokój i odpowiedź na rozterki sercowe, które żyją w Lwowie.

Piękne Bieszczady i Lwów przewija się na kartkach książki, dzięki czemu poznajemy uroki życia, jego słodki i gorzki smak, gdzie młodzieńcza miłość dogania nas w najmniej oczekiwanym momencie życia, gdy wszystko wydaje się poukładane i udane, a taki domek z kart przecież tak ³łatwo zburzyć.
Powołanie wojskowe w życiu powoduję większy balagan, ból i zadre osobom, które żyją, a pustkę zostawiają Ci co odeszli zbyt wcześnie

To była wspaniała książka. Sześć kobiet, sześć różnych życiowych historii. Te opowieści w jakiś sposób łączą się w piękną całość. Niesamowite emocje przy czytaniu. To historie zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami. To co spotkało bohaterki to samo życie z jego cieniami i blaskami. Każda z tych kobiet musiała się zmierzyć ze swoimi demonami które los obdarzył je na swojej drodze życia. Każda kobieta inna. Ale wszyskie pragną szczęścia. Ale jak widać życie potrafi pisać zaskakujące scenariusze. Martyna ucieka przed przeszłością, rodzice nie akceptują jej chłopaka. Sonia sprzedaje swoje ciało, ale w pewnym momencie spotyka mężczyznę którego kiedyś skrzywdziła a on ją kocha nadal. Karolina zakochuje się w żołnierzu, ale to związek na odległość i jest to trudne. Daria poznaje rodzinną tajemnicę. Ula cierpi na pewną chorobę, ale dzielnie walczy. Klimat powieści coś niesamowitego. Czytając czuć życie w tej książce. Życie współczesnych kobiet nie jest proste. To jak autorka przedstawiła każdą historię dech zapiera. Każda z tych kobiet ma inne problemy. Ale walczą do końca. Są to bardzo silne kobiety. Są tu poruszone różne tematy: zdrada, miłość, choroba, zakazane związki, przyjaźń. Poruszające historie. Ukazują cierpienia bohaterów i to jak sobie z nimi radzą. A nie było to łatwe. Walczą dzielnie by spełnić marzenia i pokonać problemy. Żadna z tych kobiet się nie poddała. Walczyły do końca. Piękna mądra i wartościowa książka. Każda z nas znajdzie tu kawałek siebie. Życie daje siłę i nigdy nie jest na nic za późno. Ciężko było się oderwać od czytania. Wzruszyłam się tymi historiami. Ta książka w jakiś sposób zmusza do przemyśleń. Cudowna książka o której nie da się zapomnieć. Oby było więcej takich historii!!! Wspaniała książka!!!

• Biblioteka!
  • Literatura Piękna
  • Samodzielne
  • Posiadam :)
  • Beenar
  • .2022

Dodaj cytat z książki Szlak serca