I Married A Birdman

Okładka książki I Married A Birdman Regine Abel
Okładka książki I Married A Birdman
Regine Abel Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Prime Mating Agency (tom 3) fantasy, science fiction
Prime Mating Agency (tom 3)
I Married A Birdman
Kindle Edition
2021-10-23
2021-10-23
romans obcy małżeństwo

2056

Na półkach: , , , , , ,

I Married A Birdman to trzecia książka z mojej ulubionej serii Prime Mating Agency.
Ten romans skupia się na relacji między ludzką kobietą Luaną Torres z kolonii Kastan, a Zelconianinem Dakasem Wakaro (hybryda człowieka z ptakiem).
Luana Torres jest 26-letnią lekarką i córką przywódcy jej ludzkiej kolonii. Jej kolonia jest obecnie zagrożona zbliżającym się atakiem Jurusów, agresywnym gatunkiem minotaurów/orków, które chcą przejąć ludzką kolonię. Bardzo szybko potrzebują pomocy. Gdy jej ojciec został ciężko ranny, Luana bierze na siebie całą odpowiedzialność i idzie do jedynego innego rodzimego gatunku na ich planecie, w ten sposób spotyka się z Zelconianami, spokojną ptasią rasą. Ta ludzka kolonia jest tu nielegalnie, więc nie mogą liczyć na pomoc OZP(Organizacja Zjednoczonych Planet),ale tak jak w poprzednich częściach wysyłają Kayoga Volna z PMA (Prime Mating Agency),bo zgoda na małżeństwo dla pozoru z Zelkończykiem zapewniłaby ochronę, której tak desperacko potrzebuje jej wioska.
Zelcończycy są empatami i potrafią komunikować się telepatycznie. Od pierwszej chwili, gdy Dakas spotyka Luanę, wie, że są bratnimi duszami, więc nie ma żadnych problemów z małżeństwem z nią i pomaganiem jej wiosce.
Regine Abel jak zwykle nie zawiodła mnie w budowaniu ich świata. Książki The Prime Mating Agency mają tytuły „z przymrużeniem oka”, są naprawdę dobrze rozwiniętymi opowieściami, które bardzo mnie wciągają. Regine Abel odpowiada na pytania, które z pewnością każdy z nas ma, czytając o Zelconianach i Jaszczuroludziach, Wężoludziach lub jakimkolwiek innym stworzeniu. Wiesz, jak oni chodzą do łazienki? Albo gdzie idą ich ogony, skrzydła kiedy śpią? Co jedzą? To są ważne pytania ludzie!
W każdym razie, wracając do naszego Birdmana i jego bratniej duszy, I Married A Birdman ma wszystkiego po trochu. W międzyczasie u naszej zakochanej pary toczy się wojna i powstają nowe technologie. To złożona i wyjątkowa historia.
Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co jeszcze Regine Abel wymyśli w serii Prime Mating Agency!

• Przeczytane po angielsku
  • Alien/Monster romance